سایت خبری خوی

سال همت مضاعف و کار مضاعف مبارک باد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجانغربی

خسارات و تاوان اراضی بلا استفاده اوقاف را چه کسی باید پرداخت کند .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجانغربی در جلسه هیات امنای دانشکده علوم قرآنی خوی گفت : متاسفانه هزاران هکتار از اراضی اوقاف استان سالهای سال بلا استفاده مانده است .

حجت الاسلام بیگی  با اشاره به اینکه در گذشته 500 هکتاراز اراضی  اوقاف سلماس ، 100 هکتاراز اراضی کهریز  و 300 هکتار از اراضی در نقده بلا استفاده مانده بود تصریح کرد :  هم اکنون 2400 هکتار از اراضی اوقاف سلماس زیر کشت رفته است  که 80 سال بلااستفاده مانده بود .

وی با بیان  اینکه خسارات و تاوان اراضی بلا استفاده اوقاف را چه کسی باید پرداخت کند گفت : ما نباید نام مدیر کل را به یدک بکشیم و بنده زمینهای اوقاف را آباد می کنم نه مراتع را . و  سود آن اراضی نیز بین فقرا و دانشکده های علوم قرآنی  تقسیم می شود .

بیگی افزود : از زمانی که زمینهای بلا استفاده در استان مورد استفاده قرار گرفته به طور مستقیم برای 400 نفر ایجاد شغل شده است .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجانغربی با اشاره به اینکه بایستی دست به دست هم داده و از خیرین خیراندیش استفاده شود تصریح کرد :  اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجانغربی تا حدی که در توان دارد در جهت توسعه دانشکده های علوم قرآنی  مساعدت خواهد کرد .

در این جلسه رئیس دانشکده علوم قرآنی خوی نیز با اشاره به اینکه سال گذشته در این دانشکده 1 میلیارد ریال هزینه شده است گفت : برای تجهیز کتابخانه این دانشکده نیز 200 میلون ریال هزینه شده است .

ولی نوروزی به نیازهای این دانشکده اشاره کرد و افزود :  این دانشکده در حال حاضر به  سالن چند منظوره نیازمند بوده و از ترم آینده انتخاب واحد در این دانشکده به صورت اینترنتی خواهد بود .

وی کمبود ومواد غذایی را برای این دانشکده مشکل آفرین عنوان کرد و گفت :  بایستی با توجه به اینکه دانشجویان این دانشکده دانشجویانی آرام و متین هستند لذا باید چنین مراکزی مورد حمایت قرار گیرند .

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1387ساعت 0:31  توسط محمد صفاجو   | 

معاون استاندار و فرماندار خوی

فرودگاه خوی به عنوان يكي از استانداردترين سطوح پروازي كشور خواهد بود .

معاون استاندار و فرماندار خوی گفت : با توجه به گذشت بيش از 12 سال از عمر آسفالت اوليه باند پروازي فرودگاه خوی  و استهلاك شديد آن كه مي توانست نشست و بر خواست هواپيماها را با مخاطره موجه نمايد لذا با مستند سازي و كار كارشناسانه و انجام پيگيري هاي مستمر و با مساعدت شركت مادر تخصصي فرودگاههاي كشور به جهت ضرورت حفظ ايمني پروازها  اجراي عمليات روكش آسفالت سطوح پروازي آغاز و پروازها بطور موقت تا اتمام عمليات مذكور به تعويق افتاد .

ابراهیم محمدلو تصریح کرد :  با بهره گيري از مجهزترين و پيشرفته ترين تجهيزات و نيرو هاي مجرب ماهر پروژه مذكور با مطلوب ترين كيفيت ممكن انشاء ا.. در اواخر آبان ماه سال جاري خاتمه يافته و به عنوان يكي از استانداردترين سطوح پروازي كشور آماده ارائه خدمات پروازي ايمن به كليه هواپيماهاي ورودي و خروجي خواهد بود .

 

وی به نصب و تکمیل سامانه پروازی فرودگاه خوی نیز اشاره نمود و تصریح کرد : در راستاي ارتقاء توان عملياتي فرودگاه و به حداقل رساندن كنسلي پروازها در شرايط نامساعد خوي ضرورت نصب و بهره برداري از سيستم مذكور قوياً متصور مي شد كه با پيگيري هاي مستمر و مساعدت مسئولين محترم شركت مادر تخصصي فرودگاه هاي كشور اين مهم نيز تحقق يافت كه هم اكنون با اعزام كارشناسان مربوطه از تهران و استان در حال نصب و تكميل سامانه مربوطه مي باشند كه انشاء ا.. با برقراري مجدد پروازها اين سيستم عملياتي خواهد شد .

محمدلو افزود :  با توجه به اینکه كه وجود تاسيسات سوخت رساني هواپيما بعنوان يكي از شاخص هاي اساسي استاندارد سازي فرودگاههاي است لذا  به جهت اهميت و حساسيت موضوع در سفر استاني رياست محترم جمهوري موضوع مطرح و به تصويب هيات محترم وزيران رسيد كه هم اكنون سرعت در روند اجراي پروژه در دستور كل قرار داشته و از مرداد ماه سال جاری  تا كنون بيش از 40% از پروژه مذكور انجام يافته است .

فرماندار خوی به دیگر پروژه های فرودگاه خوی نیز اشاره کرد و افزود : به منظور تقويت زير ساختهاي فرودگاه  بهينه سازي محوطه عمومي دو لايه آسفالت و تعويض جدول هاي تخريب شده – عقد قرارداد گاز رساني به فرودگاه – تهيه سيستم سرمايش سالن هاي ترمينال – توسعه و فنس كشي فرودگاه براساس طرح جامع و
 آينده نگري و...در دستور کار قرار گرفته و اجرا گردیده است.

وی در خاتمه افزود :  نواقص فرودگاه شهرستان خوي جهت دستيابي به استاندار جهاني در حال برطرف شدن مي باشد با توجه به برنامه ريزي هاي به عمل آمده اواخر آبان ماه به اتمام مي رسد .

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1387ساعت 0:30  توسط محمد صفاجو   | 

 مدیر آموزش و پرورش خوی

اولین باغ قرآنی کشور در خوی افتتاح گردید .

مدیر آموزش و پرورش خوی در گفتگو با خبرنگار ما افزود : پوشاک و لباس فرم دانش آموزان باعث رواج فرهنگ ایرانی و اسلامی در بین جوانان گردیده و  باعث شده است تا حداقل 30 درصد از ناهنجاریهای  اجتماعی و اخلاقی کاهش یابد .

عشقعلی مددلو با اشاره به مشارکت اولیاء دانش آموزان گفت : در سال تحصیلی 86-87 اولیاء دانش آموزان در تامین بخشی از نیازهای مدارس خوی  از جمله  تعمیر و تجهیز بالغ بر 1 میلیارد ریال کمک مالی نموده اند   .

مدیر آموزش و پرورش خوی تعداد دانش آموزان در حال تحصیل شهرستان خوی را 66729 نفر عنوان کرد و افزود : از این تعداد 19747 دانش آموز در روستاها و تعداد 46982 نفر در مدارس شهرستان خوی مشغول تحصیل هستند .

مددلو با اشاره به اینکه در حال حاضر تعدادمدارس خوی 554 آموزشگاه است گفت : در 10 آموزشگاه شبانه روزی این شهرستان 2223 نفر مشغول تحصیل هستند .

