سایت خبری خوی

سال همت مضاعف و کار مضاعف مبارک باد

دبیر تعزیرات آرد ونان خوی

15 نانوای متخلف  در خوی خلع ید شدند.

دبیر تعزیرات آرد و نان شهرستان خوی در گفتگو با خبرنگار ما افزود : در طول 6 ماه اول امسال 15 نانوای متخلف در شهرستان خوی خلع ید شدند .

مهدی خواجه محمدلو با اشاره به اینکه در طول این مدت 187 مورد بازرسی از نانوائیها به عمل آمده است تصریح کرد : در این مدت نانوایان متخلف به پرداخت 230/752/187 ریال جریمه محکوم شدند .

دبیر تعزیرات آرد نان خوی تعداد نانوائیان دولتی در شهرستان خوی را 391 نانوائی عنوان نمود و افزود : در حال حاضر تعداد150 نانوای آزاد پز نیز در این شهرستان مشغول فعالیت هستند .

خواجه محمدلو به میزات کشفیات تعزیرات  آرد و نان خوی نیز اشاره کرد و گفت : در طول شش ماهه اول سال 87 تعدا 700 کیسه آرد و تعداد 1500 کیسه نان خشک از متخلفان کشف و ضبط شد .

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم آبان 1387ساعت 15:11  توسط محمد صفاجو   | 

فرمانده انتظامی خوی

سه باند مختلف قاچاق در شهرستان خوی متلاشی شد.

فرمانده انتظامی خوی در گفتگو با خبرنگاران افزود : در 48 ساعت گذشته 3 باند قاچاق سوخت ، سیگار خارجی و گیرنده امواج ماهواره ای در شهرستان خوی  متلاشی شد .

سرهنگ خسرو گلمحمدی تصریح کرد : از قاچاقچیان سیگار مقدار 6000 نخ سیگار خارجی کشف و 2 دستگاه خودرو متوقف شده و 4 نفر در این زمینه دستگیر شدند .

فرمانده انتظامی خوی با اشاره کشف 50 دستگاه امواج ماهواره ای از این قاچاقچیان گفت : در این زمینه نیز  1 دستگاه خودرو توقیف و 3 نفر در این زمینه دستگیر شدند .

گلمحمدی کشف 30 هزار لیتر انواع مواد سوختی را از جمله فعالیتهای نیروی انتظامی خوی در 48 ساعت گذشته عنوان کرد و گفت : در این زمینه نیز 30 دستگاه خودرو توقیف و 30 نفر دستگیر شده و تحویل مقامات قضائی شدند .

فرمانده انتظامی خوی ارزش کالاهای کشف شده را 1 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود : همچنین از سه نفر سارق ، 15 دستگاه موتور سیکلت مسروقه کشف و ضبط شد .

وی در خاتمه از کشف مواد مخدر قلابی از نوع مرفین خبر داد و تصریح کرد :3 نفر از اعضاء  یک باند کلاهبردار  که اقدام به فریب سوداگران مرگ نموده و مقدار 41 کیلوگرم مرفین قلابی به ارزش 250 میلیون به  آنها فروخته بودند دستگیر شدند .

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم آبان 1387ساعت 14:59  توسط محمد صفاجو   | 

در هفته بسیج

دانش آموزان خوی اقدام به پدافند غیر عامل خواهند کرد .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خوی امروز در گفتگو با خبرنگاران و با تبریک فرارسیدن هفته بسیج گفت : امروز بسیجیان میهمن عزیزمان در عرصه های مختلف فرهنگی ، اقتصادی و بحرانهای اجتماعی حضور فعالی دارند و اگر بسیج نبود این انقلاب با مشکل مواجه می شد و جمهوری اسلامی هر موقع که با مشکل مواجه می شود به بسیج متوسل می گردد.

سرهنگ علی یوسفی با اشاره به اینکه در هفته بسیج 79 برنامه در شهرستان خوی اجرا خواهد شد تصریح کرد : در این هفته ضمن تجلیل از بسیجیان نمونه ، توانمندیهای آنان به معرض نمایش گذاشته خواهد شد .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خوی برگزاری مسابقه دوچرخه سواری بین دانش آموزان ، کوهپیمائی خواهران و برادران ، مسابقات فوتسال و و الیبال و کوهپیمائی 1200 نفره دانشجویی را از جمله برنامه های بزرگداشت این هفته عنوان کرد و گفت : در بخش فرهنگی نیز علاوه بر یادواره شهداء ، مسابقات قرآنی ، تجلیل از مداهان و هادیان سیاسی و مسابقه انشاء نویسی برگزار خواهد شد .

سرهنگ علی  یوسفی از اجرای پدافند غیر عامل توسط دانش آموزان خوی در این هفته نیز خبر داد و افزود : در این هفته نشستهای سیاسی  بین اعضای شورای بسیج ، شب شعر و خاطره گویی برگزار شده و مزار پاک شهداء سرافراز گلباران خواهد شد .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خوی از افتتاح 13باب پایگاه مقاومت شهری و روستائی با اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون ریال ، افتتاح دو باب حوزه شهری و روستائیبا اعتبار 4 میلیارد و 800 میلیون ریال نیز خبر داد و گفت : 12 واحد  خانه محرومین در روستای وار خوی و 8 واحد در قره ضیاء الدین  که ساخت آنها برای بسیج مایه افتخار است با اعتبار 3 میلیارد ریال در هفته بسیج افتتاح خواهد شد .

سرهنگ علی  یوسفی با اشاره به اینکه بسیجیان در طرحهای سازندگی نیز مشارکت دارند گفت : 2 آب بند ایواوغلی و قره ضیاءالدین با اعتبار 8 میلیارد ریال که پیش از موعد مقرر به پایان رسیده نیز از جمله طرحهایی هستند که در این هفته افتتاح خواهند شد .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خوی از افتتاح پروژه مخابراتی  ارسال پیام کوتاه  بسیجیان نیز خبر داد و گفت : این پروژه مهم بعد از ارومیه در شرستان خوی به مرحله بهره برداری رسیده و ما به وسیله این سیستم مخابراتی به راحتی قادر خواهیم بود  چندین هزار اس ام اس و پیام فرهنگی خود را به بسیجیان ارسال کنیم .

سرهنگ یوسفی از همایش بزرگ بسیجیان نیز خبرداد و گفت : این همایش با حضور 7 هزار نفر از بسیجیان که در طرحهای سازندگی نیز مشارکت داشته اند برگزار  خواهد شد .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خوی ویزیت رایگان بسیجیان دردرمانگاه سپاه خوی – حضور حماسی و قدرتمند 3 هزار نفری گردانهای عاشورا و الزهراء در مصلای نمازجمعه خوی _ دیار با امام جمعه _ راه اندازی ستاد خبری و اطلاع رسانی و سخنرانی قبل از خطبه های نمازجمعه را از جمله برنامه های دیگر این هفته عنوان کرد و گفت : بسیجیان شهرستان خوی نیز در مانور اخیر ریلی شهرستان خوی نیز درخشش خوبی داشتند .

سرهنگ یوسفی عملکرد بسیجیان شهرستان خوی را خوب ارزیابی کرده و از آمادگی آنان جهت حضور و امدادرسانی در حوادث مختلف طبیعت از جمله سیل و زلزله و ... خبر داد .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آبان 1387ساعت 20:5  توسط محمد صفاجو   | 

 معاون استاندار و فرماندار خوی

به زودی رئیس جمهور به آذربایجانغربی سفر خواهد کرد .

معاون استاندار و فرماندار خوی امروز در جمع خبرنگاران گفت : دور دوم سفر رئیس جمهور به آذربایجانغربی نزدیک شده و دکتر احمدی نژاد اواخر آذری یا اوایل دی ماه به این استان سفر خواهد کرد .

ابراهیم محمدلو افزود : در سفر رئیس جمهور  ترمینال مسافربری خوی با اعتبار 38 میلیارد و 754 میلیون ریال افتتاح خواهد شد . وی افتتاح 216 واحد آپارتمانی  از محل اعتبارات مسکن و شهرسازی  با 35 میلیارد ریال ، 3 پروژه برق رسانی معابر با اعتبار 1 میلیارد و 42 میلیون ریال ، محوطه سازی و سوله سازی  دانشگاه پیام نور با اعتبار 8 میلیارد و 200 میلیون ریال ، آسفالت فرودگاه خوی با اعتبار 17 میلیارد ریال و 7 پروژه  دیگر با اعتبار 553 میلیارد ریال را از جمله پروژه های قابل افتتاح در دور دوم سفر رئیس جمهور  به استان عنوان کرد .

معاون استاندار و فرماندار خوی از کلنگ زنی 8 باب آموزشگاه با 34 کلاس درس در چایپاره ، 1 باب مدرسه 10 کلاسه در خوی ، ارودگاه فرهنگی تربیتی شمس در روستای پسک خوی  با اعتبار 20 میلیارد ریال ، نمایشگاه دائمی  آثار فرهنگی و هنری  با 8 میلیارد و 400 ملیون ریال و نگارخانه خوی با اعتبار 7 میلیارد ریال در سفر رئیس جمهور خبر داد و تصریح کرد : در شهرک صنعتی خوی نیز 10 پروژه  آماده بهره برداری شده است .

