سایت خبری خوی

سال همت مضاعف و کار مضاعف مبارک باد

برگزاری همایش مردمیاری ، مهربانی و مهرورزی در شهرستان خوی

با حضور سردار حسن کرمی فرمانده نیروی انتظامی  آذربایجانغربی ، همایش مردمیاری ، مهربانی و مهرورزی در شهرستان خوی برگزار شد .

در این همایش فرمانده نیروی انتظامی آذربایجانغربی با اشاره به اینکه ارتقاء امنیت اجتماعی با همکاری مردم میسر است افزود :  حفظ جان و مال مردم از ماموریتهای  پلیس است .

سردار حسن کرمی تصریح کرد :  تردد در مرز باعث  شکسته شدن حرمت و موجب اختلال در امنیت اقتصادی و فرهنگی کشور می شود . وی با اشاره به اینکه مردم باید  حریم منطقه مرزی را حفظ کرده و پلیس را یاری کنند افزود : بیشترین سوخت کشور در این منطقه از استان قاچاق می شود .

در این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی نیز گفت : امروز مرزها اصل تهاجم فرهنگی به کشور به شمار می رود  . وی حضور گسترده مردم در راهپیمائی 22 بهمن را باعث ناامیدی دشمنان خواند و تصریح کرد : گامهای اساسی در دولت نهم برای رفع مشکلات  مرزنشینان برداشته شده است .

وی با اشاره به احداث نواحی صنعتی در بخشهای مرزی قطور و صفائیه شهرستان خوی گفت :  با ایجاد نواحی صنعتی در این دو بخش ، زمینه اشتغالزایی برای جوانان بیکار فراهم خواهد شد .

حجت الاسلام والمسلمین سید رضی شکوری امام جمعه خوی نیز در این مراسم ، کنترل پیدیده قاچاق را با ایجاد بازارچه های مرزی میسر دانست و افزود :  مردم باید در انسداد مرزها  احساس امنیت داشته باشند .

وی گفت : تا زمانی که پس از انسداد مرزها ما نتوانیم  اشتغالزایی کنیم با مشکل مواجه خواهیم شد .

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم بهمن 1387ساعت 0:51  توسط محمد صفاجو   | 

امام جمعه خوی

لازم است بازارچه های مرزی  جهت کنترل پدیده قاچاق فعال شود .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی که در جلسه شورای اداری این شهر سخن می گفت افزود :بحث امنیت یک بحث جامعه شناختی است و هر تصمیمی که جامع تر باشد مفید خواهد بود .

ابراهیم محمدلو تصریح کرد : بعد از گذشت 30 سال ، ما امروز  در یکی از مقتدرترین و با ثبات ترین  دوران شکوه وعظمت اسلامی قرار داریم .

وی تصریح کرد : هدف ما در شهرستان خوی تلاش در جهت تعامل و هماهنگی بین مردم و مسئولین است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی با اشاره به اینکه  کشور ما به عنوان یک ابرقدرت ، پرچم نظام اسلامی را در نقاط مختلف جهان به اهتزاز در آورده است گفت :  دهه مبارک فجر امسال باشکوهتر از سالهای گذشته برگزار گردید .

محمدلو افزود : مردم در راهپیمائی 22 بهمن همچون سیل خروشانی  به میدان آمدند و هر جا حضور مردم بیشتر باشد ، درراستای قدردانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی گفت : خوشبختانه امروز سیستم مدیریت شهرستان خوی در مسیری قدم بر می دارد که مسیر رشد و بالندگی است .

وی خاطر نشان کرد : استارت انتخابات دهم ریاست جمهوری  در کل کشور زده شده و ما نیز وظیفه داریم در این حوزه نقش آفرینی کنیم .

در این مراسم حجت الاسلام سید رضی شکوری امام جمعه خوی نیز طی سخنانی گفت :  اولین وظیفه مرزبان و مرزدار  این است که در  تقویت دین  تلاش کند .

وی با اشاره به اینکه باید استراتژیک امنیتی برای مناطق مرزی تعریف شود تصریح کرد : لازم است  بازارچه های مرزی  جهت کنترل پدیده قاچاق فعال شود .

سرهنگ خسرو گل محمدی فرمانده انتظامی خوی نیز در این جلسه گفت :  تماس های مردمی در شهرستان خوی با مرکز فوریتهای پلیسی 110 امسال 34 درصد افزایش یافته است . وی افزود : امسال بیش از 80درصد  سرقت ها با تلاش مامورین نیروی انتظامی خوی کشف شده است .

فرمانده انتظامی استان آذربایجانغربی نیز در این جلسه افزود : میزان رضایتمندی  مردم از نیروی انتظامی  به خاطر تعامل این نیرو زیاد شده است .  وی با اشاره به اینکه  نسبت به سال گذشته میزان جرایم در شهرستان خوی 12درصد بیشتر شده است تصریح کرد : در طول یکسال اخیر 136 هزار نفر با پلیس 110 در شهرستان خوی تماس گرفته اند و 111 درصد تماس ها منجر به عملیات شده است .  وی از افزایش تماس های مردمی با شماره 197 نیز خبر داد و گفت :  نسبت به 10 ماهه سال قبل میزان تماس های مردمی با شماره تلفن 197  به مقدار 18درصد افزایش یافته است .

فرمانده انتظامی آذربایجانغربی گفت : 90درصد سرقتهای استان بعد از ارومیه در شهرستان خوی صورت می گیرد . وی با اشاره به اینکه 10درصد کل تصادفات استان نیز در این شهرستان صورت می گیرد خاطر نشان ساخت : 43 درصد جرایم خوی را تصادفات تشکیل می دهد و نزاع و درگیری ، مفاسد اجتماعی ، سرقت و جرایم مالی و اقتصادی در مراحل بعدی قرار دارد .

وی میزان احساس امنیت در این شهر را 81درصد عنوان کرد و افزود : 4 هزار راس اسب در خوی و 820 دستگاه خودرو در این شهرستان فعال بوده و در زمینه قاچاق فعالیت می کردند . وی تعداد  فعالین در امر قاچاق در این شهرستان را 5 هزار نفر عنوان کرد و تصریح نمود : 4 میلیارد تومان  از بابت عوارض قاچاق ، عوامل ضد انقلاب در مرزهای این شهرستان بدست آورده اند .

سردار حسن کرمی افزود : آمار تصادفات فوتی در این شهرستان 128 درصد افزایش یافته  و جمع کل تصادفات  نسبت به 10 ماهه سال گذشته 21درصد افزایش یافته است .

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم بهمن 1387ساعت 0:50  توسط محمد صفاجو   | 

مدیرآب و فاضلاب خوی

بیش از 6 کیلومتر  از شبکه آب شهرستان خوی توسعه یافته است .

مدیر آب و فاضلاب خوی در گفتگو با خبرنگار ما افزود : در 9 ماهه سال جاری در بخش آب تعداد 2223 فقره انشعاب در شهرستان خوی واگذار شده است . رسول اکبری با اشاره به اینکه در طول این مدت 15/6 کیلومتر از شبکه این شهرستان توسعه یافته است تصریح کرد : در این مدت 588/7 کلیومتر از شبکه فرسوده آب نیز اصلاح شده است .

وی از اصلاح انشعابات غیر فنی به تعداد 1345 فقره در بخش آب این شهرستان نیز خبرداد و خاطر  نشان ساخت : در طول این مدت 1633 فقره از کنتورهای  خراب مشترکین شهرستان خوی تعویض شده است .

رسول اکبری حجم آب تولیدی این شهرستان را  12971000 متر مکعب عنوان کرد و گفت : در این مدت 2390 فقره شیر قطع کن ، مرئی سازی شده است .

وی از واگذاری 959 فقره انشعاب در بخش فاضلاب این شهرستان نیز خبر داد و تصریح کرد : در طول این مدت 943 فقره  انشعاب نصب شده  و به طول 295/11 کیلومتر،  شبکه توسعه یافته است .

مدیر امور آب و فاضلاب خوی از 161 فقره همسطح سازی دریچه منهول این شهرستان نیز خبر داد و افزود : در این مدت 4324000 مترمعکب فاضلاب این شهرستان تصفیه شده است .