وی اجرای طرح ابتکاری روستا مرکز را از جمله برنامه های مدیرت آموزش و پرورش خوی عنوان کرد و گفت : امسال با اجرای این طرح در جهت تحت پوشش قرار دادن 800 دانش آموز مناطق دور افتاده  و با در اختیار گذاشتن 60 دستگاه مینی بوس و تعدادی سواری  قریب به 200 میلیون تومان هزینه خواهد شد .

مدیر آموزش و پرورش خوی تصریح کرد  : اولین باغ قرآنی کشور در شهرستان خوی  در زمینی  به مساحت 5000 متر مربع  و با 500 متر زیربنا   افتتاح گردید  که امسال دانش آموزان این شهرستان  از مزایای آن بهره مند خواهند شد .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم مهر 1387ساعت 22:15  توسط محمد صفاجو   | 

بخشدار مرکزی خوی

بیش از 95 درصد روستائیان خوی سهام عدالت دریافت کرده اند

بخشدار مرکزی خوی در گفتگو با خبرنگار ما افزود : از 110 روستای بخش مرکزی شهرستان خوی 103 روستا سهام عدالت دریافت کرده اند .

محمد قربانعلی زاده تصریح کرد : در حال حاضر 7 روستا که بیش از 250 خانوار دارند سهام عدالت دریافت ننموده اند که ارائه سهام عدالت آنها نیز در دست اقدام است .

وی با اشاره به اینکه بخش مرکزی خوی پس از ارومیه دومین بخش بزرگ آذربایجانغربی است تعدادجمعیت این بخش را 80 هزار نفر با 19000 خانوار عنوان کرد .

بخشدار مرکزی خوی  به مشکلات روستاهای این بخش نیز اشاره کرد و گفت : در حال حاضر برخی روستاهای  این بخش از نبود راه مناسب و آب شرب در مشکل هستند که در این زمینه نیز اقداماتی از طرف بخشداری صورت گرفته است .

قربانعلی زاده  به طرح هادی در روستاهای بخش مرکزی نیز اشاره کرد و افزود : در بیش از 40درصد روستاهای بخش مرکزی طرح هادی اجرا شده است .

+ نوشته شده در  شنبه بیستم مهر 1387ساعت 23:24  توسط محمد صفاجو   | 

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوی

در حال حاضر دانشجویان دانشگاه آراد خوی در 52 رشته مشغول تحصیل هستند .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوی در گفتگو با خبرنگار ما افزود : براساس بررسی دفتر تشکیلات و روش های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و با توجه به فعالیت ها و اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی در  2سال اخیر امتیاز این واحد دانشگاهی رشد چشمگیر داشته است.

دکتر شهریار حسن زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی وجود 6000 هزار دانشجو ، 130 عضو هیأت علمی ، 52 رشته تحصیلی ، احداث و راه اندازی آزمایشگاه و کارگاه تخصصی و توسعه فعالیت های عمرانی و پژوهشی را از معیارهای اصلی افزایش امتیاز این واحد دانشگاهی اعلام کرد.

وی گفت : شورای گسترش آموزش عالی وزرات علوم و تحقیقات و فن آوری با پذیرش دانشجو در رشته های کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی تأسیسات حرارتی و برودتی و کارشناسی مهندسی عمران گرایش نقشه برداری برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی موافقت کرد.

دکتر حسن زاده همچنین از پیگیری این واحد دانشگاهی برای تصویب رشته های علوم قرآن و حدیث و فیزیک در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد و گفت : رشته های مذکور مراحل نهایی خود را جهت تصویب در شورای گسترش طی می کند و ان شاء الله در بهمن ماه 87 در رشته تکنولوژی تأسیسات حرارتی و برودتی این دانشگاه در مقطع فوق لیسانس ، دانشجو پذیرش خواهد نمود.

+ نوشته شده در  شنبه بیستم مهر 1387ساعت 23:23  توسط محمد صفاجو   | 

 نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی

کشور ترکیه بر اتمام هرچه سریعتر جاده خوی قطور تاکید دارد  

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ماافزود: رئیس جمهور ترکیه مصر است که جاده خوی قطور هر چه زودتر به اتمام برسد.

دکتر موید حسینی صدر با اشاره به فعال سازی گمرک رازی گفت : توافقات اولیه با کشور ترکیه به عمل آمده که گمرک رازی فعال شود . وی با اشاره به اینکه پس از فعال سازی گمرک  تسهیلاتی برای مسافرین و کالاها در نظر گرفته خواهد شد تصریح کرد :  در صورت فعال سازی گمرک رازی  عوارض ورود و خروج کالا و مسافر برای مرزنشینان به منظور رونق اقتصادی کاهش خواهد یافت     .

نماینده مردم خوی  به مذاکرات روز جمعه (دیروز ) خود با ترکان ترکمن اوغلو نماینده پارلمان استان وان و بازدید وی از جاده قطور  اشاره کرد و افزود : با توجه به توافق فی مابین  دولت جمهوری اسلامی ایران  با دولت ترکیه و اهمیت این جاده  ان شاء ا... و با حمایت رئیس جمهور محترم  این جاده تا خرداد ماه سال آینده به بهره برداری کامل خواهد رسید .

دکتر صدر تصریح کرد : در حال حاضر پیشرفت کاری جاده خوی قطور 80 درصد است و نماینده استان وان ترکیه  از پیشرفت  فعالیت کاری  در احداث این جاده ابرازی خوشحالی کرد و دیدگاه کشور ترکیه را که خواهان  اتمام این جاده تا پایان سال 2008 میلادی یعنی 3 ماه دیگر را یادآوری کرد .

وی گفت : با توجه  به اینکه مقامات ارشد دولت ایران و کلیه کارشناسان  و اهل فن و همچنین  طرف مورد قرارداد ما یعنی کشور همسایه ترکیه  بر ضرورت اتمام هرچه سریعتر این طرح تاکید دارند اینجانب به عنوان نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی  در صورتی که عواملی در اجرای این پروژه حیاتی سنگ اندازی کرده یا کارشکنی کنند از طریق مطبوعات  به مردم و مسئولین معرفی خواهم کرد .

دکتر صدر گفت : مذاکرات مفصلی با نماینده وان ترکیه به عمل آمده و ایشان دیدگاه مردم وان را جهت توسعه همکاری با مردم خوی به خاطر مشترکات مذهبی در دو شهر را مثبت عنوان کرد.

وی بااشاره به توسعه بازرچه مرزی خوی نیز گفت : در صورت توسعه بازارچه مرزی و فعالیت گسترده آن در منطقه ، بیکاری به شدت کاهش یافته  و رونق اقتصادی افزایش پیدا خواهد کرد و برای مرزنشینان وطن دوست و متدین  شغل ایجاد خواهد شد .

 عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  یه توطئه های دشمنان نیز اشاره کرد و گفت : هم اکنون کشورهای بزرگ دنیا مثل امریکا می خواهند  با ایجاد تفرقه و تقویت ضد انقلاب و تشکیل گروهای مهارب  در مرزها ناامنی ایجاد کننداما مردم میهن عزیزمان هوشیار هستند و جواب آنها را در عرصه های مختلف و با حفظ وحدت خود می دهند .

+ نوشته شده در  شنبه بیستم مهر 1387ساعت 0:43  توسط محمد صفاجو   | 

همایش پلیس و اصناف در خوی برگزار شد .