معاون استاندار و فرماندار خوی  تصریح کرد :  در سفر اول رئیس جمهور  به استان 32 طرح و پروژه  در این شهرستان  که 28 طرح استانی و 4 طرح ملی بود به تصویب رسید که 28 طرح  استانی با ظرفیت 100 درصد آماده  بهره برداری شده و 4  پروژه ملی نیز از 42 درصد پیشرفت برخوردار است  .

ابراهیم محمدلو با اشاره به اینکه پس از سالها انتظار مشکلات ثبت نام کنندگان  زمینهای شهری در خوی حل شده است  گفت : 48 قطعه دو واحدی  به زودی برای 960 نفر از ثبت نام کنندگان این زمینها  تحویل داده خواهد شد .

وی از واگذاری 126 واحد آپارتمانی فرهنگیان  نیز خبر داد و تصریح کرد : عملیات آبخیزداری  روستای مخین با اعتبار 1800 میلیون ریال آغاز  خواهد شد .

معاون استاندار و فرماندار خوی در ادامه سخنان خود یکی از بخشهای چالش برانگیز  این شهرستان را آرد و نان عنوان کرد و افزود :  در 6 ماه اول سال 87 ، 5 نوبت کمیسیون تعزیرات در این شهر برگزار شده و به 187 پرونده تخلفاتی نانوائیان  رسیدگی  شده و این نانوائیها 187 میلیون و 752 هزار و230 ریال جریمه شده و 15 نانوائی خلع ید شدند .

وی افزود : امروز هیچ  نانوائی جرات و جسارت  تخلف ندارد و تعداد بازرسی ها  تا 10 روز قبل 541 مورد بود  و میانگین   بازرسی ها از هر نانوائی  21 مورد است . محمدلو تصریح کرد : در حال حاضر 391 واحد دولتی و 150 واحد آزادپز در این شهرستان مشغول فعالیت هستند . وی به کشف 700 کیسه آرد خام و 1500 بسته نان  خشک نیز اشاره کرد و گفت :  هم اکنون مشکلات  بخش نان در خوی به صفر رسیده  است و سرانه  مصرف آرد خوی  بیشتر از میانگیم   استان است . وی گفت : متاسفانه  نان این شهرستان  توسط افراد سود جو قاچاق شده و به احشام داده می شود .

محمدلو از افتتاح  جایگاه سی  ان جی  نیز خبر داد و گفت :  به زودی جایگاه سی ان جی  در جاده شوراب افتتاح شده و سطح منتظران در جایگاههای سی ان جی این شهرستان به صفر خواهد رسید .

وی به سفر خود به ترکیه در راستای  کمیته فنی امنیتی  به استان وان ترکیه نیز اشاره کرد و گفت :  این سفر در حوزه  امنیت مرزی و قاچاق کالا و انسان صورت گرفته  و هم اکنون تعامل و دوستی  ایران و ترکیه  در عالیترین سطح خود قرار دارد  و تمامی مسلمانان  به مملکت اسلامی  ما به عنوان نقطه امید نگاه می کنند  . وی در ادامه  به ایجاد نمایشگاه بازرگانی در دهوک عراق نیز اشاره کرد و گفت :  در این نمایشگاه 27 غرفه دایر خواهد شد که ابتدا 17 غرفه آن به شهرستان خوی  اختصاص داده شده بود  که به 20 غرفه افزایش پیدا کرد .

معاون استاندار و فرماندار خوی در ادامه سخنان خود گفت : بیمارستان تامین اجتماعی  یک بیمارستان متروکه و رها شده بود  که گزارش مبسوطی به تامین اجتماعی کل کشور فرستادیم  و هم اکنون بیمارستان تامین اجتماعی  جزو برنامه ها و پروژه های رئیس جمهور است  . وی افزود :  با تلاشهایی که تامین اجتماعی انجام داده ، این سازمان از درجه 3 به درجه 2 ارتقاء یافته و این امر باعث پیشرفت این  مجموعه شده است . وی افزود : درمانگاه تامین اجتماعی  خوی نیز بر اثر پیگیریها  هم اکنون 2 نوبته شده و مشغول فعالیت است .

محمدلو در ادامه فرش خوی را نیز یکی از ظرفیتهای بسیار خوب جهت توسعه اقتصادی این شهر عنوان کرد و تصریح نمود : به زودی اولین نمایشگاه مبل و فرش استان در خوی برگزار خواهد شد . وی گفت : بافت فرش در خوی سالانه 100 هزار متر مربع است که 70 درصد آن به کشورهای خارجی صادر می شود .

محمدلو از اتمام جاده خوی  قطور نیز خبر داد و افزود :  برای اتمام  این جاده رئیس جمهور  قول داده است و هم اکنون  آسفالت این جاده 80 درصد  پیشرفت دارد و از سمت ترکیه نیز 2 کیلومتر آن آسفالت شده است .

معاون استاندار و فرماندار خوی  با اشاره به برگزاری  جشنواره عسل گفت :  اولین جرقه این جشنواره در سفر های استانی استاندار شکل گرفت  . وی با اشاره به اینکه عسل  به عنوان تولید ارزشمند بخش کشاورزی است  گفت : عسل این شهرستان  چندین سال است  که رتبه اول کشور را به دست می آورد  و ما هم اکنون 65 درصد سهم استان و 20 درصد سهم  کشور را داریم . وی با اشاره  به اینکه برای بالغ بر 30 هزار نفر  به طور مستقیم و غیر مستقیم در این زمینه اشتغالزایی  شده است افزود : 232149 کلنی  بومی و مدرن  عسل در این شهرستان وجود دارد  و این جشنواره  سکوی جدیدی برای این شهرستان است . وی گفت :  در این جشنواره از استانهای همسایه از جمله تجار  و متخصصین دانشگاه نیز دعوت به عمل آمده است .

در این نشست خبری معاون سازمان جهادکشاورزی استان و مدیر جهاد کشاورزی خوی نیز گفت :  شهرستان خوی در زمینه عسل دارای پتانسیل های بالایی است . سید علی مختاری تصریح کرد :  در استان آذربایجانغربی سالانه 9500 تن عسل تولید می شود که سهم شهرستان خوی از این تولید 6000 تن است . وی  با اشاره به اینکه افراد شاغل در این حرفه در شهرستان خوی  3700 نفر هستند افزود :  با برگزاری این جشنواره فضای مناسبی جهت رقابت ایجاد خواهد شد .

مختاری با اشاره به اینکه با برگزاری این جشنواره ضمن تبادل اطلاعات فضای مناسبی جهت رقابت ایجاد خواهد شد تصریح کرد : در این جشنواره 200 نفر از کارشناسان دام از 7 استان تولید کنندگان حضور خواهند یافت . وی افزود : با برگزاری این جشنواره بسترهای  خوبی در زمینه عسل فراهم

 خواهد شد .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آبان 1387ساعت 6:39  توسط محمد صفاجو   | 

 دادستان عمومی و انقلاب خوی

 تصادفات منجر به فوت امسال در خوی افزایش یافته است.

دادستان عمومی و انقلاب خوی در گفتگو با خبرنگار ما افزود : تصادفات منجر به فوت امسال در خوی افزایش یافته است.ولی حاجی قلیزاده تصریح کرد : سال گذشته 645 نفر مرد وزن در تصادفات شهرستان خوی مجروح و مصدوم شده و 9 نفر خانم و 50 نفر آقا فوت نمودند .

وی با اشاره به میزان تصادفات امسال شهرستان خوی گفت : در 7 ماهه اول امسال بر اثر تصادفات 73 نفر زن و 305 نفر آقا مجروح گردیدند و 9 نفر خانم و 43 نفر آقا در این تصادفات فوت نمودند .

دادستان عمومی و انقلاب خوی با اشاره به اینکه در 12 ماهه سال گذشته در اثر تصادفات جمعاٌ 59 نفر فوت نموده اند گفت : آمار تصادفات فوتی امسال حاکی از آن است  که در طول 7 ماه 52 نفر فوت نموده اند که نشان می دهد این آمار افزایش یافته است .

حاجی قلیزاده  به اشاره به وجود 6 نوع دیه گفت: اگر تصادفات در ماههای حرام به قوع بپیوندد، یک سوم به مبلغ دیه اضافه می شود .

دادستان عمومی و انقلاب خوی اضافه کرد : افرادی که اقدام به بیمه وسایط نقلیه خود اعم از ماشین و موتور سیکلت ننموده اند تا 20 دی ماه فرصت دارند تا نسبت به بیمه آنها اقدام نموده و از تخفیفهای ویژه ای برخوردار شوند .

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و چهارم آبان 1387ساعت 19:17  توسط محمد صفاجو   | 

معاون فرماندار خوی

خبرنگاران به عنوان رسولان صادق و پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند .

معاون فرماندار خوی در جریان بازدید خبرنگاران از مقبره شمس تبریزی گفت :شهرستان خوی به علت صفای ظاهری به دارالصفاء  معروف شده است .

جلیل غفاری تصریح کرد : این شهرستان با داشتن 5 بخش به عنوان دومین شهر استان آذربایجانغربی 400 هزار نفر جمعیت دارد .

وی با اشاره به اینکه این شهرستان در طول هشت سال دفاع مقدس 1000شهید و 3 هزار نفر جانباز تقدیم این نظام کرده است گفت : مفتخریم که شهرستان خوی زادگاه علما و شاعران معروفی همچون آیت ا... العظمی خوئی _ علامه زریاب خوئی و محمد آقاسی بود ه است .