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم بهمن 1387ساعت 22:56  توسط محمد صفاجو   | 

اعلام انزجار عمومي از اقدام سازمان ميراث فرهنگي استان

 سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان آذربايجان غربي در توهيني آشكار به آثار تاريخي و گردشگري شهرستان خوي ـ به عنوان دومين و تاريخي ترين شهر استان ـ  با انتشار كتابچه‌اي با عنوان«فرصت‌ها و تسهيلات سرمايه گذاري در ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان غربي» از كنار نام اين شهر پرآوازه به راحتي گذشت بدون آنكه حتي نامي از خوي در صفحات 20 صفحه اي آن برده شود!

اين توهين ميراث فرهنگي استان، توسط نماينده مردم خوي در سخنان پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين شهر و همچنين توسط اعضاي شوراي اسلامي شهر خوي به شدت محكوم شد و شوراي شهر تصويب كرد به نمايندگي از طرف مردم خوي ،طي نامه‌اي رسمي ، اعتراض و انزجار خود را از اين اقدام موهن اعلام نموده و از ميراث فرهنگي درخواست نمايند دفترچه اي ديگر با همان نام و قطع و تيراژ،  مختص آثار تاريخي و گردشگري شهرستان خوي  چاپ و به همان شكل منتشر نمايند.

در ابتداي اين دفترچه‌ي كاملاً رنگي با كاغذ اعلا و گلاسه كه توسط معاونت سرمايه گذاري و طرحهاي ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان غربي منتشر شده است ، عنوان «آذربايجان غربي يك نگاه» به كار رفته است بدون اينكه حتي در يك جمله‌ي آن نامي از خوي برده شود!

همچنين در اين ويژه نامه،16 منطقه آذربايجان غربي از شهرهاي اروميه، تكاب، مهاباد، سردشت، چالدران، ماكو، نقده، پلدشت، قوشچي و پيرانشهر به عنوان مناطق نمونه گردشگري استان معرفي شده اند، بدون اينكه حتي يك منطقه گردشگري خوي معرفي بشود!

سازمان محترم ميراث فرهنگي حتماً از آثار تاريخي و گردشگري شهرستان خوي از جمله:  مسجد مطلب خان، مسجد سيدالشهداء، مسجد حاج بابا، مسجد شيخ، مسجد سايل، مسجد ملاحسن، مسجد سلمان خان، مسجد داش آغليان، مسجد آقا ابراهيم شيخ الاسلام خوئى، امامزاده سيد بهلول، مقبره سيد يعقوب، مقبره سيد تاج‏الدين خويى، بقعه هفت برادران رَبط (يدى قارداشلار)، مقبره آخوند ملا زين‏العابدين نوايى، مقبره آخوند ملاعلى خويى، مزار پير عمر نخجوانى، آرامگاه شمس تبريزي، دروازه سنگى خوى، بازار خوى، پل خاتون،موزه خوى، پل هوايي قطور ، كليساى ملهذان،ليساى سوپ سركيس و دهها اثر ديگر شهرستان خوي خبر ندارد( كه واقعاً اين احتمال بعيد است) و گرنه چه لزومي داشت در اين ايام خجسته دهه فجر انقلاب اسلامي و در آستانه دومين سفر پر ميمنت رييس جمهور و هيات دولت به آذربايجان غربي كه بيش از هر زمان ديگر به اتحاد و همدلي نياز داريم چنين اقدام تفرقه انگيزانه اي از طرف يك سازمان دولتي صورت بگيرد!

واقعاً جاي تعجب دارد!

ـ در روزهاي پاياني سال قبل و در آستانه نوروز سال 87 از طرف همين سازمان ميراث فرهنگي، نقشه گردشگري آذربايجان غربي منتشر شد كه در آن حدود 12 منطقه گردشگري استان معرفي شده بود بدون اينكه نامي از خوي برده شود!

ـ سازمان ميراث فرهنگي استان درسه راهي ايواوغلي و در مسير ورودي شهر خوي به جاي آنكه آثار تاريخي و گردشگري خوي را معرفي كند تابلويي بزرگ از تخت سليمان تكاب را نصب كرده است! و شهرداري خوي نيز كه ديوارش از همه جا كوتاه تر است مجبور شده است با صرف 150 هزار تومان هزينه، تصوير آرامگاه شمس تبريزي را در آن محل نصب نمايد.

ـ سازمان ميراث فرهنگي استان در سال جاري نيز به خاطر استقبال بي نظير مردم و مسئولين كشور مجبور شد تصويري چهار رنگ و نسبتاً بزرگي را از محوطه آرامگاه شمس تبريزي در شهرستان خوي منتشر نمايد كه متاسفانه در زير آن به جاي واژه« آرامگاه شمس تبريزي در خوي»، در ج شده بود: «يادمان شمس تبريزي« !

مردم به راحتي آب خوردن پيام هاي تمامي اين ريزه كاري ها و توهين هاي پياپي را دريافت مي كنند و تنها به خاطر حفظ وحدت ملي و بهانه ندادن به دست دشمنان همه اين توهين ها را  تحمل مي كنند.

جناب آقاي اشتري ، رئيس محترم سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان آذربايجان غربي لطفاً به مردم شريف خوي توضيح بدهيد اين اهمال كاري ها و توهين ها چرا در حق اين شهرستان صورت مي‌گيرد؟

در همين جا از نماينده مردم خوي در مجلس شوراي اسلامي درخواست مي شود جناب آقاي مشاعي را از اين اقدامات توهين آميز در حق شهر سه هزار ساله خوي مطلع نموده و نتايج را به اطلاع مردم عزيز برسانند.

از معاونت محترم استانداري و فرمانداري ويژه شهرستان خوي نيز انتظار مي رود پيگيري و بازخواست اين اقدام را از استاندار فهيم آذربايجان غربي درخواست نمايند.

لازم به توضيح است چند تن از اعضاي شوراي اسلامي شهر خوي در جلسه رسمي اين شورا پيشنهاد دادند چنانچه سازمان ميراث فرهنگي استان به نحوي اين اقدام موهن خود را جبران ننمايد برپايي يك راهپيمايي عمومي عليه اين اقدام را از مراجع ذيصلاح درخواست خواهند كرد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم بهمن 1387ساعت 15:30  توسط محمد صفاجو   | 

فرمانده نیروی انتظامی استان

نیروی انتظامی آذربایجانغربی توانسته ، مرزهای  استان را تا 85 درصد کنترل نماید .

فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجانغربی که در جمع مردم شهرستان خوی و در مصلی این شهر سخن می گفت افزود : توسعه شهر نشینی یکی از مظاهر تمدن است و کشور ما از پیشرفتهای چشمگیری برخوردار است .

سردار حسن کرمی  با اشاره به مشارکتهای مردمی گفت :  مردم اگر از برنامه های مختلف نیروی انتظامی اطلاع داشته باشند مشارکت خود را به خوبی نشان خواهند داد .

وی تصریح کرد : نظم و انضباط اجتماعی یکی از وظایف نیروی انتظامی است  و سعی و تلاش  ما بر این است که مردم بدون دغدغه زندگی کنند .

فرمانده نیروی انتظامی استان سیاست  جمهوری اسلامی ایران را سیاستی جوانمردانه عنوان نمود و خاطر نشان ساخت :  ما می خواهیم بر اساس سیاست جمهوری اسلامی ایران با کشورهای مختلف تعامل داشته باشیم .

وی با اشاره به اینکه  مرزهای کشورمان دارای حرمت خاصی است بیان کرد :  رشد اکثر مشکلات داخل کشور از مرزها نشات می گیرد و اگر مرزها کنترل نشوند انواع مواد مخدر و اجناس  به راحتی وارد کشور خواهد شد .

کرمی به مشکلات قاچاق در شهرستان سلماس نیز اشاره کرد و گفت :  در سلماس 34 هزار راس اسب  قاچاق سوخت می کنند و 900 میلیون لیتر سوخت به ارزش بیش از 272 میلیارد تومان سالیانه از مرز این شهر از کشور خارج می شود.

وی با اشاره به ناامنی های ایجاد شده توسط قاچاقچیان افزود :  دفاع از مرزهای کشور بر عهده نیروی انتظامی است  و ما تلاش می کنیم به صورت محکم مرزهای استان را ببندیم .