در همایش پلیس و اصناف در خوی رئیس اداره بازرگانی خوی گفت : اصناف بدون نیروی انتظامی نمی توانند بازوی اقتصادی داشته باشند  و از کارائی لازم برخوردار نیستند .

هوشمند جوادی  با اشاره به تعامل خوب اصناف با نیروی انتظامی تصریح کرد :  در شهرستان خوی تعامل بین اصناف و نیروی انتظامی در حد بسیار خوبی است و این تعامل می تواند بیشتر این نیز باشد .

در ادامه پس از ارائه گزارش توسط مسئول اماکن نیروی انتظامی ، دادستان عمومی و انقلاب خوی نیز با اشاره به تشکیلات قضائی و پلیسی گفت : یکی از وظایف نیروی انتظامی برقراری امنیت اصناف است.

  ولی حاجی قلیزاده  به عرف عمومی جامعه در مورد چک نیز اشاره کرد و گفت : متاسفانه در جامعه می گویند چک بی اعتبار است در حالی که این برداشت غلطی است و اصناف بایستی برای خود از طریق ثبت اسناد دفاتر تجاری داشته باشند و می توانند از طریق دفاتر تجاری  ، افراد بدهکار را تحت تعقیب قرار دهند .

در ادامه فرمانده نیروی انتظامی خوی نیز با اشاره به اینکه از قدیم مردم به خاطر تامین امنیت زندگی فردی را رها کرده و به زندگی اجتماعی روی آورده اند گفت : کشور ما از نظر امنیت در خاورمیانه در رتبه اول قرار دارد .

وی وجود امنیت را باعث ایجاد سرمایه گذاری بیشتر در جامعه عنوان کرد و افزود : ما باید قدر امنیت را در جامعه بدانیم . وی در خاتمه عملکرد نیروی انتظامی را برای حاضرین برشمرد .

+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم مهر 1387ساعت 17:4  توسط محمد صفاجو   | 

معاون استانداروفرماندارخوی :

توليد علم در حال حاضر اولين نقش را در شاخص توسعه و پيشرفت ايفا مي كند .

معاون استاندار وفرماندار خوی گفت :  در چند سال اخير خلاء رتبه های  ممتاز در كنكور سراسري از جمله مواردی است كه بايد مسئولين ذيربط در اين زمينه اقدامات لازم را معمول دارند.

ابراهیم محمدلو  که در مدرسه استعدادهاي درخشان و به منظور تقدير از دانش آموزان افتخارآفرين در ليگ علمي رياضي پايه سخن می گفت  افزود : اين گونه محيطها  با چنين دانش آموزان مستعد و توانمندی بهترين بستری هستند  كه مي توانند به شعار نوآوری و شكوفايی مقام معظم رهبري جامعه عمل بپوشانند .

وي تصریح کرد :‌ هم اکنون  شهرستان خوی با جهش های عمده فرهنگی ، علمی ، ورزشی و اقتصادی مواجه است و اين موفقيت نيز در راستاي همين پيشرفت و پرتاب علمی مي باشد .

فرماندار خوی با بيان اين مطلب كه این شهرستان در عرصه ورزشی نيز از امسال جايگاه كشوري پيدا مي كند گفت :‌با تلاش های به عمل آمده و بستر سازی مناسب توانستيم سهميه يك تيم واليبال در ليگ دسته يك كشوری را به شهرستان بياوريم و تيم فوتبال المپيک شهرستان خوی نيز در جام حذفي فوتبال كشور شركت خواهد كرد.

 محمدلو در ادامه افزود : توسعه صنعت در شهرستان نيز موجب شده است كه شاخص های اشتغال مسير صعودی قابل توجهی داشته باشد . وي گفت : ‌اينجانب به طور جدي موضوع دانشگاه دولتي را پيگير هستم تا بلكه بتوانيم در سفر آينده رياست جمهور این طرح را جز طرح های ملی قرار دهيم .

وي در ادامه به مواردی كه در حال حاضر شهرستان خوي به شدت نيازمند آن است اشاره نمود و تصریح کرد : توسعه سالن های  ورزشي از اولويت های كاری دولت نهم است كه ثمرات اين سياستها را در خود شهرستان مشاهده مي کنیم  و ما پيگير هستيم تا تعداد سالن هاي ورزشي را در مناطق مختلف شهر و روستا افزايش دهيم .

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم مهر 1387ساعت 22:38  توسط محمد صفاجو   | 

دبیر تعزیرات آردو نان خوی:

300 کیسه آرد دولتی از نانوایان متخلف کشف گردید .

دبیر تعزیرات آردو نان خوی در گفتگو با خبرنگار ما افزود : در سه ماهه دوم امسال و در جریان برخورد با نانوایان متخلف شهر تعداد 9350 واحد نانوایی مورد بررسی قرار گرفت .

مهدی خواجه محمدلو با تقدیر از همکاری  فرماندار ، دادستان و اعضاء کمیسیون تعزیرات آرد و نان خوی تصریح کرد : در جریان بازرسی از نانوایان 229 فقره تخلف توسط مامورین تعزیرات آرد و نان ثبت گردید .

وی افزود : در این زمینه و طی دو فقره کمیسیون جمعاٌ 70 میلیون و 616 هزار و 730 ریال جریمه  برای نانوایان متخلف صادر گردید و در این مدت مبلغ 12 میلیون و 428 هزار و 250 ریال از جرایم  پس از اخذ به حساب خزانه واریز گردیده است .

دبیر تعزیرات آردو نان خوی برخورد با نانوایان متخلف را ضروری دانسته و تصریح کرد : در جریان این بازرسی ها 300 کیسه آرد دولتی و 900 بسته نان خشک  از نانوایان متخلف  و واسطه گران آرد کشف و ضبط گردید .

خواجه محمدلو افزود : در این مدت 10 واحد نانوایی متخلف  نیز در کمیسیون  نظارت  شهرستان خوی به خلع ید محکوم شدند .

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مهر 1387ساعت 16:43  توسط محمد صفاجو   | 

فرمانده نیروی انتظامی خوی:

7 باند توزیع مواد مخدر در شهرستان خوی متلاشی شد .

فرمانده نیروی انتظامی خوی در گفتگو با خبرنگاران و با اشاره به فرارسیدن هفته نیروی انتظامی به برنامه های متنوع این هفته اشاره کرد و گفت : در این هفته جمعاٌ 41 برنامه  توسط نیروی انتظامی خوی و در بخشهای مختلف به اجرا درآمده و 50 هزار بسته تبلیغاتی و آموزشی بین مردم توزیع خواهد شد .

سرهنگ خسرو گلمحمدی تصریح کرد : در طول 6 ماه اخیر بیش از 100 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده و 7 باند توزیع مواد مخدر در شهرستان خوی  متلاشی و 214 نفر در این زمینه دستگیر شده اند .

وی با اشاره به اینکه در 24 ساعته گذشته در سه راهی ایواوغلی  از یک دستگاه خودرو ی خاور بیش از 16 هزار متر مربع پارچه خارجی به ارزش 160 میلیون ریال  کشف شده است به کشفیات مهم نیروی انتظامی در 6 ماه اخیر نیز اشاره کرد و گفت : در این مدت 400 هزار لیتر گازوئیل – 94490 پاکت سیگار خارجی – 59400 متر مربع پارچه – 487 دستگاه تجهیزات گیرنده ماهواره  - 28300 ثوب البسه خارجی – 11712 مورد انواع دارو – 23 مورد عتیقه جات  و 52126 مورد انواع لوازم بهداشتی از قاچاقچیان کشف و ضبط شده و در این رابطه 504 نفر دستگیر و تحویل مقامات قضائی شده اند و قاچاق کالا 70درصد و قاچاق سوخت 15 درصد نسبت به مشابه سال قبل کاهش یافته  است .