غفاری از نظر اقتصادی این شهرستان را دارای پتانسیل های فراوانی عنوان نمود و تصریح کرد : هم اکنون سد عظیم آغ چای با اعتبار 1754میلیارد ریال 85درصد پیشرفت فیزکی دارد و کارخانه سیمان خوی نیز با 1500 میلیارد ریال اعتبار از 90درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است .

معاون فرماندار خوی میانگین حضور مردم در انتخابات مختلف این شهر را بالاتر از میانگین استانی عنوان نمود و تصریح کرد : از نظر ورزشی نیز تیم فوتبال المپیک این شهرستان در استان مقام اول را بدست آورده و به لیگ کشوری راه پیدا کرده است و هم اکنون این شهرستان دارای تیم والیبال در لیک کشوری است .

غفاری گفت : خبرنگاران به عنوان رسولان صادق و پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند .

رئیس شورای شهر خوی نیز در این مراسم گفت : آرامگاه شمس تبریزی سالهای سال مهجور و ناشناخته مانده بود و با عنایت به توجه مقام معظم رهبری نسبت به مسائل فرهنگی و نامگذاری سال مولانا ، این آرامگاه با توجه مسئولین بازسازی شد .

غلامعلی شریف تصریح کرد : قرار شده آرامگاهی در خور شان این عارف نامی کشور توسط طراحان ملی ،طراحی شده و بارگاه معنوی جهت شناساندن حضرت شمس ایجاد شود .

رئیس شورای شهر خوی با اشاره به ایجاد بنیاد شمس گفت : کسی که مولانا را مولانا کرد شمس تبریزی بود و ما باید مفاخر خودمان را بدست آورده و اطلاع رسانی نمائیم .

وی در خاتمه از خبرنگاران خواست : شما خبرنگاران باید کاری بکنید که موقعیت ایران به سابقه تاریخی خود بازگردد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آبان 1387ساعت 20:19  توسط محمد صفاجو   | 

 امام جمعه خوی

 حجاج باید توجه به عظمت خانه خداوند را سرلوحه اعمال خويش قرار دهند .

 امام جمعه خوي در جلسه كاروان حجاج شهرستان خوي با بيان آداب حج افزود : اخلاص در نيّت ، توبه كردن از گناهان ، خارج شدن از حقوق الناس وكنارگذاشتن تمامي دل مشغولي ها از جمله آداب مهم و اساسي اين سفر سياسي و الهي مي باشد.

 حجت الاسلام سید رضی شكوري با درخواست از حجاج مبنی بر  خوش خلقي و گشاده روئي با همسفران ، پرهيز از خودنمايي و فخرفروشي گفت : حجاج باید توجه به عظمت خانه خداوند را سرلوحه اعمال خويش قرار دهند .

وی ضرورت همكاري با مديران و روحانيان كاروان ، توجه به اين مطلب كه مكه و مدينه پر از خاطرات اسلامي است و بايد مورد توجه و عبرت قرار گيرد را به حجاج يادآوري كرده و با بيان ضرورت اجتناب از عوامل تحريك وهابيان و توجه به احكام شرعي و دستورات الهي در جهت هرچه بهتر انجام دادن مناسك حج را يكي از اساسي ترين وظايف حجاج ايراني برشمرد.

 امام جمعه خوی  در خاتمه تصريح كرد:  فراموش نكردن خدمات نظام جمهوري اسلامي به حجاج عزيز ، عزت بخشيدن به شيعه وهمچنين اجراي كامل مفاد پيام مهم و سرنوشت ساز مقام معظم رهبري در ايّام حج ، رسالت حجاج عزيز را در سفر عبادي سياسي مضاعف مي سازد.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آبان 1387ساعت 19:20  توسط محمد صفاجو   | 

رئیس اداره بازرگانی خوی

اولین نمایشگاه تخصصی مبل و فرش استان در خوی برگزار می شود .

رئیس اداره بازرگانی خوی در گفتگو با خبرنگار ما افزود : ماه آینده و با حضور تولیدکنندگان مبل و فرش ، اولین نمایشگاه تخصصی مبل و فرش استان در شهرستان خوی برگزار می شود .

هوشمند جوادی تصریح کرد : با توجه به قدمت تاریخی فرش خوی و توانمندیهای بالقوه ای که این شهرستان در تولید مبلمان و سایر صنایع وابسته دارد ، این شهرستان جهت برگزاری این نمایشگاه انتخاب شده است .

رئیس اداره بازرگانی خوی با اشاره به اینکه بیش از 90درصد فرش خوی به کشورهای اروپای شرقی  صادر می شود افزود : فرش شهرستان خوی رتبه اول استان آذربایجانغربی را داراست .

وی تعداد شاغلین در فرش خوی را 30 هزار نفربیان کرد و افزود : نزدیک به دو هزار نفر فرش باف در کلاسهای آموزش بهبافی فرش شرکت کرده اند .

جوادی با اشاره به اینکه در طول 3 تا 4 سال اخیر 3 کلاس در زمینه بهبافی فرش در شهرستان خوی برگزار شده است  افزود : فرش این شهرستان از درآمدزایی خوبی برخوردار است و از کشورهای خارجی نیز جهت خرید فرش خوی به این شهرستان مراجعه می کنند .

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آبان 1387ساعت 14:17  توسط محمد صفاجو   | 

فرمانده نیروی انتظامی خوی

سارق بانک ملت خوی دستگیر شد

فرمانده نیروی انتظامی خوی در گفتگو با خبرنگار ما افزود : سارق بانک ملت شعبه مطهری  خوی که اقدام به سرقت 32میلیون ریال نموده بود بلافاصله پس از سرقت توسط مامورین انتظامی خوی دستگیر شد .

سرهنگ خسرو گل محمدی با اشاره به انهدام 2 باند تهیه و توزیع مواد مخدردر طول یک هفته گذشته  گفت : از این باند 4 کیلو و صد گرم تریاک و 2 کیلو و124 گرم هروئین کشف و ضبط گردید .

وی با اشاره به کشف اقلام ضد فرهنگی و غیر مجاز تصریح کرد : 4500 حلقه فیلم ، 45 دستگاه ماهواره ، 9 قبضه اسلحه شکاری و 397 بطری مشروبات الکلی  کشف و ضبط شده و 8 تبعه خارجی دستگیر شدند .

گلمحمدی 47800انواع مواد سوختی 19622 متر انواع پارچه خارجی و 75080 پاکت سیگار خارجی را از دیگر کشفیات نیروی انتظامی خوی در طول یک هفته عنوان کرد و افزود : در طول این مدت 2 نفر کیف قاپ و یک نفر کلاهبردار خرفه ای 6 میلیارد ریالی دستگیر شدند .

وی همچنین افزود : در اجرای طرح برخورد با موتور سواران متخلف ، 27 دستگاه موتور سیکلت به همراه راکبین آن  که اقدام به تولید صداهای نابهنجار و حرکات ناموزون کرده و فاقد پلاک و کلاه ایمنی بودند دستگیر شدند .

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آبان 1387ساعت 14:17  توسط محمد صفاجو   | 

 رئیس شورای شهر خوی

اعتبار هزینه شده برای مرمت پل تاریخی خاتون خوی کافی نیست

 رئیس شورای شهر خوی که در جلسه این شورا سخن می گفت افزود : شهرداري براي مرمت پل خاتون و ديواره ساحلي آن39 ميليون‌تومان هزينه‌كرده‌است كه كافي نيست.

غلامعلی شریف با اشاره به اینکه شورای اسلامي شهر ،  شهرداري را به تخصيص اعتبار براي همكاري در تهيه طرح و مرمت دروازه سنگي خوي ملزم كرده است افزود : مرمت آثار تاريخي شهر بايد مورد توجه كليه مسئولين ذيربط قرار گيرد.

وي‌افزود:انتظارداريم درخصوص مرقدشمس‌تبريزي نيز علاوه ‌بر شهرداري ‌مجموعه‌هاي ‌ديگري ‌همچون ‌ميراث ‌فرهنگي ، ارشاد اسلامي و بنياد شمس نيز پيشقدم شوند چون براي مطالعه طرح اين اثرملي هيچ مجموعه اي اقدامي نکرده است .

در این جلسه عضو شورای فرهنگ عمومی خوی و رئیس  دفتر خبری این شهر نیز گفت : وضعيت اسف بار مسجد مطلب خان خوي به عنوان بزرگترين مسجد روباز شمالغرب كشور انسان را منقلب می کند .

وی افزود : عليرغم تخصيص اعتبارلازم براي مرمت اين بناي تاريخي، معلوم نيست اعتبار مزبور چگونه هزينه شده است.

محبوبی از وضعيت پل تاريخي خاتون هم گلايه كرد و گفت: شهرداري خوي براي مرمت اين پل اقدامات خوبي انجام داده است اما بخش عمده اي از آن باقي مانده است كه بايد هر چه زودتر به پايان برسد و اگر مرمت اين دو اثر هر زودتر به پايان نرسد بايد شاهد از بين رفتن آنها باشيم.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم آبان 1387ساعت 18:44  توسط محمد صفاجو   | 

برای اولین بار در آذربایجانغربی

جوانان رها شده از دام اعتیاد ، مضرت مواد مخدر را به دانش آموزان خوی آموزش خواهند داد.