وی با اشاره به اینکه طرح مهربانی ، مهرورزی و مردمیاری نیروی انتظامی  از خرداد ماه سال گذشته در این استان به مورد اجرا گذاشته شده افزود : نیروی انتظامی استان به صورت شدید از قطور شهرستان خوی تا سردشت  مرزها را بسته  و این طرح در شمال استان به صورت ضعیف اجرا شده که بعد از عید امسال  به شدت مرزهای شمال استان نیز کنترل خواهد شد  .

 فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به اینکه مرزهای استان را بین 80 تا 85 درصد توانسته ایم کنترل کنیم تصریح کرد :  شغل قاچاق ، شغل ناامنی است .

کرمی گفت : در دو شهر سلماس و پیرانشهر حزب پ ک . ک ، از طریق قاچاق 77 میلیارد تومان  درآمد به دست آورده است  .

+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم بهمن 1387ساعت 21:6  توسط محمد صفاجو   | 

خلاصه خطبه هاي نمازجمعه شهرستان خوي

مردم مؤمن و خداجوي شهرستان خوي نماز عبادي – سياسي جمعه را به امامت حجت الاسلام سيد رضي موسوي شكوري اقامه كردند. خطيب در بخش اول از خطبه اول با تمسك به بخشي از خطبه 167 نهج البلاغه اظهار كردند اميرالمؤمنين (ع) رعايت كردن حقوق انسانها ، آباديها و حيوانات را جزء تقواي خداوند برشمردند.

وي در ادامه در توضيح آن عبارات با تمسك به احاديث و روايات اهل بيت (ع) گفتند : امام زين العابدين (ع) در رسالة الحقوق انسانهاي داراي حق را به 35  گروه تقسيم فرموده اند كه از حق حاكم و پيشوايان شروع و در حق اهل كتاب خاتمه پيدا مي كند.

حجت الاسلام شكوري هدف از حق آباديها را تلاش در آباداني آنها ، جلوگيري از تخريب و ويراني و ايجاد محيط سالم براي عموم شهروندان دانستند و اظهار داشتند امام صادق (ع) بر اساس روايتي در فروع كافي شش حق را براي حيوانات نسبت به صاحبان خود برشمردند : بيش از توان بار نكند ، روي حيوان به سخن گفتن با ديگران نپردازد ، آذوقه او را آماده كند ، بدن او را داغ نكند ، به صورتش شلاق نزند و بر او آب عرضه كند .

خطيب در بخش دوم خطبه اول در ادامه موضوع شرافت و اصالت خانواده بعنوان يك شرط اساسي در انتخاب همسر با استناد به روايات آثار و بركات خانواده هاي صالح را برشمردند .

 

حجت الاسلام شكوري در خطبه دوم با بيان مناسبتهاي هفته با اشاره به اربعين اباعبدالله الحسين (ع) اظهار كردند : قافله اسيران چند رسالت مهم را به انجام رساندند :

1-    تشريح ماهيت فاجعه طَفّ

2-    جلوگيري از تحريف حماسه عاشورا

3-    تحقير يزيد و ابن زياد در افكار عمومي

4-    بيان فضايل اهل بيت (ع)

5-    بيدار ساختن مردم غفلت زده كوفه و شام با تبيين اهداف نهضت عاشورا

وي با اشاره به هفته وقف موضوعات متعددي از جمله معني وقف ، ريشه و تاريخ وقف ، نقش وقف در فرهنگ و اقتصاد جوامع اسلامي را مورد ارزيابي قرار داده و اظهار داشتند مساجد ، حوزه هاي علميه ، نوع بيمارستانها ، دانشگاهها ، كتابخانه ها ، مكتبخانه ها ، مدارس دولتي ، مغازه ها و ساير اماكن خيريه از موقوفات هستند

حجت الاسلام شكوري با تقدير از تحولات خوب اخير در اداره اوقاف و امور خيريه از تشكيل ستاد احياء موقوفات در شهرستان خوي خبردادند .

خطيب در خاتمه از تلاشهاي شبانه روزي مسئولان در طول دهه فجر قدرداني كرده و حضور گسترده و معني دار مردم در راهپيمايي 22 بهمن را يكي از عنايتهاي ويژه خداوند بر انقلاب اسلامي و نظام جمهوري اسلامي ايران برشمردند و از وفادار ماندن مردم در طول 30 سال بر اهداف و آرمانهاي رهبر كبير انقلاب اسلامي و شهداي آن سپاسگزاري كردند.

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم بهمن 1387ساعت 11:56  توسط محمد صفاجو   | 

رئیس سازمان  آموزش و پرورش آذربایجانغربی

ساماندهي فضاهاي آموزشي از جمله برنامه هاي آموزش و پرورش استان است .

رئیس سازمان  آموزش و پرورش آذربایجانغربی که در ششمين جلسه شوراي معاونين سازمان آموزش و پرورش استان در شهرستان خوي سخن می گفت افزود : ساماندهي فضاهاي آموزشي از جمله برنامه هاي آموزش و پرورش استان است.

احمد محمودزاده با اشاره به  شاخص هاي توسعه در بخش مديريت آموزش و پرورش شهرستان خوي و مقايسه آن با ميانگين استاني در سال تحصيلي 86-85 تا 88-87 ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های موفقیت آمیز در مدارس  این شهرستان تصریح کرد : باید  برنامه ريزي مدون جهت ارتقاء و كيفيت بخشي شاخص هاي توسعه در اين شهرستان صورت گیرد .

رئیس سازمان  آموزش و پرورش آذربایجانغربی برنامه هاي پرورشي ، برنامه هاي آموزشي و پرورشي و ساماندهي نيروي انساني و استفاده بهينه از منابع را از جمله دیگر برنامه هاي آموزش و پرورش در استان ذكر كرد و گفت : اميدواريم با همدلي خانواده هاي محترم و همكاري مسئولين استان بتوانيم شاخص هاي آموزشي و پرورشي استان را در برنامه پنجم توسعه ارتقاء بخشيم  .

معاون سازمان و مدير آموزش و پرورش  شهرستان خوی نیز در این جلسه  توسعه و پيشرفت چشمگير حاصل شده در بخش هاي آموزشي و پرورشي خوي را نشان دهنده تحقق شعار « ما مي توانيم »در اين شهرستان عنوان كردو گفت :وجود مدارس تازه ساخت با تجهيزات متنوع كارگاهي و آزمايشگاهي، حاكي از توجه ويژه دولت نهم به امر و پرورش خوي است.

عشقعلی مددلو  با تشريح عملكرد مديريت آموزش و پرورش اين شهرستان، توجه ويژه مسئولان به كاستي ها و كمبودهاي اموزشي و پرورشي خوي را خواستار شدو

خاطرنشان كرد: مديريت آموزش و پرورش خوي با داشتن 4 هزارو 389 نيروهاي صفي دربخش آموزشي و پرورشي و 65 هزار و 741 دانش آموز و 7 هزار سواد آموز، نيازمند هدايت و غني سازي برنامه هاي تعليمي و تربيتي از سوي مسئولان اين شهرستان است.

مدير آموزش و پرورش خوي با اشاره به كمبود مراكز شبانه روزي در اين شهرستان اظهار كرد: خوي از ده مركز آموزشي شبانه روزي برخوردار است كه ازاين مجموع 4 مركز، نمونه دولتي است كه يك دوم دانش آموزان آنها از ساير شهرستانهاي استان هستند.

وي در ادامه با اشاره به  ضرورت افزايش مراكز شبانه روزي اين شهرستان به جهت حجم بالاي دانش آموزي از غير استاندارد بودن يك سالن ورزشي جديد الاحداث در اين منطقه انتقاد کرد و  خواستارموافقت با احداث دو باب سالن ورزشي دو هزار نفري براي آموزش و پرورش اين شهرستان شد.

مددلو همچنین وجود دو اداره در شهر فیرورق و دیگری  در شهرک ولیعصر را که از حق بجا مردم این شهرستان است خواستار شد .

دکتر مويد حسيني صدر، نماينده مردم خوي و چایپاره در مجلس شوراي اسلامي نيز دراين جلسه ضمن اشاره به  ظرفيت هاي نيروهاي مجرب و باتجربه وتحصيل کرده این شهرستان ، ایجاد بسترهای موجود در امر آموزش و پرورش منطقه  را خواستار شده و لازمه تحقق اهداف این امر مقدس را در ثبات مدیریتی قلمداد کرد .