فرمانده نیروی انتظامی خوی با اشاره به اینکه در این مدت 3866 مورد گذرنامه در شهرستان صادر شده است  به بحث بررسی صلاحیت فردی 1145 نفر در رابطه با اماکن نیز اشاره کرد و تصریح نمود : در این مدت 200 مورد اخطار پلمپ و فک پلمپ – 485 مورد بازدید از مراکز اقامتی  - 245 مورد بازدید از تالارها  و 34998 مورد  کنترل گذرنامه در مبادی  ورودی ایستگاه  رازی صورت گرفته است .

گلمحمدی به حل اختلاف 2419 مورد و نصیحت و ارشاد 5388 مورد در کلانتریها و 31645 مورد ارجاعات مقام قضائی نیز اشاره کرد و افزود : در این مدت 45143 مورد احضاریه توسط مامورین  انتظامی خوی ابلاغ  شده است .

وی با اشاره به اینکه در این مدت 23 مورد سرقت منزل کشف شده  است گفت : میزان کشفیات  در این زمینه بیش از 92 درصد  بوده است .

فرمانده نیروی انتظامی خوی  به دستگیری 6 سارق مغازه و 6 سارق اتومبیل نیز  اشاره کرد و افزود : در این مدت 40 دستگاه موتور سیکلت به سرقت رفته نیز کشف و تحویل مالباختگان گردیده است.

وی به دستگیری 18 نفر شرور  در سطح شهر نیز اشاره کرد و گفت : 2 نفر از این افراد  شرور که به طور مسلحانه اقدام به شرارت می کردند  پس از مجروحیت دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند .

سرهنگ گلمحمدی با اشاره به کاهش 46درصدی جرایم در خوی نسبت به 6 ماهه سال گذشته گفت : در طول این مدت 66460 مورد تماس تلفنی با  فوریتهای پلیسی 110 برقرار شده  که طی آن 17744 مورد منجر به عملیات شده که در مقایسه با 6 ماهه اول  سال گذشته در این مورد 30 درصد افزایش داشتیم .

فرمانده نیروی انتظامی خوی به 2000 مورد شماره گذاری خودرو  – 194 مورد توقف خودرو – 1660 مورد توقف موتور سیکلت - صدور 65000برگ جریمه  و 30 میلیارد ریال اعمال قانون (جریمه ) توسط راهنمایی و رانندگی خوی نیز اشاره کرد و گفت : اعمال قانون در خوی نسبت به مشابه سال گذشته 2درصد افزایش داشته است و در این مدت بر اثر تصادف 5 موتور سوار جان خود را از دست داده اند .

گلمحمدی برخورد با نابهنجاریهای فرهنگی را در جامعه ضروری دانسته و از کشف 9 هزار حلقه سی دی مبتذل خبر داد و افزود : در این مدت بیش از 40 قبضه اسلحه جنگی و شکاری از متخلفین کشف و ضبط شده است .

وی از احرای طرح پارکبان در شهرستان خوی خبر دادو افزود : به زودی طرح پارکبان در خیابانهای  امام (ره) – امام خمینی (ره) و شریعتی اجرا خواهد شد .

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مهر 1387ساعت 16:43  توسط محمد صفاجو   | 

پیکر پاک شهید حسینی در خوی تشییع شد .

بعد از ظهر امروز و در میان حزن و اندوه مردم شهید پرور شهرستان خوی پیکر پاک استوار شهید میرهاشم حسینی از پرسنل فداکار هنگ مرزی خوی  تشییع و در مزار شهدای این شهرستان به خاک سپرده شد .

شهید سرافراز حسینی دو روز پیش و در درگیری با اشرار مسلح در منطقه مرزی بلسور واقع در بخش صفائیه شهرستان خوی به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود .

روح این شهید شاد و راهش  همیشه پررهرو باد .

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم مهر 1387ساعت 20:54  توسط محمد صفاجو   | 

دبیرکل انجمن ناشنوایان آذربایجانغربی

مصوبه مجلس شورای اسلامی در زمینه اشتغال معلولین در جامعه عملی نشده است.

مراسم روز جهانی ناشنوایان با اجرای مراسم ویژه ای و با حضور مسئولین انجمن های شهرهای استان آذربایجانغربی  در خوی گرامی داشته شد . در حاشیه این مراسم دبیر کل انجمن ناشنوایان استان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت : 3% اشتغال معلولین در مجلس تصویب شده ولی تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است .

ابوالفتح حاجی پور افزود : این انجمن با هدف حمایت از قشر ناشنوایان در چهارچوب قوانین آموزشی ، علمی و فرهنگی 2سال است که در استان آذربایجانغربی دایر شده است .

وی با اشاره به اینکه تا کنون 2000 نفر ناشنوا در استان آذربایجانغربی تحت پوشش این انجمن قرار گرفته اند تصریح کرد : این مرکز موفق شده  اولین مرکز گفتار درمانی و تربیت شنیداری زیر 6سال مرکز استان را در شهرستان خوی دایر نماید .

دبیرکل انجمن ناشنوایان آذربایجانغربی با اشاره به اینکه در مرکز گفتار درمانی تا کنون 3 کودک زیر 6 سال مورد درمان قرار گرفته و در مدارس عادی تحصیل می کنند گفت : در حال حاضر در 9 شهرستان استان انجمن ناشنوایان تاسیس گردیده است .

حاجی پور با تقدیر از خیرین گفت : تا کنون به این مرکز 200 میلیون  ریال  مساعدت شده که 40 میلیون ریال آن از سوی خیرین شهرستان خوی تامین گردیده است. وی با اشاره به اینکه  یارانه های اختصاصی به این مرکز از سوی سازمان بهزیستی تامین می گرددتصریح کرد : تنها اشتغال معلولین ناشنوا از طریق معرفی آنها به شرکتهای خدماتی  صورت  می گیرد .

وی از ارائه تسهیلات خوداشتغالی  برای ناشنوایان استان نیز خبر داد و افزود : اطلاع رسانی های به موقع در طول 2 سال اخیر باعث شده تا مردم و خیرین ضمن دستگیری از این معلولین ، از آنها حمایتهای لازم را به عمل آورند .

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم مهر 1387ساعت 20:54  توسط محمد صفاجو   | 

رئیس اداره ثبت احوال خوی

۹۶/۱مردم خوی موفق به دریافت کارت شناسایی  ملی شده اند .

رئیس اداره ثبت احوال خوی در گفتگو با خبرنگار ما و با اعلام این خبر افزود : تعداد کارت شناسایی ملی  چاپ شده در این اداره 230277 فقره و تعداد کل درخواست کارت ملی  اخذ شده از این اداره 232763 فقره  بوده است .

حسن ملکی تصریح کرد : در حال حاضر تعداد کارت شناسایی  ملی آماده چاپ  2486 فقره است  و 10205 فقره کارت شناسایی  ملی آماده تحویل به متقاضیان است .