معاون فرماندار خوی در گفتگو با خبرنگار ما گفت : به منظور آشنایی دانش آموزان مدارس شهرستان خوی ، مضرات مواد مخدر و مبارزه با این پدیده افیونی به آنها  آموزش داده می شود .

جلیل غفاری افزود : این طرح ابتدا در دبیرستانهای شهید مطهری و شهید باهنر اجرا شده و در آن افرادی که گرفتار دام اعتیاد شده و از آن رها  یافته اند( کانون عین الحیات ) در  جمع دانش آموزان حضور یافته و آنها را نسبت به مضرات این مواد آگاه می سازند .

معاون فرماندار و رئیس کمیته فنی مبارزه با مواد مخدر خوی تصریح کرد : این طرح با همکاری دادستانی _ نیروی انتظامی _ آموزش وپرورش و فرمانداری اجرا می شود .

غفاری با اشاره به اینکه دربحث اعتیاد آموزش قبل از پیشگیری است بیان کرد : در کنار این آموزشها ، نمایشگاهای مبازره با مواد مخدر نیز در مدارس برپا خواهد شد .

معاون فرماندار و رئیس کمیته فنی مبارزه با مواد مخدر خوی فرهنگ سازی برای اولیاء و دانش آموزان را مهم ارزیابی کرده و گفت : اجرای  این برنامه اولین قدم برای آگاه سازی دانش آموزان مدارس شهرستان خوی است و در آینده قدمهای موثرتری در این زمینه برداشته خواهد شد .

غفاری افزود : پس از اجرای این طرح در مدارس شهرستان خوی ، به کارمندان ادارات شهر نیز این امر آموزش و آگاه سازی خواهد شد که برای اولین بار و در سطح ادارات ، پرسنل فرمانداری خوی در این آموزش شرکت خواهند نمود .

وی با اشاره به اینکه در بخش دانش آموزی شهرستان خوی  ، اعتیاد در حد صفر است تصریح کرد : جامعه ما جامعه جوانی است و جوانان عزیز بیشتر مورد هجمه گروهها و معاندین نظام قرار دارند که باید در این زمینه اقدام به آگاه سازی شوند .

گفتنی است این طرح از چهارشنبه این هفته به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم آبان 1387ساعت 18:22  توسط محمد صفاجو   | 

مشاور معاون استاندار و فرماندار خوی

پتانسیل های بالای فرودگاه خوی با حضور مدیران 9شرکت هواپیمائی کشور بررسی می شود .

مشاور فرهنگی فرماندار خوی در گفتگو با خبرنگار ما افزود : پتانسیل های بالای فرودگاه خوی با حضور مدیران 9شرکت هواپیمائی کشور بررسی می شود .

ابراهیم مزرعه لی به اشاره به اینکه از مدیران شرکتهای هواپیمائی جمهوری اسلامی (هما) _ تابان _ ساها _ آسمان _ ماهان _ سفیران _ کاسپین _ کیش ایر و فارس قشم جهت حضور در فرودگاه خوی دعوت شده است گفت : فرودگاه خوی اخیراٌ با تقویت زیرساختها ( روکش آسفالت عوامل پرواز )  به نصب سیستم کمک ناوبری VOR و احداث جایگاه سوخت گیری اقدام نموده است .

مزرعه لی تصریح کرد : با عنایت به پتانسیل های بالای تقاضای سفر هوائی منطقه شمال استان آذربایجانغربی به لحاظ بعد مسافت تا مرکز و درخواستهای مکرر مقامات و مسئولین ، تجار و کسبه _ اساتید ، دانشجویان و مشتاقان و شیفتگان حضرت شمس تبریزی   و دیدار گردشگران از جاذبه های تاریخی و طبیعی این خطه از میهن اسلامی ، امیدواریم با عنایت ویژه مسئولین تعداد پروازهای این فرودگاه  افزایش یابد .

مشاور فرهنگی معاون استاندار و فرماندار خوی به ابراز تمایل کشور ترکیه برای بهره مندی از پروازهای این فرودگاه نیز اشاره کرد و اضافه نمود :  والیان استانهای همجوار کشور ترکیه بر امکان بهره مندی مسافرین هوائی ترک از این فرودگاه ابراز تمایل کرده اند که این امر لزوم برنامه ریزی و افزایش تعداد پروازهای فرودگاه خوی را از اهمیت ویژه ای برخوردار می سازد .

وی در خاتمه افزود : این جلسه شانزدهم آذرماه سال جاری در محل پاویون فرودگاه خوی تشکیل خواهد شد .

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم آبان 1387ساعت 21:32  توسط محمد صفاجو   | 

شهردار خوی

سازمان بازيافت زباله شهري در شهرداري‌خوي راه‌اندازي مي‌شود

شهردار خوی در جلسه شورای شهر خوی گفت : سازمان بازيافت زباله شهري در شهرداري خوي در حال مطالعه بوده وراه اندازی می شود .

یوسف کربلای خلیلی تصریح کرد : تاكنون جهت جلب مشاركت بخش خصوصي براي راه اندازي كارخانه كمپوست در خوي با3 سرمايه گذار نشست هايي را برگزار كرده ايم که اگر طرح‌هاي پيشنهادي مورد قبول شهرداري قرار گيرد، اين پروژه در نزديكي سه راهي روستاي ولديان ( محل فعلي دفن زباله ها) اجرا خواهد شد.

شهردار خوی  ظرفيت اين كارخانه را250 تن اعلام كرد و افزود: پيش بيني مي شود براي راه اندازي اين كارخانه به 8 ميليارد تومان اعتبار نياز باشد.

وی تصریح کرد :كارخانه تراكتورسازي آمادگي خود را براي ساخت و تحويل دستگاه هاي مورد نياز اين كارخانه اعلام كرده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم آبان 1387ساعت 21:31  توسط محمد صفاجو   | 

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان غربی

مشکل آب شهر خوی در آینده جدی است.

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت : کاهش آب در دشت های شهرستان خوی بیشتر بوده و دشت های ممنوعه در این شهرستان شرایط سخت تری دارند.

نقی کریمی در گفتگو با خبرنگار ما افزود : : در اُفق 1415 سد مخزنی آغ چای برای 385 هزار نفر جمعیت خوی آب آشامیدنی تأمین می کند.

به گفته وی این طرح 780 میلیارد ريال برآورد هزینه شده است.

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به در پیش بودن سفر هیأت دولت خواستار پیش بینی کُد اجرایی و بودجه برای سد غازان شد.

کریمی خاطر نشان کرد : سدهای یزدکان و تاج خاتون و بندهای انحرافی دلیک ارخ و ایواوغلی نیازمند اعتبار برای اجرا هستند.

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم آبان 1387ساعت 21:31  توسط محمد صفاجو   | 

مشاور استاندار

کارخانه سیمان آذرآبادگان خوی ، جزو پروژه های مهم آذربایجانغربی است .

در جلسه ای که به منظور بررسی مشکلات کارخانه سیمان آذرآبادگان خوی در محل این کارخانه تشکیل شد مشاور اقتصادی استاندار آذربایجانغربی با اشاره به اینکه این کارخانه جزو پروژه های مهم استان است تصریح کرد : این کارخانه با هدف صادرات در حال شکل گیری است .

فرخی گفت : بسیاری از پروژه های که در این استان در حال اجرا هستند با هدف بازارهای منطقه در حال شکل گیری می باشند و کارخانه سیمان آذرآبادگان خوی کارخانه ای فرا منطقه ای است .

وی افزود : در حال حاضر در استان 6600 جواز تاسیس متبر صادر شده است که برای اجرای  این واحدهای صنعتی 186هزار میلیارد ریال  هزینه خواهد شد و تا پایان برنامه پنجساله پنجم به اشتغال 140 هزار نفری در استان  دست خواهیم یافت .

مشاور اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه هم اکنون استان آذربایجانغربی رتبه اول صادرات کشور را دارد گفت : این استان در حال حاضر به 3 کانون مهم اقتصادی و جمعیتی کشور تبدیل شده است .

فرخی آذربایجانغربی را فضای مناسب و امنی برای سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت : این استان از موقعیت ترانزیتی مناسبی برخوردار است .

مشاور اقتصادی استاندار مرزها را فرصت بالقوه اقتصادی دانست و تصریح کرد : دولت بر خود وظیفه می داند که برای تحقق صددرصد سرمایه ها در استان تلاش نماید .

نماینده مردم خوی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در این استان یک دهم کارخانجات اصفهان ، کارخانه وجود دارد گفت :  این استان از نظر صنعت در وضعیت اسفناکی قرار دارد .

دکتر موید حسینی صدر با اشاره به اینکه نظیر چنین کارخانجاتی در استان باعث کاهش نرخ بیکاری خواهد شد تصریح کرد : کارخانه سیمان آذرآبادگان خوی قادر به تولید روزانه 3500تن سیمان خواهد بود .

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  ما نباید تولید کننده و سرمایه گذار را تنها بگذاریم  افزود : این کارخانه بزرگترین کارخانه صنعتی شهرستان خوی است و ما از این طرح حمایت می کنیم .

حسینی صدر اضافه کرد : ما باید سرمایه های ملی را به این شهر و استان بیاوریم و منافع استانی و منطقه ای خود را بر منافع دوستی و غیره ترجیح دهیم . وی در خاتمه افزود : ما باید گوشه گوشه این استان را آباد کنیم .