ابراهیم محمدلو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوي نیز  در ادامه اين جلسه اطلاع رساني دقيق از خدمات دولت را از جمله وظايف اصلي دستگاهها و نهادهاي دولتي اعلام كرد و گفت: با توجه به حجم انبوه مخاطبان آموزش و پرورش فعاليت هاي اين نهاد بايد با ظرافت و دقت خاصي ارائه شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1387ساعت 22:31  توسط محمد صفاجو   | 

دکتر حسنی صدر نماینده مردم خوی و چایپاره

برای احداث سد غازان خوی ، 40 میلیارد ریال اختصاص یافته است .

دکتر موید حسینی صدر نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی که در جمع اهالی روستای وار شهرستان خوی سخن می گفت افزود : کار مردم روستای وار در تعریض جاده این روستا بایستی در سطح کشور مطرح شود و نباید این کار بزرگ را کسی به نام خود تمام کند .

وی با اشاره به مردمی بودن این نظام تصریح کرد : نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نظامی کاملاٌ مردمی  بوده و مردم خود انقلاب نموده اند .

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی افزود : تعریض جاده های مواصلاتی خوی ارومیه ، خوی چالدران و خوی تبریز برای اولین بار در بودجه ملی  پیش بینی شده است و به زودی اقدام به تعریض این جاده ها خواهد شد .

دکتر حسینی صدر  از اتمام جاده خوی قطور تا پایان خرداد ماه سال آینده  نیز خبر داد و گفت : این جاده پس از اتمام توسط وزیر راه و ترابری افتتاح خواهد شد .

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  به بودجه تخصیص داده شده برای سد غازان نیزاشاره کرد و  گفت :  برای احداث و ایجادسد غازان شهرستان خوی مبلغ 40 میلیارد ریال در بودجه ملی اختصاص داده شده است .

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی  از افزایش  تختهای بیمارستان جدید الاحداث خوی نیز خبر داد و افزود:  با توجه به اینکه در شهرستان خوی دانشگاه دولتی وجود نداشت  لذا مبلغ 35 میلیارد ریال اعتبار برای این امر  اختصاص داده شده است .

وی با اشاره به اینکه ما باید با اتحاد و همدلی خود به مردم خدمت نمائیم تصریح کرد : استان آذربایجانغربی  از لحاظ راه روستائی در رتبه 26 قرار دارد  و راه روستاهای  بالای 400 خانوار ما هنوز  آسفالت نشده است و امسال باید  همه روستاهای بالای 100 خانوار ما باید آسفالت شود .

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم بهمن 1387ساعت 20:11  توسط محمد صفاجو   | 

با حضور معاون استاندارو فرماندار ویژه شهرستان خوی صورت گرفت

بهره برداری از فاز دوم شرکت اسپیدار سبز خوی

در مراسم بهره برداری از این کارخانه که جمع کثیری از مسئولین شهر ، و مسئولین بانکهای عامل ومسئولین صندوق تعاون نیز حضور داشتند آقای یوسف شیرازی  رئیس اداره تعاون شهرستان خوی طی سخنانی و با بیان اینکه شرکت تعاونی اسپیدار سبز خوی یکی از شرکتهای موفق و توانمند

در کشورمان  است تصریح کرد : هنگامی که این شرکت در حال ایجاد شدن بود کسی باور نمی کرد تا به این اندازه بتواند به توفیقات روز افزونی دست یابد .

رئیس اداره تعاون شهرستان خوی خاطر نشان ساخت : استفاده از تولیدات این شرکت در پروازهای خارجی ، خود نمودی از توسعه وترقی برای این شرکت تعاونی و افتخاری بس ارزنده برای میهن عزیزمان و شهرستان خوی محسوب می شود .

وی با اشاره به توفیقات لحظه به لحظه این شرکت تعاونی گفت : کل سرمایه گذاری فاز دوم این شرکت 7 میلیارد و 300 میلیون  ریال  است که 4 میلیارد ریال آن از طریق تسهیلات بانک ملی پرداخت شده است .

در این مراسم مهندس  اسماعیل لو مدیر عامل این شرکت تعاونی نیز با ارائه گزارشی تصریح کرد : فاز اول شرکت اسپیدار سبز خوی در سال 1381 و با  تولید انواع دستمال های کاغذی  به بهره برداری رسیده و به حمد الهی  ما توانسته ایم آنچه لازم بود در جهت توسعه این شرکت انجام دهیم .

مدیر عامل شرکت اسپیدار سبز خوی با اشار به اینکه تولیدات این کارخانه در زمینه  دستمال های مرطوب و معطر ، دستمال های مرطوب آرایش پاک کن  ، دستمال مرطوب بچه ، دستمال مرطوب لاک پاک کن  و مایع خوشبو و ضد عفونی کننده کلنیا می باشد تصریح کرد : فاز اول این شرکت در زمینی به مساحت 700 متر و با اشتغالزایی 10 نفر ایجاد گردید که ما هر لحظه تعداد شاغلین در این مجموعه تولیدی را افزایش دادیم .

مهندس اسماعیل لو با اشاره به اینکه  طرح توسعه این شرکت به 5 هزار متر مربع رسیده است افزود : ما تلاش می کنیم مساحت این شرکت  را حداقل به دو برابر برسانیم  و تعداد شاغلین در این مجموعه تولیدی را به بیش از 100 نفر افزایش دهیم .

وی به نیازهای مصرفی بازارهای داخلی نیز اشاره کرد و بیان داشت :  با توجه به نیاز بازار،دستمال های  کاغذی و پوشاک کامل بچه  که یک تکنولوژی بالائی است در این شرکت که نیاز به سرمایه گذاری کلانی نیز داشت تولید گردید .

مدیر عامل شرکت تعاونی اسپیدار سبز خوی با اشاره به اینکه این شرکت تعاونی  چهارمین تولید  کننده این محصول در ایران است تصریح کرد : 

تولیدات شرکت شرکت اسپیدار  سبز خوی از نظر کیفیت در سطح بسیار خوبی قرار دارد .

وی از ورود دستمال های مربوط این شرکت به صورت تدریجی به بازارهای مصرف نیز خبر داد و افزود : دستمال های مربوط به دافع  حشرات نیز اردیبهشت ماه سال آینده وارد بازارهای مصرف خواهد شد .

وی از ورود دستمال کاغذی از خرداد ماه سال آینده به بازارهای مصرف نیز خبر داد و تصریح نمود : در ابتدا  شرکت اسپیدار سبز خوی دارای  2 دستگاه دستمال کاغذی بود که که هم اکنون به 6 دستگاه دستمال کاغذی افزایش یافته  و 4 دستگاه دیگر نیز در این زمینه خریداری شده است .

مهندس اسماعیل لو  از پیشرفت 90درصدی این شرکت برای کسب گواهینامه ایزو 9001 نیز خبر داد و خاطر نشان ساخت : این شرکت با ایجاد مرکز پخش ، شروع به پخش محصولات تولیدی خود به بازارهای مصرف نموده است  و در تمام 30 استان کشور دارای نمایندگی است .

مهندس اسماعیل لو با اشاره به افزایش ظرفیت تولید این شرکت و رساندن نیروی کار به 140 نفر نیز خبر داد و افزود: ما بر این نیت  هستیم که محصولات  جدیدی را تولید نموده  و فن آوری  نوینی را وارد کنیم و در پوشاک بچه نیز برنامه های مدونی خواهیم داشت . وی با اشاره به اینکه بایستی مسئولین محترم از این شرکت تعاونی حمایت کنند گفت : هدف ما توسعه شرکت و ایجاد اشتغال است .

مدیر عامل شرکت اسپیدار سبزخوی  در پایان سخنان خود  از بانکهای ملی ، ملت ، صندوق تعاون و ادارات تعاون ، صنایع و معادن ، استاندارد و بهداشت به خاطر همکاری های تنگاتنگ با این شرکت تعاونی تقدیر و تشکر نمود و افزود : بنده به نوبه خود لازم می دانم  از حمایتهای بی دریغ پدر ارجمندو خانواده محترمم که همیشه یار و یاور من بوده اند نیز صمیمانه تشکر نمایم .