وی با اشاره به اینکه قبلاٌ زمان چاپ و ارائه کارت شناسایی ملی 4 تا 5 ماه به طول  می کشید گفت : پس از راه اندازی سامانه جدید کارت شناسایی ملی  که از آذرماه سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت هم اکنون در عرض 40 روز کارت شناسایی ملی چاپ شده و در اختیار متقاضی قرار می گیرد .

رئیس اداره ثبت احوال خوی تصریح کرد : در مقایسه با نیمه اول سال 86 میزان طلاق 93/2 و میزان ازدواج 6% در شهرستان خوی کاهش یافته است .

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم مهر 1387ساعت 20:53  توسط محمد صفاجو   | 

بزرگترین کارخانه تصفیه نمک شمالغرب کشور به زودی در خوی به بهره برداری می رسد .

مدیر عامل کارخانه تصفیه نمک شمالغرب کشور در گفتگو با خبرنگار ما افزود : این کارخانه دهه فجر  امسال به بهره برداری می رسد .

حمید فیروزنیا با اشاره به پیشرفت 80% درصدی این طرح بزرگ گفت :  در این مجموعه تولیدی به طور مستقیم برای 50 نفر و به طور غیر مستقیم برای بیش از 500 نفر اشتغالزایی خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه این کارخانه در زمینی به مساحت 5 هکتار با زیربنای 16400متر مربع در حال احداث است افزود : مواد اولیه این کارخانه که شامل سنگ نمک است از طریق معدن این کارخانه تامین خواهد شد .

فیروزنیا تصریح کرد : در مرحله اول روزانه بیش از 5 تن نمک در این کارخانه تصفیه شده و پس از عمل آوری بسته بندی و در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت .

وی فاز دوم این کارخانه را شامل نصب و راه اندازی تاسیسات کلر و آب مقطر عنوان نمود و تصریح کرد : فاز دوم این کارخانه نیز سال آینده تکمیل خواهد شد .

مدیر عامل کارخانه تصفیه نمک شمالغرب کشور میزان سرمایه گذاری برای طرح را 70 میلیارد ریال عنوان نمود و گفت : در این طرح 22 میلیارد ریال از تسهیلات بانکی استفاده شده است و تولیدات  این کارخانه به کشورهای منطقه نیز صادر خواهد شد .

+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم مهر 1387ساعت 23:45  توسط محمد صفاجو   | 

 مسئول مهد قرآن خوی

تا کنون 3 نفر موفق به حفظ کل قرآن کریم شده اند .

مسئول مهد قرآن خوی در گفتگو با خبرنگار ما و بااشاره به فعالیتهای مهد قرآن خوی  گفت : در این مرکز تاکنون 3 نفر موفق به حفظ کل قرآن کریم شده و 266 نفر دیگر موفق به حفظ جزءهایی از این کتاب آسمانی شده اند .

مجید ملک خواه با اشاره به برگزاری کلاسهای تجوید ، صوت ، لحن و ترتیل خوانی در این موسسه گفت : آمار روخوانی این مرکز 174 نفر بوده و 485 نفر نیز تجوید سطح 1 را با موفقیت به پایان رسانده اند .

وی برگزاری 3 دوره مربیگری قرآن مجید را منجر به دریافت گواهینامه دوره مربیگری توسط 96 نفر عنوان نمود و تصریح کرد : عده ای از این فارغ التحصیلان در خود موسسه جذب شده و عده دیگری نیز در نهادهای مختلف در حال تدریس هستند .

مسئول مهد قرآن خوی طرحهای تابستانی این مرکز را شامل کلاسهای قرائت و حفظ و اخلاق و قصه گویی عنوان کرد و افزود :  در این دوره ها نیز از مقطع ابتدایی تا سطوح بالاتر 1010( هزار و ده نفر ) از برنامه های این مرکز استفاده نموده اند .

وی به پذیرایی این مرکز از 1242 نفر نونهال نیز اشاره کرد و گفت :  اخیراٌ کلاسهای مفاهیم قرآن جهت توانایی و ترجمه و فهم اکثریت آیات کل قرآن کریم  با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی برگزار می شود .

+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم مهر 1387ساعت 23:32  توسط محمد صفاجو   | 

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی

وجود دو بیمارستان قدیمی در خوی مایه آبروریزی است

 نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما و با اشاره به وجود دو بیمارستان قدیمی در خوی افزود : دو بیمارستان قدیمی و کهنه در خوی برای حدود 30 هزار نفر طراحی شده بود  و هم اکنون علاوه بر جمیت 400هزار نفری خوی ، این دو بیمارستان به ساکنان شهرهای  همجوار هم سرویس دهی می کند که واقعاٌ مایه آبروریزی است .

دکتر موید حسینی صدر  با اشاره به پیگیریهای خود مبنی بر احداث بیمارستان 164 تخت خوابی در خوی گفت : با دستورات معاون وزیر سکن و شهر سازی مشکلات کمبود سیمان این بیمارستان حل شده و بنده اجازه نخواهم داد حتی یک روز در ساخت این بیمارستان تاخیر به وجود آید .

وی گفت : برنامه ساخت این بیمارستان از طرف دولت ارائه شده است  اما با توجه  به جمعیت خوی  و مرکزیت درمانیش در شمال استان  دستور ساخت یک بیمارستان  دیگر نیز از رئیس جمهور گرفته شده  و از طریق وزارت بهداشت و درمان  در حال پیگیری هستم .

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به مساله تجهیز  بیمارستانها ، درمانگاههای بخشها و نهادهای دولتی  از جمله درمانگاه سازمان تامین اجتماعی گفت : هم اکنون شهرستان خوی نیاز به دستگاه MRIدارد که امیدواریم  این امر نیز توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده و تامین گردد .

حسینی صدر به توسعه بخش فرهنگی خوی نیز اشاره کرد و افزود : شهرستان خوی از دیر زمان به عنوان یک مرکز علمی و فرهنگی در سطح کشور و خارج از کشور  از اعتبار علمی بالایی برخوردار بوده  و مهمترین راه توسعه و پیشرفت این شهرستان با وجود پتانسیل های بالقوه ، توسعه علمی و فرهنگی آن می باشد .

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی به مذاکرات خود با رئیس دانشگاه ارومیه و وزیر آموزش عالی برای احداث دانشگاه دولتی در خوی نیز اشاره کرده و تصریح نمود : با توجه به اینکه احداث دانشگاههای جدید در شهرستانها ممنوع شده  است ولی با توجه به پیگیریهای مکرر ، با احداث پردیس دانشگاهی در خوی موافقت گردیده تا با تاسیس و راه اندازی چند دانشکده در این شهرستان ، عملاٌ راه ایجاد دانشگاه دولتی فراهم گردد .

وی به موافقت وزیر علوم با ایجاد دانشکده فنی اشاره کرد و گفت : در این زمینه ویز علوم با احداث ساختمان دانشکده فنی موافقت نموده  و اعتباراولیه آن اخذ شده است   و به زودی شاهد  فعالیتهای ساختمانی آن خواهیم بود .

حسینی صدر به احداث مجتمع های خوابگاهی  برای تشویق دانشجویان غیر بومی برای تحصیل در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز در حال پیگیری هستیم و امیدواریم به زودی مجتمع های خوابگاهی برای دانشجویان در این شهرستان احداث شود .