معاون استاندار و فرماندار خوی نیز در این جلسه گفت : احداث این کارخانه شریان اساسی خوی و شمالغرب کشور است و کاری که در این کارخانه صورت گرفته  در سطح استان و منطقه بی نظیر است .

وی گفت : آنهایی که عشق توسعه دارند نسبت به این امر حساسیت دارند و اگر این مجموعه ناتوان بود ما میل و اشتیاق نسبت به این کار نداشتیم و کاری که در اینجا انجام می شود ما نباید لحظه ای در به ثمر رسیدن آن کوتاهی کنیم و مسئولین محترم باید دست به دست هم داده و از این پروژه مهم حمایت نمایند .

ابراهیم محمدلو تصریح کرد : ما در حال حاضر در پیشرفت اجرایی این طرح در مرحله ای قرار داریم که اگر در این مجموعه خللی وارد شود نباید خود را ببخشیم .

معاون استاندار و فرماندار خوی با اشاره به اینکه طبق قول استاندار این کارخانه باید تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد گفت : نوسانات قیمت در مواد و مصالح باعث شده تا پیش بینی های اولیه با مشکل مواجه شود .

محمدلو تصریح کرد : 150 میلیارد ریال در کارگروه اشتغال برای ادامه کار این کارخانه به تصویب رسیده و 100 میلیارد ریال نیز از طرف بانک صنعت و معدن در اختیار این کارخانه قرار داده خواهد شد .

وی گفت : ما از مشکل بیکاری در حال حاضر رنج می بریم هرچند که نرخ بیکاری در این شهرستان از میانگین استانی کمتر است .

معاون استاندار و فرماندار خوی در خاتمه تصریح کرد : ما برای ایجاد این کارخانه آخرین قدمها را بر می داریم و با بهره برداری از این کارخانه جشن بزرگی برگزار خواهیم کرد .

در این مراسم مدیر کل کار و امور اجتماعی استان نیز گفت : کارخانه سیمان آذرآبادگان سرمایه ملی است و ما وظیفه داریم حمایتهای لازم را از این کارخانه به عمل آوریم .

سلیمانی با اشاره به اینکه هرسال در سطح استان 40 هزار نفر جویای کار به بازار کار وارد می شوند تصریح کرد : جایگاه وزارت کار ، حمایت و صیانت از نیروی کار است و ما رتبه سوم کشور را درزمینه اشتغال داریم .

مدیر کل بانک کشاورزی استان نیز در این مراسم بااشاره به اینکه تا کنون هیچ بانکی در جهت همکاری با این کارخانه به این اندازه پیش قدم نشده است گفت : هرکس در این استان بتواند کاری انجام دهد ما ضمن حمایت دستش را می بوسیم .

مهندس بهمن عطا تصریح کرد : نیت مسئولین بانک کشاورزی  استان ، نیت خیری است و قرار شده از این پس و در جهت حمایتهای از طرحها، اعتبارات این بانک بیشتر به شمال استان اختصاص یابد .

مدیر عامل کارخانه سیمان آذرآبادگان خوی نیز در این مراسم گفت : در صورت تامین اعتبار 250 میلیارد ریالی ، این کارخانه به تولید خواهد رسید .

مهندس علی اصغر نبی زاده با اشاره به اینکه بانک کشاورزی موقع پذیرش 121 میلیارد و 200 میلیون تومان در اختیار این کارخانه قرار داد تصریح کرد : هم اکنون این کارخانه 85 درصد پیشرفت دارد و در صورت تخصیص اعتبارات ، این کارخانه دهه مبارک فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

 

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم آبان 1387ساعت 14:40  توسط محمد صفاجو   | 

معاون عمرانی استاندار :

سد آغ چای خوی 21 هکتار از اراضی منطقه را تحت پوشش قرار خواهد داد .

معاون عمرانی استاندار آذربایجانغربی در جلسه شورای فنی استان در خوی گفت : سد آغ چای  از پروژه های بسیار خوبی است و با ظرفیت بالای 21 هزار هکتار  از اراضی منطقه را تحت پوشش قرار خواهد داد  که امسال برای  شبکه آبرسانی و خود سد 250 میلیون ریال  اختصاص یافته است .

 

داریانی  با اشاره به پروژه های ملی تربیت بدنی استان  گفت :   پیشرفت پروژه های  ملی تربیت بدنی  در استان رضایت بخش نیست  و علت آن این است  که مدیریت ثابت ندارند و با مشکل مواجه می شوند .

وی به اهمیت جاده خوی قطور نیز اشاره کرد و اضافه نمود :  معادل اعتبارات این طرح ،  از اعتبارات استانی هم برای اتمام این جاده اختصاص یافته  و هم اکنون  5 قطعه  مختلف از این جاده در دست  اجراست که در زمینه اعتباری هم مشکلی نداریم .

معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه امسال 10 میلیارد ریال به تامین آب شهرک ولیعصر (عج) خوی مساعدت شده است گفت : در زمینه راهها ، همه محورهای  منتهی به خوی در حال اجرا هستند .

داریانی  به اختصاص 2 میلیارد و 200 میلیون ریال برای خسارتهای آبیاری تحت فشار  شهرستان خوی در طول سال جاری  اشاره و تصریح کرد :در بخش عمران شهری ، شهرداری و شورای شهر خوی فعال هستند اما بودجه ای که شهرداری  خوی در سال گذشته و امسال داده بسیار پایین تر از سرانه بودجه استانی است .

داریانی از اختصاص 3 میلیارد ریال به شهرداری خوی ، 600 میلیون ریال به شهرداری ایواوغلی ، 700 میلیون ریال  به شهرداری فیرورق و 500 میلیون ریال  به شهرداری قره ضیاء الدین در سال جاری خبر داد و گفت : اولین مانور ریلی استان  با ابتکار ستاد حوادث خوی ، فردا در این شهرستان اجرا خواهد شد .

وی گفت : شهرستان خوی بیش از 5/12 درصد جمعیت استان را به خود اختصاص داده و با توجه به اینکه  دومین شهرستان  است شهرهای ماکو و چالدران را به عنوان ناحیه تحت پوشش خود قرار داده است .

در این جلسه معاون استاندار و فرماندار خوی نیز گفت :  شهرستان خوی  از وضعیت بسیار خوبی در زمینه پروژه های عمرانی برخوردار است اما نظارت بر برخی پروژه ها به خاطر اینکه ناظران غیربومی هستند گاهاٌ کارآمد نیست .

ابراهیم محمدلو تصریح کرد : شهرستان خوی و روستاهای آن در زمینه تامین آب شرب با مشکل مواجه هستند .

فرماندار خوی به سد غازان نیز اشاره کرد و گفت :  احداث سد غازان از مدتها قبل در دستور کار مسئولین استان قرار گرفته  و فعلاٌ متوقف است که باید این پروژه فعال شود .

وی به مساله مسکن نیز اشاره کرد و گفت : در برخی واگذاری ها  به خاطر ضعف کارشناسی ، مشکلات زیرساختی و تاسیساتی مشاهده می شود .

لازم به توضیح است اعضای شورای فنی استان از برخی پروژه های عمرانی خوی بازدید کردند .

+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم آبان 1387ساعت 23:7  توسط محمد صفاجو   | 

 مدیر کل راه و ترابری آذربایجانغربی

 به زودی سامانه جدید ترافیکی در سه راهی ایواوغلی خوی ایجاد خواهد شد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در مراسم بهره برداری از سیستم آبرسانی مسجد بین راهی امام خمینی (ره)در سه راهی ایواوغلی شهرستان خوی  گفت :  برای ساخت این مسجد 1 میلیارد و 50 میلیون ریال هزینه شده است .

حجت الاسلام بیگی تصریح کرد : امسال 24 میلیارد ریال  به مساجد استان آذربایجانغربی مساعدت شده است  که در هیچ دولتی تا به حال  چنین مبلغی اختصاص نیافته بود . مدیر کل اوقاف گفت :  از این مبلغ 10 میلیارد ریال توسط استانداری و 14 میلیارد ریال توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه  استان اختصاص یافته است .

در این مراسم مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان نیز با اشاره به اینکه  این مسجد مهمترین پروژه بین راهی شمالغرب کشور است گفت :  وجود این مسجد از نظر گردشگری برای ما خیلی مهم است  .

اشتری این منطقه و مسجد را آبروی نظام دانست و تصریح کرد :  نبود برخی امکانات در این سه راهی  از جمله مسجد و فضای سبز همواره  شکایات مردمی و مسافرین را به همراه داشت .

مدیر کل راه و ترابری استان نیز گفت :  از منظر ترانزیتی این محور شاهراه  اصلی ایران به اروپاست  و تقریباٌ 93درصد  ترددهای سوریه  از این مسیر صورت می گیرد  و سالیان سال است  که زائرین نتوانسته اند  از این مسیر استفاده نمایند .

آدم نژاد  با اشاره به اینکه  در مسیر تهران ، دو نقطه بازگان و خوی  از اهمیت خاصی برخورداراست  افزود :  روزانه 85 دستگاه اتوبوس  از سه راهی ایواوغلی  به عنوان زائر  به سمت سوریه عبور می کنند . وی تصریح کرد :  به زودی کلیه امکانات و تجهیزات سه راهی ایواوغلی  برچیده شده و سامانه ترافیکی در این سه راهی ایجاد خواهد شد .