در این مراسم آقای  ابراهیم محمدلو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستا ن خوی نیز با تقدیر و تشکر از تلاشهای مهندس اسماعیل لو مدیر عامل شرکت اسپیدار سبز خوی افزود : جناب آقای اسماعیل لو در حد استانداردهای لازم و بین المللی تلاش می کند که باید قدردان چنین انسان فعالی بود .

وی خاطر نشان کرد :  ان شاء الله از ظرفیت های دولت نهم  که توسعه بخش تعاون در کشور است استفاده نمائیم .

لازم به توضیح است که امروز با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی ، بهره برداری  از شرکت تعاونی 141 تکین خوی  با 540 میلیون  تومان سرمایه گذاری  و 12 نفر اشتغالزایی نیز بهره برداری شد .

همچنین امروز از شرکت تعاونی کاردان سنگ خوی  با 600 میلیون تومان سرمایه گذاری بهره برداری گردید .

 

 

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن 1387ساعت 13:11  توسط محمد صفاجو   | 

مشاور رئیس جمهور

سال آینده ، پایان محرومیت در روستاهای کشور را جشن خواهیم گرفت :

مشاور رئیس جمهور و مسئول دفتر مناطق محروم  ریاست جمهوری  در جمع اهالی روستای وار شهرستان خوی  گفت :  سال آینده   ما در زمینه برق ، مدرسه ، تلفن و خانه بهداشت در روستاهای کشور ، پایان محرومیت را جشن خواهیم گرفت :  وی با اشاره به اینکه  آنچه امروز  به جهان قابل عرضه است  همان خدماتی است  که از مساجد ما شروع  شد گفت :  ما قبل از انقلاب  8 هزار کیلومتر راه  روستائی داشتیم  که هم اکنون  به 108 کیلومتر رسیده است  . وی گفت : استان آذربایجانغربی ،استانی است  که تمام مردم آن از نعمت  مخابرات بهره مند هستند .

بشارتی با اشاره به تلاشهای  دولت نهم گفت :  دولت نهم فرزند شماست و در جهت رفع محرومیت  تلاش می کند . وی گفت :  با همت رئیس جمهور ، معاونت راه روستائی  در وزارت راه و ترابری  تشکیل شده است .

در این جلسه داریانی معاون عمرانی استاندار نیز گفت : 90 درصد جمعیت  روستایی استان از نعمت آب آشامیدنی  برخوردار هستند  وی تصریح کرد :  امروز بیش از 98 درصد جمعیت روستایی ما از نعمت برق نیز برخوردار هستند .

وی با اشاره به اینکه نزدیک به 960 روستای ما ازخانه  بهداشت  استفاده می کنند افزود : هر سال ما نزدیک به 60 میلیارد تومان در فضا های آموزشی  سرمایه  گذاری می کنیم .

معاون استاندار با اشاره به اینکه 80 درصد  جمعیت استان با سواد هستند  خاطر نشان کرد :  امروز  ما در استان 6 سد  در حال بهره برداری داریم  و کار مردم روستای وار در جهت تعریض  جاده 10 کیلومتری را نوعی  نوآوری وشکوفائی می دانیم .

در این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی نیز گفت : بیش از 98درصد روستاهای این شهرستان از نعمت برق برخوردار هستند . وی تصریح کرد : 100 درصد روستاهای این شهرستان از نعمت  تلفن ثابت نیز بهره مند هستند و در روستاهایی که فاقد تلفن خانگی است دفاتر مخابراتی ایجاد شده است . ابراهیم محمدلو  با اشاره به اینکه  هم اکنون 14 روستای بزرگ این شهرستان از نعمت گاز بهره مند هستند تصریح کرد : 100 درصد روستاهای  شهرستان خوی  از نعمت بهداشت برخوردار هستند .

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن 1387ساعت 13:2  توسط محمد صفاجو   | 

خلاصه خطبه هاي نمازجمعه شهرستان خوي مورخه 18/11/87

مردم مؤمن و خداجوي شهرستان خوي نماز عبادي – سياسي جمعه را به امامت حجت الاسلام سيد رضي موسوي شكوري اقامه كردند.  خطيب نمازجمعه در خطبه اول اين هفته پس از توصيه به تقوي اظهار داشتند اميرالمؤمنين (ع) با توصيه مردم به رعايت كردن تقوي جهت ايجاد انگيزه هرچه بيشتر در مردم ، خصوصيات و ويژگيهاي متعددي را براي خداوند احديّت مطرح فرمودند

كه عبارتند از : آفرينش انسانها از اوست ، بازگشت همه بسوي اوست ، برآورنده حاجات انسانها ، آخرين نكته اميد و آرزوي بشر و به هنگام ترس و وحشت پناهگاه انسانهاست.

وي در ادامه شرافت خانوادگي را يكي از معيارهاي اصلي در انتخاب همسر معرفي كردند و تصريح كردند هدف از شرافت خانوادگي شهرت ، ثروت و موقعيت اجتماعي نمي باشد بلكه مقصود نجابت ، اصالت ، پاكي ، تديّن و ريشه دار بودن خانواده است .

حجت الاسلام شكوري  با تمسّك به فرمايش اميرالمؤمنين (ع) به مالك اشتر در زمينه انتخاب كارگزاران بيان داشتند كارگزاران دولتي را از ميان مردمي باحياء ، خاندانهاي صالح و با سابقه در مسلماني انتخاب كن

و در فلسفه آن اظهار داشتند چنين انسانهايي اخلاقشان گرامي تر ، آبرويشان محفوظ تر ، طمع ورزيشان كمتر و آينده نگريشان بيشتر است.

 

خطيب در خطبه دوم مناسبتهاي متعدد مربوط به انقلاب را يادآوري كردند و در ارتباط با روز نيروي هوايي اظهار داشتند اثر گذاري اقدام شجاعانه همافران در اعلان همبستگي با امام امت (ره) شبيه بيعت رضوان مسلمانان با رسولخدا (ص) بود كه خداوند رضايت خود را از اين بيعت اظهار داشته و پيروزي نزديك را نويد داده بود.

وي با اشاره به فرمان رهبر كبير انقلاب قدس سره مبني بر شكست حكومت نظامي در روز 21  بهمن سال 57  اظهار داشتند موضوع حكومت نظامي و بدنبال آن كودتا آخرين توطئه آمريكا براي حفظ حكومت استبدادي پهلوي بود كه با اين فرمان امام (ره) خنثي گرديد

خطيب با توصيه مردم به حضور گسترده در راهپيمايي روز 22 بهمن تصريح كردند پيروزي انقلاب اسلامي و حاكميت نظام جمهوري اسلامي در ايران داراي آثار و بركات جهاني و بين المللي متعددي مي باشد از آن جمله است :

وارد شدن مجدد دين به صحنه زندگي بشر ، شكسته شدن اُبهت پوشالي استعمارگران ، دميدن روح حق طلبي ، آزادي خواهي و بيداري اسلامي ، ارائه تجربه موفق از مبارزات يك ملت دست خالي در برابر يك رژيم استبدادي مورد حمايت استعمارگران و در نهايت زير سوال رفتن تمامي مكتبها و فرهنگ هاي ضد ديني و اومانيستي در سطح جهان

حجت الاسلام شكوري در خاتمه با اشاره به پرتاب ماهواره ملي اميد و تبريك اين موفقيت به رهبر معظم انقلاب و نمازگزاران اظهار داشتند لحظاتي پس از پرتاب ، انعكاس گسترده اي در رسانه هاي جهاني پيدا كرد و از جمله تيترهاي اين رسانه ها عبارت بودند از:

1-    اين ماهواره اولين ماهواره ساخت داخل ايران است

2-    اين اقدام يك موفقيت در برنامه هاي فضايي ايران است

3-    ماهواره اميد هر 24  ساعت 15  بار به دور زمين مي چرخد

و در نهايت تعدادي از كشورها از جمله رژيم اشغالگر قدس ، آمريكا و فرانسه از پرتاب ماهواره اميد اظهار نگراني كردند.    