+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم مهر 1387ساعت 23:16  توسط محمد صفاجو   | 

فرمانده نیروی انتظامی خوی

فردی که پدر خود را به قتل رسانده بود دستگیر شد

فرمانده نیروی انتظامی خوی در گفتگو با خبرنگار ما افزود : فردی که پدر خود را به قتل رسانده بود با تلاش مامورین نیروی انتظامی خوی دستگیر و تحویل مقامات قضائی شد . سرهنگ خسرو گلمحمدی تصریح کرد : این جوان 30 ساله  به هویت (الف .ت) دو هفته پیش در روستای بدل آباد خوی و به علت اختلافات خانوادگی پدر خود را به قتل رسانده و متواری گردیده بود .

وی از دستگیری  سارق سیم های کابل مخابراتی خوی نیز خبرداد و گفت :  فردی به هویت (ع.ص) نزدیک به 500 متر از سیم های کابل اداره مخابرات خوی را به سرقت برده بود که دستگیر شده و به 10 فقره سرقت دیگر نیز اعتراف کرد .

فرمانده نیروی انتظامی خوی به آمار سرقت در شهرستان خوی نیز اشاره کرد و افزود : در طول 7 ماهه اخیر 62 نفر سارق در این شهرستان دستگیر  و تحویل مقامات قضایی شده اند .

گلمحمدی توسعه و قوام هر جامعه را در گرو امنیت دانسته و تصریح کرد : امنیت پایدار تنها توسط پلیس محقق نمی شود و در این میان بایستی مردم نیز با مشارکت خود امنیت را در جامعه حاکم نمایند .

 

+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم مهر 1387ساعت 22:53  توسط محمد صفاجو   | 

 فرماندار خوی :

باید به دور از هرگونه تخریبی ، حامی و یاور دولت باشیم .

معاون استاندار و فرماندار شهرستان خوي در ياد واره شهداء در مسجد وليعصر سعديه گفت :  سفر دكتر احمدي نژاد به كشور امريكا يك سفر كاملاً استراتژيك وهدفمندي بود كه ايشان در اين سفر علاوه بر رسالت ديپلماسي خود گام هاي مؤثري را جهت رسوا كردن لابي صهيونيزم و سر كردگان آمريكا برداشت .

ابراهیم محمدلو افزود : اين سفر نشان داد كه سياستهاي كارساز و ديپلماسي فعال دولت نهم تمامي تحليل گران مدعي غرب را زمين گير كرده است . وي گفت : بايد به چنين رئيس جمهوري افتخار نمود كه شجاعانه و با جسارت تمام به طور واضح وروشن هيكل پوشالي صهيونيزم و غرب را برهمگان آشكار ساخت.

محمدلو در ادامه به عملكرد دولت نهم در اين چند سال اشاره نمود و تصریح کرد  : ديپلماسي دولت نهم در زمينه اثبات حق مسلم انرژي صلح آميز هسته اي نشان داد كه اين دولت بسيار فكورانه و با تدابير انديشيده و بدون هيچ گونه نتايج و ترسي وارد ميدان مذاكره شده است و همين ديپلماسي فعال كه هم اكنون به نتيجه رسيده است در سفر دكتر احمدي نژاد كاملاً مشهود وقابل تقدير بود.

محمدلو در ادامه به حمايت هاي بي نظير مقام معظم رهبري از دولت نهم اشاره نمود و تصریح کرد : اين حمايت مقام معظم رهبري نيز در نوع خود بي سابقه و بي نظير است وبر همگان تكليف است كه از تخريب هاي بي جا و نقدهاي مفرضانه دوري كنيم و با جديت حامي و ياور دولت باشيم

معاون استاندار و فرماندار خوی در ادامه اظهار داشت : در حال حاضر هجمه هاي فراوان از جانب دشمنان خارجي وعوامل داخلي بر پيكره ي اين دولت وارد مي شود واين دولت نيز با تمام توان و برنامه ريزي سعي كرده است كه در مقابل اين تهاجمات كه اكثراً اقتصادي و فرهنگي و اخيراً تخريب شخصيت هاي سياسي و ديني مي باشد ايستادگي نمايد

فرماندار  گفت :‌با تمام اين مشكلات داخلي و خارجي اين دولت فقط با شعار خدمت پا به ميدان خدمتگزاري نهاده و در طول اين 3 سال نشان داده كه به موفقيت هاي قابل تحسيني دست یافته است  هر چند كه با تمام اين فشارها دست به چند كار بسيار حياتي و ملي زد كه سهميه بندي بنزين و هدفمند كردن رايانه ها از جمله آنهاست كه سرافرازانه از اين مهم نیز بیرون  امد .

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم مهر 1387ساعت 16:1  توسط محمد صفاجو   | 

 عملیات اجرائی فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب شهری خوی با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال آغاز شد

ناظر تصفيه خانه امور آب و فاضلاب خوي در گفتگو با خبرنگار ما افزود: عمليات اجرائي فاز دوم تصفيه خانه فاضلاب شهر خوي آغارشده است .

مهندس ابراهيم اصغرنژاد افزود :  اين پروژه شامل مدولهاي دوم و سوم تصفيه خانه فاضلاب خوي ميباشد که بصورت طرح و اجرا به شركت فابست واگذار شده است .وی در تصریح کرد :سيستم تصفيه در اين فاز با فاز اول متفاوت بوده و بصورت SBR اجرا خواهد شد كه طراحي آن توسط مشاور خارجي انجام شده است .

اصغرنژاد گفت:  در اين سيستم هواي متمركز توليدي توسط دمنده ها با :سيستم لوله كشي تا عمق لاگونها هدايت شده و توسط ميكسرهايي در كل سيستم پخش ميشودو زمان ماند در اين سيستم نسبت به فاز 1 (لاگونهاي هوادهي) خيلي اندك بوده لذا حجم مورد نياز به طبع آن سطح اشغال نيز بمراتب كمتر خواهد شد.

ناظر تصفيه خانه امور آب و فاضلاب خوي مبلغ اوليه قرارداد اجرائي اين فاز را 70  ميليارد ريال عنوان کرد و افزود :  در حال حاضر تحويل زمين انجام شده و شركت مذكور در حال تجهيز كارگاه ميباشد.وی گفت : مدول اول تصفيه خانه فاضلاب شهر خوي با ظرفيت اسمي 14600 مترمكعب در روز اولين تصفيه خانه فاضلاب در شمالغرب كشور است كه در سال 79 توسط رياست جمهور وقت افتتاح شد. همچنين شهر خوي داراي 22916 فقره انشعاب فاضلاب و بيش از 211 كيلومتر شبكه فاضلاب و 3/2 كيلومتر خط انتقال فاضلاب است .

+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم مهر 1387ساعت 16:30  توسط محمد صفاجو   | 

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی

برای اجرا و اتمام راههای  مراسلاتی خوی 140 میلیارد ریال اختصاص یافت .

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : برای اتمام و تعریض جاده خوی قطور ، تعریض جاده خوی چالدران ، چهاربانده کردن جاده قره تپه خوی و خوی ایواوغلی ، تبدیل راه آهن قره تپه به چرخه ای از طریق اتصال  راه آهن خوی  به راه آهن جلفا و سهولت استفاده  شهروندان خویی از آن ، احداث جاده  روگذر در سه راهی ورودی قره ضیاء الدین  اختصاص 90 میلیارد ریال کردم  که مورد موافقت وزیر راه و ترابری قرار گرفت و وی 50 میلیارد ریال دیگر نیز برای اجرا و اتمام این پروژه ها مقرر نمود .