+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم آبان 1387ساعت 23:6  توسط محمد صفاجو   | 

معاون سازمان جهادکشاورزی استان و مدیر جهاد کشاورزی خوی

6000تن عسل کشور در شهرستان خوی تولید می شود .

معاون سازمان جهادکشاورزی استان و مدیر جهاد کشاورزی خوی در جلسه هماهنگی برنامه های جشنواره عسل در این شهرستان گفت : در شهرستان خوی 900 خانوار در زمینه عسل امرار معاش می کنند و 6000 تن عسل کشور در این شهرستان تولید می شود .

سید علی مختاری با اشاره به اینکه جشنواره عسل شمال غرب کشور 15 آذر ماه سال جاری در شهرستان خوی برگزار خواهد شد تصریح کرد : ایجاد فضای مناسب جهت رقابت سالم و سازنده جهت دستیابی به افزایش تولید ملی _ ارتقاء دانش ، مهارت و آگاهی _ تبادل نظر و اطلاع رسانی  _ ایجادبستر مناسب برای معرفی محصول و تسهیل در بازاریابی محصولات کشاورزی از اهداف مهم این جشنواره است .

وی ایجاد کارگاه و برگزاری نمایشگاه را از جمله بخشهای مهم این جشنواره عنوان کرد و گفت : ما باید با اتحاد و وفاق خود این جشنواره را هرچه بهتر برگزار کنیم .

معاون سازمان جهادکشاورزی استان و مدیر جهاد کشاورزی خوی با تاکید بر لزوم شناسنامه دار شدن محصول عسل گفت :  آنهایی که صاحب نظر در رشته عسل هستند جهت حضور در این جشنواره دعوت خواهند شد .

در این جلسه معاون استاندار و فرماندار خوی نیز گفت : شهرستان خوی

درزمینه تولید عسل رتبه اول را در کشورداراست .

ابراهیم محمدلو با اشاره به اینکه محصول عسل خوی یک محصول استراتژیک و در نوع خود بی نظیر است تصریح کرد : در این جشنواره محصول عسل بازشناسی وآسیب شناسی خواهد شد .

وی در خاتمه گفت : شهرستان خوی از ظرفیت ها و توانمندیهای  خوبی در زمینه عسل برخوردار است .

لازم به توضیح است در این جلسه محمد صفاجو خبرنگار خبرگزاری فارس درشهرستان خوی به  مسئول گروه خبرنگاران اولین جشنواره عسل شمالغرب کشور انتخاب شد .

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم آبان 1387ساعت 15:27  توسط محمد صفاجو   | 

 امام جمعه خوی

 واقعه 13 آبان زمينه خودباوري ملت‌ها در مبارزه با توطئه‌هاي استكبار جهاني را فراهم كرد

امام جمعه خوی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت : 13 آبان داراي سه مناسبت مهم مي باشد :يكي روز دانش آموز است ، ديگري روز اشغال لانه جاسوسي توسط دانشجويان پيرو خط امام (ره)و مناسبت سوم روز مبارزه با استكبار جهانی  و هر سه مناسبت چه بصورت مستقيم و يا غير مستقيم با توطئه ها و نقش آفريني هاي استعماري آمريكا ارتباط دارد  

حجت الاسلام والمسلمین سید رضی شکوری ضمن اشاره به  علل و ريشه هاي اشغال لانه جاسوسي تصریح کرد : اگر بخواهيم ريشه هاي اين حركت و اقدام انقلابي دانشجويان را مورد بررسي قرار بدهيم بايد برگرديم به 25  سال اشغال ايران توسط آمريكائيان در دوران حاكميت محمد رضا پهلوي .يعني اين حركت عكس العمل ملّت ستمديده ايران به جنايات آمريكا در طول اين ساليان متمادي بوده و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي كه آمريكا ايران را با آن همه عظمت (كه از آن بعنوان جزيره ثبات ياد مي كرد) از دست داد ؛ در واقع تسلط بر خاورميانه را از دست داد لذا پس از پيروزي نيز توطئه هاي متعددي را جهت براندازي انقلاب اسلامي بكار گرفت .

وی گفت  : راه اندازي چند كودتا ، ساماندهي گروههاي ضد انقلاب و وابسته به خود و تحريك   اقليت هاي قومي و مذهبي بويژه در مناطق مرزي با مطرح ساختن خودمختاري ها ، ايجاد ارتباط با جريانهاي مخالف نظام در داخل و خارج كشور و  بحران سازي در مراكز اقتصادي كشور از آن چمله بود و  با توجه به اينكه تمامي اين توطئه ها از طريق لانه جاسوسي آمريكا طراحي و هدايت مي شد لذا دانشجويان به حق و به موقع اين مركز توطئه را به اشغال خود در آوردند .

 امام جمعه خوی در ادامه این گفتگو و با اشاره به اینکه اشغال لانه  جاسوسي چه آثاري به دنبال داشت اضافه کرد :

در اين زمينه تاكنون دو ديدگاه مطرح شده است :

ديدگاه اول : اينكه اين اقدام بركات و آثار متعددي را بدنبال داشت از آنجمله است :

شكسته شدن اُبهت استكباري آمريكا ، شناسايي عوامل داخلي و منطقه اي آمريكا ، بيمه شدن بُعد استكبار ستيزي انقلاب اسلامي ، افشا شدن توطئه هاي منطقه اي آمريكا ، شكست خوردن عوامل آمريكا در داخل كشور و درنهايت بوجود آمدن روحيه خودباوري در ملتهاي مبارز جهان . 

ديدگاه دوم : اينكه اين اقدام موجب گرديد دشمني آمريكا نسبت به ملت ايران عميق تر شود و سال به سال اين دشمني گسترده تر مي شود ، لكن اين تحليل مورد قبول نمي باشد.

حجت الاسلام شکوری تصریح کرد : اولاً بخش مهمي از توطئه هاي براندازي آمريكا قبل از اشغال لانه جاسوسي بوده و در ثاني آمريكائيان از يك فلسفه و سياستي پيروي مي كنند تحت عنوان هدف وسيله را توجيه مي كند ؛    لذا آنان بدنبال منافع نامشروع خود هستند و براي دستيابي به اين منافع آماده هستند باخوني ترين دشمنان خود سازش بكنند و يا صميمي ترين دوستان خويش را قرباني سازند و نمونه هاي آن را در طول تاريخ بويژه در منطقه خاورميانه مشاهده كرده ايم .

وی با طرح سئوالی گفت : اينكه آمريكا به عراق حمله كرد و حكومت صدام را به سقوط كشاند مگر صدام دوست آمريكا نبود ؟ و بخاطر او 8  سال جنگ را عليه ايران راه انداخت .

امام جمعه خوی گفت : حمله نظامي آمريكا به افغانستان مگر در دوران حاكميت طالبان صورت نگرفت همان گروهي كه با حمايت و توطئه آمريكا روي كار آمده بودند در عين حال منافع نامشروع منطقه اي آمريكا ايجاب مي كرد كه هر دو جريان را نابود كند . لذا به نظر مي رسد طرفداران اين تحليل بايد مقداري به مسائل عميق تر توجه داشته بودند .      

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم آبان 1387ساعت 15:7  توسط محمد صفاجو   | 

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی

موافقت اولیه احداث سد غازان از وزارت نیرو اخذ شده است .

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ماافزود : موافقت اولیه احداث سد غازان از وزارت نیرو اخذ شده است .

دکتر موید حسینی صدر تصریح کرد : در زمینه ردیف بودجه برای این سد هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و باید بودجه کافی در سال آینده جهت احداث این سد اختصاص یابد .

وی به بازدید اخیر مدیر کل راه و ترابری آذربایجانغربی از روند اجرایی جاده قطور خوی نیز خبر داد و تصریح کرد : این جاده برابر اعلام مسئولین از 85درصد پیشرفت کاری برخوردار است و طی چند ماه آینده به بهره برداری می رسد .

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی از احداث 4 دهنه پل  بزرگ در این جاده نیز خبرداد و افزود : در ساخت این پل ها برای افزایش سرعت کار از سازه های آهنی و فولادی استفاده خواهد شد .

دکتر صدر به سئوال خود از وزیر صنایع نیز اشاره کرد و گفت : برابر اطلاعاتی

که دریافت نموده ایم کارخانجات نساجی خوی به قیمت 5/3 میلیارد تومان فروخته شده  که تاکنون 1 میلیارد تومان آن اخذ شده و مابقی آن پرداخت نشده  در حالی که ارزش این کارخانجات و کل اموال و دارائی های آن حدود 100 میلیارد تومان است که فقط پول دفتر این کارخانجات در تهران 4 میلیاردتومان است .

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم آبان 1387ساعت 19:5  توسط محمد صفاجو   | 

رئیس دانشگاه پیام نور قره ضیاء الدین :

با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال فاز دوم ساختمان اموزشی دانشگاه به پایان می رسد .

رئیس دانشگاه پیام نور قره ضیاء الدین که در جمع دانشجویان این دانشگاه سخن می گفت افزود : با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال به زودی  فاز دوم ساختمان اموزشی این دانشگاه به پایان می رسد.