+ نوشته شده در  جمعه هجدهم بهمن 1387ساعت 11:33  توسط محمد صفاجو   | 

فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهداء (ع)

امروز وحدتی که در این نظام اسلامی وجود دارد بی سابقه است

در جلسه ای که در مسجد امام خمینی (ره) خوی برگزار شد فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهداء (ع) گفت :  شهرستان خوی به عنوان شهر دارالمونین یک شهر حسینی است و این امر با توجه به اینکه این ماه ، ماه صفر است از چهره شهر معلوم است و هیچ جایی نیست که نسبت به خوی ماه محرم در آن تا به این حد گرامی داشته شود .

سردار عبدالرسول محمود آبادي افزود : دهه فجر امسال  یادآور ایام زنده شدن ماست دهه ای  که مردم را از اوج ذلت و خواری به اقتدار رساند .

وی افزود : اگر انقلاب اسلامی ایران به پیروزی نمی رسید هیچ  اسمی از اسلام برده نمی شد .

فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهداء (ع) با اشاره به اینکه امروز در لبنان ایران جایگاه ویژه ای دارد تصریح کرد:  افتخاری که لبنان آفریده  به خاطر حضرت امام (ره)  و این انقلاب  است  و بنا به اذعان استکبار جهانی  حرکتهای  حزب الله لبنان ، حرکتهای انقلابی و ایرانی است .

سردار محمود آبادي با اشاره به اینکه اصل وجود اسرائیل  در قلب جهان اسلام  به خاطر اجرای برنامه های  کلان استکباری است تصریح کرد : خوشبختانه  انقلاب اسلامی ایران  و حرکات حضرت امام (ره)  جهان را متحول کرده است .

وی مشکلات اسرائیل را ناشی از انقلاب اسلامی دانست و خاطر نشان ساخت : امروز وحدتی که در این نظام اسلامی وجود دارد بی سابقه است .

فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهداء (ع) با شایسته خواندن اقدامات دولت نهم گفت :  برخوردهایی که با مفاسد صورت می گیرد نشان دهنده  خدمتگزار بودن این دولت  است و ما دولتی را سراغ نداریم که تا این اندازه  توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد حمایت قرار گیرد .

وی با اشاره به اینکه در سال 87 شرایطی پیش آمد که دشمنان  انقلاب ، جایی برای پیروزی ندارند  افزود : ما آمادگی کامل خود را جهت مبارزه با دشمنان این مرز و بوم اعلام می کنیم .

در این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی نیز با بر شمردن اقدامات و تلاشهای دولت نهم گفت : این دولت ، دولت کار است و ما باید به این امر فکر کنیم که  مملکت اسلامی  مال ماست و مردم  به عنوان ولی نعمتان مسئولان هستند  .

ابراهیم محمدلو تصریح کرد : تاریخ این حقایق را روشن  کرد که آمریکا رژیم استکباری  است و پیروزی انقلاب  اسلامی  ایران یک  معجزه بود و آنهائی که در زمینه انقلاب توطئه می کردند  همینک اعتراف می کنند  که دیگر ناتوان مانده اند .

وی با اشاره به قدرت  و استقلال ایران اسلامی افزود :  مسئولیت  امروز ما خیلی سنگین است  و هم اکنون  انسانهای دربند منتظر حرکتهای ما هستند .

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم بهمن 1387ساعت 18:40  توسط محمد صفاجو   | 

مدیر کل راه و ترابری آذربایجانغربی

با توجه به سهم تردد ، آذربایجانغربی رتبه 14 کشوری دارد .

مدیر کل راه و ترابری آذربایجانغربی  در مراسم افتتاح تقاطع  غیر همسطح فیرورق خوی گفت :ایجاد این تقاطع در راستای  ایمن سازی  تقاطع های استان صورت گرفته است .

آدم نژاد با اشاره به اینکه برای اجرای این تقاطع غیر همسطح 70هزار متر مکعب خاکبرداری  ، 67 هزار متر مکعب  خاکریزیو 2400 متر مکعب بتن ریزی شده است تصریح کرد : این پروژه در طول  یکسال گذشته  اجرا شده و دارای 4 دستگاه آبرو و 21 متر دهانه است .

مدیر کل راه و ترابری آذربایجانغربی گفت : با توجه به سهم تردد ، آذربایجانغربی رتبه 14 کشوری دارد و نزدیک به 100 کیلومتر بزرگراه در این استان وجود دارد .

وی افزود : تا سال 1389 ، 310 کیلومتر آزاد راه به تعداد آزادراههای استان افزوده خواهد شد .

آدم نژاد با اشاره به اینکه تا سال 1391 شبکه بزرگراه بازرگان تا میاندوآب در این استان به بهره برداری خواهد رسید خاطر نشان ساخت : 94 کلیومتر  این بزرگراه در شهرستان خوی قرار دارد .

مدیر کل راه و ترابری آذربایجانغربی تصریح کرد : هم اکنون 52 نقطه حادثه خیز در استان آذربایجانغربی وجود دارد .

در این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی نیز گفت : در بخش راه و ترابری در شهرستان خوی کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است  و یکی از ویژگیهای بارز دولت نهم  تسریع در انجام پروژه هاست .

ابراهیم  محمدلو تصریح کرد : در طول سه سال و نیم گذشته  ، از نظر پروژه های  عمرانی  ، ظرفیت فراوانی فراسوی  توسعه کشور قرار داده شده است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی با اظهار امیدواری از تبدیل جاده خوی چالدران به جاده اصلی ،خاطر نشان ساخت با همت مسئولین اداره کل راه و ترابری ، جاده خوی سلماس و خوی ایواوغلی در آینده نزدیک چهار بانده خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه بایستی  راه فرعی خوی حمزیان و قره ضیاء الدین باید تکمیل شود تصریح کرد : احداث جاده خوی _ تسوج ( توپ یولی ) نیز از ضروریات است .

محمدلو با اشاره پیشرفتهای خوب  پل روگذر شهرک حضرت ولیعصر(عج) خوی گفت : ما می خواهیم جاده خوی قطور  نیز تا نیمه اول سال 1388 به اتمام برسد .

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم بهمن 1387ساعت 17:59  توسط محمد صفاجو   | 

بهره برداری از آب بند انحرافی ملهذان در شهرستان خوی

با حضور قائم مقام معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور آب ، خاک و صنایع ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی  استان ، معاون سیاسی امنیتی استاندار ، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی و جمع کثیری از مسئولین شهرستان خوی ، بهره برداری از آب بند انحرافی روستای ملهذان آغاز شد .

ابراهیم محمدلو در مراسم بهره برداری از این آب بند  گفت:دهه فجر یک فرصت  طلایی برای خادمان ملت  ایران علی الخصوص  شهرستان خوی بود . وی با اشاره به اینکه 235 پروژه در این ایام در شهرستان خوی  مورد بهره برداری قرار گرفت تصریح نمود :  از نظر تعداد  این پروژه ها 2 برابر شده و از نظر  میزان هزینه پروژه های مذکور چند برابر شده است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی افزود : از این پروژه ها 25 پروژه در بخش اقتصادی  و از محل بنگاههای زودبازده اقتصادی  با اشتغال بالغ بر 600 نفر و با 650 میلیارد ریال اعتبار افتتاح شده است .

محمدلو با اشاره به اینکه ترمینال بین شهری  شهرستان خوی از مهمترین این پروژه هاست گفت :  سد خاکی کلوانس  در بخش کشاورزی  شهرستان ، ساختمان جدید معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان  خوی نیز آماده بهره برداری شده است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی بااشاره به اینکه  38 پروژه مخابراتی نیز در اولین روز از دهه مبارک فجر در این شهرستان افتتاح شد تصریح کرد :  به زودی جشن خدمات رسانی به مردم در این شهرستان برگزار خواهد شد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه این پروژه  برای بخش کشاورزی این شهرستان خیلی با اهمیت است افزود :  در بخش کشاورزی 102 میلیون تن تولید  در کشور تولید داریم که 6/5 مربوط به این استان است .