دکتر موید حسینی صدر با اشاره به مشکلات 12 گانه فرودگاه خوی گفت :  هم اکنون در این فرودگاه کارهای عمرانی  لازم و نصب  دستگاهها انجام می شود و وزیر راه و ترابری با درخواست ما مبنی بر  لزوم افزایش  پروازهای خوی روزانه حداقل به  یک پرواز موافقت نموده اند .

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملیاتی شدن  احداث سد بر روی رودخانه های الند و غازان _ طرح آبیاری بارانی ویا قطره ای  _ کانال کشی آب رودخانه قطور در منطقه پارچی و اگری بوجاق  گفت : به منظور حمایت از کشت گلخانه ای و با اجرای این طرح ضمن اینکه محصولات با کیفیتی تولید می شود در فصول مختلف سال از جمله در زمستان نیز  امکان بهره برداری از محصولات فراهم می گردد.

دکتر حسینی صدر از احداث سایت بزرگ گلخانه ای در جاده زارعان خوی نیز خبر داد و افزود : با احداث این سایت ، نزدیک به 90 واحد کشت گلخانه ای در این منطقه ایجاد خواهد شد .

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی به ایجاد گمرک و بازار رازی  نیز اشاره کرد و تصریح نمود :  این پروژه ها از جمله  طرحهایی است که باید همزمان با اجرای پروژه بازسازی جاده قطور پیگیری گردد و اگرجاده قطور به اتمام رسیده  و گمرک رازی  مستقر گردد ، علاوه بر رفت و آمد مسافر ، صادرات و واردات کالا  نیز از این گمرک  انجام  می شود و رونق اقتصادی چشمگیری حاصل شده  و اشتغالزایی مناسبی هم صورت خواهد گرفت .

 

+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم مهر 1387ساعت 16:14  توسط محمد صفاجو   | 

تندیس پوریای ولی  پهلوان نامدار ایران زمین

در کنار آرامگاهش در خوی ساخته و نصب خواهد شد .

 اعضاي شوراي اسلامي شهر خوي با ساخت و نصب تنديس پورياي ولي در حوالي آرامگاه اين پهلوان نامدار در خوي و تنديس سردار شهيد محمد حنيفه درستي درمحوطه ترمينال جديد خوي موافقت كردند.

شهردار خوی در گفتگو با خبرنگار ما و با اعلام این خبر از تداوم ساماندهي سنگفرش پياده روها و خط كشي معابر شهر نیز خبرداد و افزود :

مرحله دوم خط كشي معابر با اعتباري بالغ بر 22 ميليون تومان به بخش خصوصي واگذار شده و به زودي به مرحله اجرا در خواهد آمد .

یوسف کربلای خلیلی  به ساماندهي سنگفرش پياده روهاي سطح شهر نیز  اشاره كرد و تصریح کرد : سنگفرش پياده روهاي شهر در اولويت كاري شهرداري خوی قرار دارد و به زودي ساماندهي سنگفرش محوطه ميدان شيخ نوايي تا پل عابر پياده بلوار وليعصر با اعتباري بالغ  بر 600 ميليون تومان توسط بخش خصوصي آغاز خواهد شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم مهر 1387ساعت 16:13  توسط محمد صفاجو   | 

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خوی

غار علی شیخ خوی طولانی ترین غار آذربایجان است .

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خوی در جلسه ای که به منظور احیاء غار علی شیخ  تشکیل شده بود با اعلام این خبر افزود : ما بر شناسایی و احیاء هرچه سریعتر این غارپافشاری و تاکید داریم .

علیرضا جاویدنیا تصریح کرد : این غار در منطقه صفائیه خوی قرار دارد و ما در نظر داریم در جهت توسعه گردشگری این منطقه گامهای اساسی برداریم . وی با اشاره به اینکه قبلاٌ جهت شناسایی این غار طولانی 2 بار اقدام شده است افزود : اخیراٌ کارشناسان سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری اقدام به نقشه کشی این غار نموده اند .

در این جلسه نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه بخشداری صفائیه در جهت احیاء این غار پیشقدم شده است افزود :  بخش صفائیه خوی دارای پتانسیل های  فراوانی ایت و غار دیدنی علی شیخ  زینت خاصی به این منطقه داده است . دکتر موید حسینی صدر با اشاره به اینکه ابتدا باید این غار به طور کامل شناسایی شود افزود : متاسفانه شهرستان خوی در زمینه توسعه و پیشرفت مظلوم واقع شده است و باید جهت توسعه این شهرستان  همه جانبه اقدام شود .

نماینده مردم خوی ضمن اشاره به اینکه تکمیل جاده قطور مطالبه اصلی مردم خوی است افزود : از نظر گردشگری استان آذربایجانغربی رتبه هشتم کشور را دارد اما عملاٌ این رتبه به پایین تر از رتبه 25 کاهش یافته است .

بخشدار بخش صفائیه خوی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در این بخش آبهای معدنی و  زیارتگاه نیز وجود دارد بر احیاء غار علی شیخ تاکید کرد و گفت : دغدغه اصلی ما از احیاء و معرفی این غار این است که مکانی گردشگری و توریستی برای معرفی به گردشگران داشته باشیم .

سجاد چهره آراء تصریح کرد : اگر صنعت توریست در این شهرستان احیا شود  زمینه های اشتغال برای جوانان جویای کار و زمینه برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران فراهم خواهد شد . وی با اشاره به اینکه با برخی از سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در اطراف این غار مذاکراتی صورت گرفته است گفت : مشکل اصلی در اطراف این غار نبود برق است که امید است این مشکل نیز برطرف شود .

در این جلسه مسئولین ادارات برق و راه و ترابری نیز جهت حل مشکل راه و تامین برق این منطقه قول مساعد دادند .

+ نوشته شده در  جمعه پنجم مهر 1387ساعت 22:30  توسط محمد صفاجو   | 

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی

ماهیت رژیم اسرائیل فحاشی است .

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما افزود : نامگذاری روز جهانی قدس از ابتکارات حضرت امام خمینی (ره) بود و این حرکت ، حرکتی بسیار مهم و نوآورانه بود .

دکتر موید حسینی صدر تصریح کرد : امام خمینی (ره) با نام گذاری روز جهانی قدس مانع از هرگونه سازشی با رژیم اسرائیل شد . وی با اشاره به اینکه رسانه های غربی در مقابل جنایات صبرا و شتیلا هنوز هم سکوت اختیار کرده اند افزود : هم اکنون دشمن مشترک همه مسلمانان دنیای غرب است و امروز غرب در برابر ما متحد شده است .

دکتر حسنی صدر اتحاد مسلمانان را در این برهه از زمان ضروری دانست و افزود : ما نباید به بیگانگانگان خوش بین باشیم و تفرقه همیشه عمل شکست ما بوده است .

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر دنیای اسلام اتحاد داشته باشند حرام زاده ای مثل اسرائیل را از بین خواهند برد تصریح کرد :  در حال حاضر  استکبار جهانی به بهانه های مختلف  می خواهد میان مسلمانان تفرقه ایجاد کرده و ما را از ارزشهایمان دور نماید و ما باید در مقابل استکبار جهانی مقاومت کرده و کاری کنیم که در قیامت در پش شهداء خود شرمنده نباشیم .