سید عزیز سید ولیلو تصریح کرد :  در حال حاضر در دانشگاه پیام نور  قره ضیاءالدین 700 نفر دانشجو در 5 رشته ی (حقوق ،الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق، مدیریت صنعتی،مدیریت دولتی ومدیریت بازرگانی) در حال تحصیل می باشند.

وی اخذ مجوز نشریه ی دانشجویی قلم گستران نور،راه اندازی بسیج دانشجویی،راه اندازی بوفه ی مناسب ،تشکیل کانون ندای مهدویت و توزیع ارزاق دانشجویی را از جمله اقدامات مهم این دانشگاه ارزیابی کرد .

رئیس دانشگاه پیام نور قره ضیاء الدین به مسئله ی حجاب بعنوان عامل عفت و حیا در بین بانوان اشاره نمود و خاطر نشان کرد: دانشگاه محل علم و دانش بوده  و وظیفه ی اصلی دانشجویان جستجو و طلب علم همراه با پژوهش و تحقیق است.

سید عزیز سید ولیلوبه ذکر نمونه ای از سخنان استادشهید مرتضی مطهری در مورد حجاب پرداخته و با توجه به علاقه مندی دانشجویان به بحث و پرسش های حضوری ،یادآور شد: سطح فرهنگی هر شهر و منطقه رابطه ی مستقیمی با دیدگاه های عرفی دارد که امیدوارم شما دانشجویان اشاعه دهنده ی فرهنگ برتر و حجاب ناب اسلا می در این دانشگاه باشید.

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم آبان 1387ساعت 19:4  توسط محمد صفاجو   | 

 رئیس اداره تربیت بدنی خوی

طرحهای ورزشی اهدایی رئیس جمهور از 100 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است .

رئیس اداره تربیت بدنی خوی درگفتگو با خبرنگار ما افزود : مجموعه ورزشی 5000 نفری 7 تیر شهرستان خوی از 30درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است که امسال جهت تکمیل این مجموعه ورزشی 4 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است وی با اشاره به اینکه این مجموعه ورزشی با مشکل اختصاص اعتبار کافی مواجه است گفت : ما در نظر داریم ظرفیت این مجموعه ورزشی را به 15 هزار نفر افزایش دهیم .

زین العابدین عظیم خانی با اشاره به اینکه سالن ژیمناستیک اداره تربیت بدنی خوی نیز از 90 درصد پیشرفت فیزکی برخوردار است تصریح کرد : این سالن با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال ، دهه  فجر  امسال به بهره برداری خواهد رسید .

رئیس اداره تربیت بدنی خوی با اشاره به اینکه سالن غدیر ویژه آقایان و سالن حجاب ویژه بانوان که از طرحهای اهدایی رئیس جمهور بود به اتمام رسیده است گفت : برای این طرحها نیز جمعاٌ 6 میلیارد ریال هزینه شده است .

عظیم خانی کار آماده سازی میدان فوتبال چمن خوی با اعتبار 1 میلیارد و 750 میلیون ریال را تمام شده عنوان کرد و گفت : امسال سالن ورزشی فیرورق نیز که از 40 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 200 میلیون ریال به پایان می رسد .

رئیس اداره تربیت بدنی خوی به سالن وزنه برداری نیز اشاره و از اتمام آن تا پایان سال جاری نیز خبر داد و تصریح کرد : سالن ورزشی تکواندو این شهرستان نیز سال 88 به پایان خواهد رسید .

عظیم خانی کل اعتبارات  طرحهای ورزشی شهرستان را بالغ بر 50 میلیارد ریال و از طرحهای ملی و استانی عنوان کرد و افزود : تا کنون برای این پروژه های ورزشی 32 میلیارد ریال اختصاص یافته است .

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان 1387ساعت 14:34  توسط محمد صفاجو   | 

روز 13 آبان

سرود دسته جمعی مرگ بر آمریکا توسط دانش آموزان و دانشجویان در خوی  اجرا خواهد شد .

در جلسه ای که به منظور گرامیداست 13 آبان روز تسخیر لانه جاسوسی در فرماندار ی خوی تشکیل شده بود رئیس سازمان تبلیغات اسلامی این شهر با اشاره به اینکه دانشجویان و دانش آموزان روز 13 آبان  با راهپیمائی ، انزجار خود را از آمریکا نشان خواهند داد افزود :  این راهپیمائی امسال باشکوهتر از سالهای قبل در شهرستان خوی برگزار خواهد شد .

غلامرضا معصومی نیا با اشاره به اینکه روز 13 آبان سرود دسته جمعی مرگ بر آمریکا توسط دانش آموزان و دانشجویان در خوی  اجرا خواهد شد تصریح کرد : این روز همزمان با دهه کرامت برگزار خواهد شد و باید  یاد دانشجویان عزیز پیرو خط امام گرامی داشته شود .

در این جلسه عضو شورای شهر خوی نیز گفت : در این روز شاخ استکبار جهانی  به دست دانشجویان شکسته شد  و باید یاد و خاطره  این عزیزان گرامی داشته شود .

ابراهیم آهگری تصریح کرد : ما امسال نیز همچون سالهای گذشته پرچم خود را با استقلال و آزادی و سرافراز تر از همیشه حفظ  خواهیم کرد و باید نشان دهیم که همچون سالهای اول انقلاب در عرصه حضور داریم .

 در این مراسم دکتر زهرا فروتنی رئیس دانشگاه پیام نور خوی نیز گفت : چهاردهم آبان ماه نیز به مناسبت  گرامیداشت  یاد و خاطره دانشجویان پیرو خط امام و با همکاری  و مشارکت بسیج ، نشست سیاسی دانشجویان با حضور معاون سیاسی فرماندار در دانشگاه پیام نور خوی برگزار خواهد شد .

اجرای سرود دانش آموزی در مصلی خوی – برگزاری مسابقه در قالب شعر و عکاسی – ملبس شدن دانش آموزان با طرحهای ویژه – برگزاری نمایشگاه کتاب – اجرای برنامه توسط گروه رزمی در میدان شهید فهمیده  و تجلیل از 363 دانش آموز ممتاز شهید ،  ازدیگر  برنامه های ویژه روز 13 آبان در شهرستان خوی خواهد بود .

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان 1387ساعت 14:34  توسط محمد صفاجو   | 

برای اولین بار در شمالغرب کشور

کارخانه سازنده دستگاهها و تجهیزات پهن کن قنادی در خوی افتتاح شد .

به گزارش خبرنگار ما این واحد صنعتی که در زمینی به مساحت 2300 متر مربع و در شهرک صنعتی خوی افتتاح شده است در مرحله اول قادر به ایجاد اشتغال برای 12 نفر است که در آینده نزدیک ، میزان اشتغال زایی در این کارخانه به 30 نفر افزایش خواهد یافت.

مدیر عامل این واحد تولیدی افزود : جهت ساخت و راه اندازی این کارخانه صنعتی 1میلیارد و 700 میلیون ریال از تسهیلات بانکی استفاده شده است .

یداله فرهادی فر تصریح کرد : جهت ساخت این مجموعه تولیدی جمعاٌ 4 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است .

وی بااشاره به اینکه تولیدات این کارخانه شامل فرهای قنادی ، دستگاههای پهن کن و دستگاههای بسته بندی است افزود : مواداولیه این کارخانه تولیدی شامل ورق ، استیل نسوز ، چدن ، دینام ، گیربوکس و رنگ نسوز است و ما در آینده نزدیک تولیدات خود را به کشورهای  عراق و آذربایجان صادر خواهیم کرد .

وی گفت در طرح توسعه این کارخانه با دستگاههای تمام اتوماتیک ،  ساخت دستگاههای  نانهای حجیم پیش بینی شده است .

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم آبان 1387ساعت 19:54  توسط محمد صفاجو   | 

 امام جمعه خوی

باید ضمن مبارزه با جهل و بی سوادی ، فرهنگ غربی در جامعه محو شود .

امام جمعه خوی که در همایش فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور خوی سخن می گفت : افزود : هدف از حضور در چنین همایشی  تجلیل و تقدیر  از دانش آموختگانی است  که در جهت کسب علم و دانش تلاش نموده اند .

حجت الاسلام والمسلمین شکوری با اشاره به اینکه انسان باید زگهواره تا گور دانش بجوید تصریح کرد : دایره تحصیل و ادامه آن گسترده است و لازم است دانشجویان به تحصیل و کسب مدارج عالی علمی همت گمارند .

وی گفت : با توجه به پیشینه تاریخی ایرانیان  در فراگیری علم و دانش ، ما باید ادامه دهنده راه گذشتگان خوی باشیم .

امام جمعه خوی با ذکر فضائل  و آثار استاد شهید مرتضی مطهری و دعوت از دانشجویان به مطالعه آثار این استاد شهید گفت : باید ضمن مبارزه با جهل و بی سوادی ، فرهنگ غربی در جامعه محو شود .

در این همایش رئیس دانشگاه پیام نور خوی نیز با اشاره به ویژگیهای مهم دانشگاه پیام نور خوی گفت :  دانشگاه پیام نور خوی به لحاظ آموزشی و علمی جزو بزرگترین دانشگاههای منطقه می باشد .

دکتر زهرا فروتنی بنیه علمی دانشجویان این دانشگاه را خوب ارزیابی نمود و تصریح کرد :  سهم دانشجویان این دانشگاه در آزمون های علمی  کارشناسی  ارشد و دکتری به مراتب بیشتر از سایر دانشگاههاست .