عبدالله زاده 3/2 مساحت کشور را مربوط به این استان عنوان کرد و خاطر نشان ساخت : این استان در بخش سیب ، زراعت چوب ، ماهی و آبزی پروری خود کفا است و شهرستان خوی با تولید 5700 تن عسل به صورت سالیانه در کشور نمونه است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه  100 میلیارد تومان در بخش کشاورزی هزینه شده است گفت : 87 میلیارد تومان از محل اعتبارات خشکسالی ، به بخش کشاورزی پول تزریق شده است .

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجانغربی نیز در این مراسم  گفت : استان آذربایجانغربی ، دومین استان کشور  در راستای سدسازی و آب  است  وی گفت :  همه کشور امروز تبدیل به کارگاه بزرگی شده است .

محمدزاده  گفت : استان آذربایجانغربی با داشتن 1 میلیون هکتار زمین دیمی و آبی  است که نصف آن مورد کشت و زرع است که باید در این زمینه تدابیر خاصی اتخاذ شود .

قائم مقام معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور آب ، خاک و صنایع  نیز در این مراسم  با اشاره به اینکه  افتتاح  235 پروژه در این  شهرستان بسیار عالی است  گفت :  کشور ما کشوری است  خشک و نیمه خشک و یک سوم بارندگی  دنیا در ایران است  اما تبخیر ما در کشور سه برابر دنیاست .

زارع تصریح کرد : 7/8 میلیون هکتار اراضی آبی در کشور داریم و 60درصد  تولیدات  محصولات ما دیمی  است  و لی در ایران  90درصد  تولیدات کشاورزی ما به صورت کشت آبی است .

قائم مقام معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور آب ، خاک و صنایع  با اشاره به اینکه برای این استان بخش کشاورزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است خاطر نشان کرد :  در این استان  کارها به نحو فنی و سالم انجام شده است .

لازم به توضیح است  که اعتبار هزینه شده برای این آب بند 12 میلیارد  ریال است و ارتفاع سد 80/1 متر ، طول خواستگاه 139 متر  و اراضی تحت پوشش آن 4 هزار هکتار  است .

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم بهمن 1387ساعت 22:14  توسط محمد صفاجو   | 

مراسم جشن پایان بی سوادی در 66 روستای شهرستان خوی برگزار شد .

 مراسم جشن پایان بی سوادی در 66 روستای شهرستان خوی با حضور مدیر نهضت سواد آموزی استان  و معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در سالن مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی بر گزار شد .

در این مراسم عشقعلی مددلو مدیر آموزش و پرورش خوی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی درصد بی سوادی در شهرستان خوی 35درصد بود افزود : خوشبختانه  در پایان امسال  درصد بی سوادی در این شهرستان به 85 درصد می رسد .

در این مراسم علی نژاد مدیر نهضت سواد آموزی استان نیز  گفت :  خوشا به حال آنهایی که فرصت ها را غنیمت دانسته  و به مردم خدمت می کنند . وی با اشاره به اینکه امروز ما هرچه نتیجه گرفته ایم به برکت ولایت  است گفت :  نهضت سوادآموزی با تلاشهای خود  جهل و بی سوادی را از روی زمین برداشت .  وی با ابراز خوشحالی از برگزاری جشن  شکرگزاری در 66 روستای شهرستان خوی افزود : بعد از انقلاب اسلامی نزدیک به 54/39 درصد  باسوادی در استان  افزایش یافته  که از آمار کشوری بالاست . وی با تقدیر و تشکر از تلاشهای آموزشیاران  نهضت سواد آموزی تصریح کرد :  تمام مشکلات  نشات گرفته از بی سوادی است .

علی نژاد گفت : نهضت سوادآموزی  شهرستان خوی از بدو تاسیس تا پایان سال 87 موفق  شده است با همت والای  نیروهای ستادی و آموزشیاران پرتلاش  این نهادمقدس تعداد ، 214713 نفر سواد آموز را  در قالب 15259 کلاس آموزشی  در دوره های  مختلف تحصیلی اعم از ( مقدماتی ، تکمیلی ، پایاینی  ، پنجم و لازم التعلیم ) تحت پوشش طرح های آموزشی  خود ببرد .

مدیر نهضت سواد آموزی استان تصریح کرد : از این تعداد سواد آموز 200385 نفر از سواد آموزان موفق  به اخذ کارنامه  تحصیلی شده  و از آموزش  خواندن  و نوشتن بهره مند گشته اند .

 درادامه  این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خو ی نیز گفت : پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ، هریک از نهادهای  انقلابی  بر اساس نیاز خاصی بنا گردید . وی با اشاره به اینکه نهضت سوادآموزی  از یادگارهای  حضرت امام (ره) است که به مقابله با اهریمن  شوم جهل و بی سوادی برخواسته است تصریح کرد :  نهضت سواد آموزری در طیف بسیار گسترده ای در کل کشورما و شهرما شکل گرفت .

وی با اشاره به موفقیتهای ارزنده نهضت سوادی افزود :  در قرن 21 افقهای  جدیدی به سوی  پیشرفت بشر  گشوده  شده است .

ابراهیم محمدلو گفت : ما باید  برنامه های خود را به طور سریع  جمع کرده و وارد  عرصه جدیدی  از سواد آموزی شویم .  

وی گفت :  ایران در سال 1404 و بر اساس سند چشم انداز 20 ساله ،  به قله های  رفیع بالندگی دست خواهد یافت .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خو ی با اشاره به اینکه  جمهوری اسلامی  به یک قطب تاثیر گذار  در عرصه های مختلف تبدیل شده است تصریح کرد :  موفقیتهای حاصله در قسمتهای  مختلف  مایه عزت  و افتخار جهان اسلام است .

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم بهمن 1387ساعت 9:8  توسط محمد صفاجو   | 

بهره برداری از بزرگترین مجتمع  چهار منظوره  عرضه سوخت و فراورده های  نفتی در شهرستان خوی

با حضور معاون استاندارو فرماندار ویژه شهرستان خوی و مسئولین ادرات شهر ، از بزرگترین مجتمع  چهار منظوره  عرضه سوخت و فراورده های  نفتی در شهرستان خوی بهره برداری شد .

در این مراسم پس از تقدیر و تشکر معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی از تلاشگران در این مجموعه ، رئیس اداره تعاون خوی گفت :  مجتمع چهار منظوره  عرضه سوخت و فراورده های نفتی المهدی (عج) شهرستان خوی  شامل بنزین موتور ،  سی ان جی ، بنزین سوپر  و نفت گاز است که در سال 1385  تاسیس گردیه است .

یوسف شیرازی تصریح کرد : برای ساخت فاز اول این مجموعه  1میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه شده است  که 140 میلیون تومان از محل بنگاههای زودبازده اقتصادی و 800 میلیون تومان برای خرید دستگاهها  از طرف کمکهای اعطایی دولتی و بقیه هزینه آن از طرف 8 نفر از سهامداران صورت گرفته است .

وی با اشاره به اینکه فاز دوم این طرح توسط استاندار آذربایجانغربی کلنگ زنی شده است تصریح کرد : در صورت تامین اعتبار  400 میلیون تومانی ، این طرح تا  3 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید .

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم بهمن 1387ساعت 9:6  توسط محمد صفاجو   | 

افتتاح طرح هادی در روستای چاوشقلی شهرستان خوی

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان خوی در مراسم افتتاح این طرح گفت :  طرح هادی روستای چاوشقلی شهرستان خوی  با جمعیت 611 نفر و با تعداد 160 خانوار  در سال 87 انجام شده  و با تخصیص اعتبارات  در سالهای 85،86و 87 جمعاٌ به مبلغ  1 میلیارد و 586 میلیون ریال  صد درصد جذب شده  است وی اظهار امیدواری کرد : با تخصیص اعتبار متمم  500 میلیون ریالی  جهت پیاده رو سازی  و احداث فضای سبز ان شاء الله با مساعد شدن هوا  عملیات اجرای آن آغاز خواهد شد .

جمشید قاصد  کل اعتبار تخصیص یافته  برای طرح هادی  این روستا را 2 میلیارد و 86 میلیون ریال  ریال و از محل اعتبارات استانی عنوان کرد .

خیری زاده معاون بنیاد مسکن استان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بنیاد مسکن  به دست حضرت امام (ره)  و جهت تامین مسکن اقشار کم درآمد تاسیس شده است تصریح کرد : هدف این است که  در قالب طرحهای هادی زمینهای  دولتی  تملک و پس از تفکیک  در اختیار  روستائیان قرار داده شود .