+ نوشته شده در  جمعه پنجم مهر 1387ساعت 22:20  توسط محمد صفاجو   | 

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خوی

غار علی شیخ خوی طولانی ترین غار آذربایجان است .

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خوی در جلسه ای که به منظور احیاء غار علی شیخ  تشکیل شده بود با اعلام این خبر افزود : ما بر شناسایی و احیاء هرچه سریعتر این غارپافشاری و تاکید داریم .

علیرضا جاویدنیا تصریح کرد : این غار در منطقه صفائیه خوی قرار دارد و ما در نظر داریم در جهت توسعه گردشگری این منطقه گامهای اساسی برداریم . وی با اشاره به اینکه قبلاٌ جهت شناسایی این غار طولانی 2 بار اقدام شده است افزود : اخیراٌ کارشناسان سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری اقدام به نقشه کشی این غار نموده اند .

در این جلسه نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه بخشداری صفائیه در جهت احیاء این غار پیشقدم شده است افزود :  بخش صفائیه خوی دارای پتانسیل های  فراوانی ایت و غار دیدنی علی شیخ  زینت خاصی به این منطقه داده است . دکتر موید حسینی صدر با اشاره به اینکه ابتدا باید این غار به طور کامل شناسایی شود افزود : متاسفانه شهرستان خوی در زمینه توسعه و پیشرفت مظلوم واقع شده است و باید جهت توسعه این شهرستان  همه جانبه اقدام شود .

نماینده مردم خوی ضمن اشاره به اینکه تکمیل جاده قطور مطالبه اصلی مردم خوی است افزود : از نظر گردشگری استان آذربایجانغربی رتبه هشتم کشور را دارد اما عملاٌ این رتبه به پایین تر از رتبه 25 کاهش یافته است .

بخشدار بخش صفائیه خوی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در این بخش آبهای معدنی و  زیارتگاه نیز وجود دارد بر احیاء غار علی شیخ تاکید کرد و گفت : دغدغه اصلی ما از احیاء و معرفی این غار این است که مکانی گردشگری و توریستی برای معرفی به گردشگران داشته باشیم .

سجاد چهره آراء تصریح کرد : اگر صنعت توریست در این شهرستان احیا شود  زمینه های اشتغال برای جوانان جویای کار و زمینه برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران فراهم خواهد شد . وی با اشاره به اینکه با برخی از سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در اطراف این غار مذاکراتی صورت گرفته است گفت : مشکل اصلی در اطراف این غار نبود برق است که امید است این مشکل نیز برطرف شود .

در این جلسه مسئولین ادارات برق و راه و ترابری نیز جهت حل مشکل راه و تامین برق این منطقه قول مساعد دادند .

+ نوشته شده در  جمعه پنجم مهر 1387ساعت 22:6  توسط محمد صفاجو   | 

 معاون استاندار فرماندار خوی

تلاش تحلیلگران سیاسی امریکا جهت تخریب چهره رئیس جمهور ایران زهی خیال باطل است

معاون استاندار و فرماندار خوی در گفتگو با خبرنگار ما و ضمن  اشاره به سفردکترمحمود احمدی نژاد به آمریکا وحضور درسازمان ملل متحد گفت :  اکنون تحلیلگران سیاسی آمریکا نهایت تلاش خودرا به کار گرفته اند تا بتوانند موقعیت وچهره ایران و دکتراحمدی نژاد را تخریب نمایند تا بلکه بتوانند نفوذ کلام و موقعیت ایران را در آنجا مخدوش نمایند.

ابراهیم محمدلو افزود : آنها دیگر به اثرگذاری تمامی حرکات دولت وکشورایران آگاهی  یافته اند و سعی دارند این اثرگذاری را کمرنگ نمایند اما اینگونه اقدامات آنها  زهی خیال باطل است .

معاون استاندار و فرماندار خوی تصریح کرد :اکنون درخت تناور انقلاب که از خون هزاران شهید چنین قد برافراشته و سایه خود را برسرسایر دول اسلامی انداخته ، توانسته  درعرصه های مختلف سیاسی ، علمی ، نظامی ، فرهنگی پیشرفت های چشمگیری داشته باشد  وتمامی  این موفقیت های کشورمان درعرصه های مختلف مرهون خون شهیدان است که 8 سال هرچه داشتند درطبق اخلاص قراردادند .

وی با بیان عملکرد دولت نهم درعرصه های مختلف به تبیین عملکرد دولت نهم در زمینه ی گسترش آموزش و مکان های آموزشی پرداخت و افزود  : اهمیتی که این دولت به حمایت از قشر تحصیل کرده از جمله نخبگان علمی جامعه می دهد بی سابقه است و این دولت با برنامه ریزی دقیق وکاربردی با حمایت از نخبگان کشورگام بلندی درزمینه  پیشرفت های علمی درجامعه برداشته است .

محمدلو اضافه کرد : استفاده از جوانان خوشفکر وتحصیل کرده از دیگر ویژگی های این دولت در مسئله توسعه آموزش علم وفناوری می باشد .

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم مهر 1387ساعت 1:18  توسط محمد صفاجو   | 

 نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی

متاسفانه آذربایجانغربی در بسیاری از شاخص های توسعه محروم مانده است .

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در مراسم شب احیا در زیارتگاه سید فتاح بخش صفائیه خوی گفت : ماه مبارک رمضان متعلق به حضرت علی (ع) است و عدالت آرزو و شعار همه مسلمانان است و در کشور ما خوشبختانه  یک نوع حکومت اسلامی برقرار است که در راس آن مجتهد جامع الشرایط قرار دارد و مردم نباید از رساندن مشکلات خود به گوش مسئولین هراسی داشته باشند  چرا که مسئولین تلاشگر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ارائه مشکلات استقبال می کنند .

دکتر موید حسینی صدر با اشاره به اینکه جاده تمامی روستاهای بالای 100 خانوار باید آسفالت شود گفت : متاسفانه در منطقه ما نه تنها روستاهای بالای 100 خانوار از جاده آسفالته برخوردار نیستند بلکه راه مناسب خاکی نیز ندارند  و جاده صفائیه تبدیل به قتلگاه شده است  که بایستی این امر مورد توجه مسئولین قرار گرفته و این جاده تعریض شود  .

وی با اشاره به اینکه ما نبایستی به دنبال کارهای شخصی خود برویم تصریح کرد : هم اکنون وضعیت بیمارستانهای شهرستان خوی مطلوب نیست و عمر آنها از 40 سال نیز گذشته است و در این زمینه با مشکلات فراوانی روبرو هستیم .

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی افزود : متاسفانه استان آذربایجانغربی در بسیاری از شاخص های توسعه محروم مانده است و رتبه این استان در برخی از زمینه ها به 28 می رسد در حالی این استان بایستی جزو 7 استان توسعه یافته کشور باشد.

دکتر حسینی صدر با اشاره به اینکه بایستی در زمینه توسعه این منطقه فکر اساسی شودافزود : آنهایی که در مقابل پیگیریهای نماینده شهر موانعی ایجاد می کنند گناه بزرگی را مرتکب می شوند و ما در مقابل افرادی که شیطنت می کنند بایستی با اتحاد و همدلی آنها را هدایت کنیم .

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم مهر 1387ساعت 21:47  توسط محمد صفاجو   |