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم آبان 1387ساعت 21:37  توسط محمد صفاجو   | 

فیلم سینمایی ضریح چشمان تو با حضور هنرمندان برجسته سینمای کشور در خوی کلید می خورد .

به منظور انعکاس رشادت های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس فیلم سینمایی ضریح چشمان تو با حضور هنرمندان برجسته سینمای کشور در خوی کلید می خورد .

در جلسه ای که به همین منظور در دفتر معاون استاندار و فرماندار خوی تشکیل شده بود محرم زینال زاده بازیگر برجسته سینمای کشور گفت : در صورت حمایت مسئولین شهرستان خوی فیلم سینمایی ضریح چشمان تو در منطقه صفائیه خوی به زودی کلید خواهد خورد .

وی با اشاره به اینکه در این فیلم رشادتها و فداکاریهای رزمندگان 8 سال دفاع مقدس به تصویر کشیده خواهد شد افزود : در این فیلم بازیگران و هنرمندان برجسته سینمای کشور نقش آفرینی خواهند کرد .

در این جلسه ابراهیم محمدلو معاون استاندار و فرماندار خوی خوی نیز با استقبال از چنین حرکت مهم فرهنگی و ارزشی دستور داد تمامي نهادها ، ارگانها ، ادارات د راين زمينه همكاريهاي لازمه را معمول دارند.

لازم به توضیح است که تا کنون دو فیلم سنمایی به نامهای مخترع ۲۰۰۱ و ساولان در شهرستان خوی کلید خورده و از صدا و سیما پخش شده است .

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم آبان 1387ساعت 21:37  توسط محمد صفاجو   | 

بخشدار بخش قطور خو ی

50 درصد روستائیان بخش قطور خوی موفق به دریافت سهام عدالت شده اند .

بخشدار بخش قطور خوی با اشاره به اینکه بخش قطور خوی متشکل از 38 روستا 4600 خانوار و 26 هزار نفر جمعیت است افزود : 50درصد از روستائیان این بخش موفق به دریافت سهام عدالت شده اند . .

علی بختیاری از احیاء آبگرم بخش قطور  به عنوان یکی از جاذبه های  طبیعی این بخش خبر داد و افزود :  کاروانسرای کوراوغلی  نیز به عنوان یکی از جاذبه های توریستی قابل احیاء است که در آینده در این زمینه نیز اقدام خواهد شد .

بخشدار قطور از ایجاد تیر پارک که مجهز به پمپ بنزین و غذاخوری است توسط بخش خصوصی در مسیر جاده قطور  خبر داد و گفت : این بخش اخیراٌ تبدیل به شهر شده و به زودی شهردار آن معرفی خواهد شد .

وی تعداد دهیاری های این بخش را 22 دهیاری عنوان کرد و خاطر نشان ساخت : با توجه به مرزی بودن  این منطقه  و ایجاد  اشتغال مفید ، طرح ایجاد ناحیه صنعتی  در این بخش پیشنهاد شده است .

وی ایجاد تمهیدات لازم برای گسترش مراکز صنعتی و صنایع دستی را جهت مقابله با پدیده  قاچاق و اشتغال زایی مفید دانسته و گفت : در حال حاضر مشکل اساسی ما در زمینه  نبود  راه مناسب است که به بهره برداری از جاده خوی قطور  زمینه برای تبادلات مرزی بیشتر  فراهم خواهد شد .

بختیاری با اشاره به اینکه اخیراٌ به منظور سرویس دهی  و تدارکات مناسب  برای تجار کشور ترکیه  یک دستگاه باسکول  در بازارچه مرزی تعبیه شده است گفت :  هم اکنون از شهرستان خوی تا مرز ترکیه 75 کیلومتر و از مرز تا استان وان ترکیه  که برای ما از اهمیت فراوانی برخوردار است 60 کیلومتر راه است  و این مسیر راحترین و امن ترین  مسیر اتصال ایران به اروپا خواهد بود .

وی صنایع چرمی – مبل – قطعات ماشین آلات صنعتی را از واردات و ارزن – خرما – هندوانه و  گوجه فرنگی را از جمله اقلام صادراتی  از مرز ترکیه در این مسیر  برشمرد .

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم آبان 1387ساعت 20:8  توسط محمد صفاجو   | 

بخشدار قره ضیاءالدین خبر داد:

تلاش استانداری آذربایجانغربی جهت ابلاغ هرچه سریعتر ارتقای بخش قره ضیاء الدین  به فرمانداری

بخشدار قره ضیاءالدین در گفتگو با خبرنگار ما افزود : قره ضیاءالدین از مجموع 76 روستا تشکیل شده که  36 روستا دارای شورای اسلامی و 17 دهیاری است که به زودی 4 روستای حائز شرایط نیز به دهیاری تبدیل می شوند .

سید جمال حسنی به قابلیتهای این منطقه نیز اشاره کرد و گفت : بحث استفاده از قابلیتهای ارتباطی قره ضیاءالدین باعث اشتغال و استعدادزایی برای جوانان منطقه شده و باعث تبدیل این منطقه  به قطب توانای اقتصادی شمال استان خواهد شد .

وی با اشاره به واحدهای مختلف تولیدی و صنعتی در این منطقه از جمله  مجتمع باتری سازی ، یخ سازی ، تولید ابزار آلات کشاورزی ، واحدهای سنگبری ، بسته بندی گوشت قرمز  گفت : هم اکنون کارخانه آجر سفال قره ضیاء الدین به عنوان قطب تولید آجر  و سرامیک شمال استان نقش به سزایی در اشتغالزایی منطقه داشته است .

سید جمال حسنی تصریح کرد : بحث ایجاد فرمانداری که خواسته اصلی و بحق مردم قره ضیاء الدین  می باشد و ارتقاء بخش چایپاره  و چند بخش دیگر  در کمیسیونهای  تخصصی و کارگروههای ویژه دولت به تصویب رسیده است  اما ابلاغیه رسمی از طرف دولت  به استانداری و به تبع آن به فرمانداری  اعلام نشده است .

بخشدار قره ضیاءالدین افزود :  استاندار آذربایجانغربی در سفر به این منطقه اعلام نمودند که پیگیری مساله جهت تحقق هر چه زودتر این امر  در دستور کار ایشان است و قول مساعد داده اند  تمام تلاش خود را جهت ابلاغ هرچه سریعتر ارتقای بخش  به سطح فرمانداری  به کار خواهند گرفت .

وی گفت :در زمینه توسعه فضای آموزشی دانشگاه پیام نور قره ضیاءالدین 2میلیارد ریال اختصاص یافته و در حال اجراست

بخشدار قره ضیاءالدین تصریح کرد :  با توجه به  پتانسیل ها و استعدادهای بالقوه ، این بخش آماده جذب سرمایه گذاران می باشد .

وی گفت : از مجموع 76 روستای این بخش 3 روستا فاقد نعمت برق هستند  که آن هم با عنایت ویژه مسئولین  در حال نهایی شدن است .

وی گفت: به 100 درصد روستائیان این بخش سهام عدالت واگذار شده است

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم آبان 1387ساعت 0:50  توسط محمد صفاجو   | 

فرماندار خوی:

شهرستان خوی با تمام توانمندیها در نمایشگاه دهوک عراق شرکت می کند .

معاون استاندار و فرماندار خوی که در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سخن می گفت افزود  : شهرستان خوي با تمام ظرفيت ها سعي دارد در نمايشگاه توانمنديهاي صنعتي در دهوك كشور عراق شركت نمايد واز اين طريق بتواند محصولات خود را در منطقه به نمايش گذاشته و سهم عمده ای در ارز آوري به كشور وشهرستان داشته باشد .

ابراهیم محمدلو با اشاره به پروژه های مهم شهرستان خوی تصریح کرد : مديران استاني در چند هفته اخير از نزديك پروژه هاي كارخانه سيمان ، نساجي، نمك وشيشه مورد بازديد کرده  ومشكلات وميزان پيشرفت هريك از آنها نقد وبررسي شد.

وي از عملكرد گروه نظارت بر هريك از وام های اختصاص يافته جهت توليد واشتغال خبر داد وگفت : اين گروه به طور مستمر در حال نظارت وپيگيري موضوع مي باشند ولازم است از تلاش هاي گروه نظارت نيز تقدير وتشكر كرد.

معاون استاندار و فرماندار خوی افزود : اخيراً كه هيأت بلند پايه تجاري ترك كه به استان سفر كرده بودند نشان داد اين استان از ظرفيت هاي بالايي برخوردار بوده و مي تواند نقش بسيار مهمي در زمينه هاي مختلف اقتصادي و تجاري منطقه داشته باشد.

وی  در ادامه گفت :  با نزديك شدن ايام ا... دهه فجر لازم تمامي مسئولين با دقت تمام و مداوم از پروژه هاي در حال احداث نظارت وبازديد مستمر داشته باشند تا اين پروژه ها براي دهه مبارك فجر آماده بهره برداري باشد . محمدلو  افزود :  سازمان تامين اجتماعي اعلام آمادگي نموده در عرصه هاي مختلف اقتصادي ، توليدي در تجاري آماده سرمايه گذاري است .

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آبان 1387ساعت 23:14  توسط محمد صفاجو   |