وی با اشاره به اینکه  تهیه و اجرای طرحهای هادی  از جمله اقدامات بنیاد مسکن است افزود : طرحهای هادی بنیاد مسکن  تنها در بعد  فیزیکی نیست  بلکه  این طرح ها در ابعاد اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی نیز صورت می گیرد .

امام جمعه خوی نیز در این مراسم  گفت : از برکات انقلاب اسلامی این است که مسئولان  از خود مردم بوده  و در کنار آنها هستند .

حجت الاسلام سید رضی شکوری تصریح کرد : در زمان رژیم شاه  هیچ گونه امنیتی وجود نداشت  اما همینک  به برکت انقلاب اسلامی  دیگران برای ما تصمیم گیری نمی کنند .

وی با اشاره به اینکه برای  پیاده  کردن طرحهای هادی باید فرهنگ سازی صورت گیرد تصریح کرد :  اسلام باید در جایگاه رفیعی قرار گیرد  و هرگز  ظالم و مظلوم  به وحدت نمی رسند .

در این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی نیز  با اشاره به اینکه عدالت محوری  از شعارهای مهم دولت نهم است افزود :  سرعت عمل خدمات دولت نهم  بیش از سایر دولتهاست .

ابراهیم محمدلو  تصریح کرد :  این دولت ، دولت کار است و ما باید به این امر فکر کنیم که  مملکت اسلامی  مال ماست و مردم  به عنوان ولی نعمتان مسئولان هستند  . وی با اشاره  به مصوبات دور اول سفر ریاست محترم جمهوری به شهرستان خوی گفت :  با تکمیل و اتمام جاده خوی قطور ، راه ترانزیتی  مسافرو کالا باز خواهد شد و 250 کیلومتر فاصله ما باکشور ترکیه کاسته خواهد شد .

در این مراسم مرتضی ناجی رئیس اداره گاز شهرستان خوی نیز با اشاره به اینکه امروز در روستاهای  سعلکده ، چاوشقلی و کورتای  طرح گازرسانی را افتتاح می کنیم تصریح کرد : برای این روستاها  19531 متر شبکه گذاری شده و 400 المک نصب خواهد شد وی افزود :  گازرسانی به این روستا جمعاٌ 6 میلیارد ریال هزینه در بر داشته است .

 

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن 1387ساعت 19:43  توسط محمد صفاجو   | 

چاههای کشاورزی در شهرستان خوی طرفیت سازی شد .

با حضور ابراهیم  محمدلو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی ، چاههای کشاورزی در شهرستان خوی ظرفیت سازی شد .

مدیر امور برق شهرستان خوی در مراسم افتتاح  پروژه های اداره برق خوی  گفت :  به منظور  بهینه سازی روشنایی و مدیریت مصرف  ، جایگزینی چراغ 70 وات  به تعداد 1500 دستگاه در سطح شهر با اعتبار 1200 میلیون ریال صورت گرفته است .

نجات الله علی نژاد به طرح جایگزینی 11000 شعله لامپ کم مصرف  23 وات در روستاها با اعتبار  165 میلیون ریال  و توزیع 75000 شعله لامپ کم مصرف  23وات در بین مشترکین با اعتبار 862 میلیون ریال  نیز اشاره نمود و تصریح کرد : برق رسانی به روستای گزدگن با اعتبار 650 میلیون ریال  به طول  خط 20 کیلووات از محل اعتبارات استانی  و برق رسانی  به روستای  دوه آغلی  و جلیقو  با اعتبار 300 میلیون ریال  از محل اعتبارات توانیر  به بهره برداری رسیده است .

مدیر امور برق شهرستان خوی  احداث روشنایی معابر بلوار  شهید صفرزاده از میدان هواشناسی تا میدان شهید  حاجی حسینلو  با شبکه ای  به طول 1441 کیلومتر  و با اعتبار 500 میلیون ریال  و احداث  روشنایی معابر بلوار  شهید سیستانی زاده  تا تقاطع بلوار  قمری اصل  با طول شبکه  4300 متر  و. با اعتبار 1500 میلیون ریال را از جمله پروژه های افتتاحی عنوان کرد و افزود : چاههای کشاورزی  با خط 20 کیلو وات و به طول 470 میلیون ریال در این شهرستان ظرفیت ساز شد .

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن 1387ساعت 19:42  توسط محمد صفاجو   | 

 افتتاح نمایشگاه فرش و مبل با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی

نمایشگاه فرش و مبل شهرستان خوی با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی  در محل سالن ورزشی کارگران افتتاح شد .

، در این مراسم هوشمند جوادی رئیس اداره بازرگانی خوی با اشاره به اینکه بحران اقتصادی  صنعت فرش ما را در آینده  دچار بحران خواهد نمود تصریح کرد :  در حال حاضر 30 هزار نفر در شهرستان خوی به طور مستقیم و غیر مستقیم  در زمینه فرش  اشتغال دارند .

وی گفت : امیدواریم وزارت بازرگانی  در زمینه قرارگرفتن عسل ، فرش و تخم آفتابگردان این شهرستان در خوشه های صادراتی ما را یاری نماید .

در این مراسم امام جمعه خوی نیز با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر  گفت : امیدواریم  به برکت دهه مبارک فجر از این نمایشگاه استفاده نمائیم .

حجت الاسلام والمسلمین سید رضی شکوری تصریح کرد : همه ما مدیون این انقلاب هستیم ودر مقابل آن وظیفه داریم به مردم خدمت نمائیم .

امام جمعه خوی گفت : شهرستان خوی دارای جایگاه رفیعی در داخل کشور و کشورهای  منطقه است  و نیاز  به تلاشهای بیشتری دارد .

وی افزود :  جایگاه شهرستان خوی  در زمینه فرش  مهم بوده و نام فرش خوی در این کشورها ی مختلف جهان مطرح است .

در این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی نیز  با اشاره به اینکه شهرستان خوی دومین شهر استان آذربایجانغربی است تصریح کرد :  این شهرستان 15% سهم استان را  در اختیار دارد و طبق سرشماری سال 1385 ، 370 هزار نفر جمعیت دارد که 13%  جمعیت استان است .

ابراهیم محمدلو با اشاره به اینکه ارتقاء استان آذربایجانغربی در بسیاری از زمینه ها از جمله مسکن مدیون شهرستان خوی است گفت :  شهرستان خوی با تولید 6 هزار تن عسل در سال  ، 65 % تولیدات استانی و 22% تولیدات کشوری  را به خود اختصاص داده است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در خاتمه و با اشاره به رکود اقتصادی در دنیا گفت : تا جائی که در توان داریم در زمینه توسعه خوی تلاش خواهیم نمود .

 

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن 1387ساعت 19:41  توسط محمد صفاجو   | 

معاون استاندار و فرماندار ویژه خوی

هم اکنون کشورمان به محل توجه  و امید مستضعفان  تبدیل شده است .

ابراهیم محمدلو در سخنانی در قرارگاه لشکر 2عملیاتی ، عصر قبل از پیروزی انقلاب اسلامی را مورد بحث و بررسی قرار دادو افزود : در رژیم گذشته  از نظر اقتصادی ما کاملاٌ وابسته به نفت بوده و بدون پشتوانه بودیم . ابراهیم محمدلو  با اشاره به اینکه در رژیم گذشته از نظر سیاسی اریان نوکر آمریکا بوده  و قانون کاپیتولاسیون در این کشور اجرا می شد افزود : در آن زمان از نظر نظامی تمامی تجهیزات  ما آمریکائی بوده و شاه ملعون ژاندارم  خاورمیانه بود .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی غرب گرایی ، شهوترانی و از خود بیگانگی را در آن زمان مورد بحث و بررسی قرار داد و تصریح کرد : از نظر اجتماعی نیز  چرخش قدرت در دست دربار و اربابان بود  و در صنایع  صنعتی به صورت مونتاژ عمل کرده و کاملاٌ وابسته بودیم .

وی با اشاره به اینکه نفی استثمار و استعمار و عزت ، جزو افتخارات   اسلام شیعی است افزود : تاریخ غنی و پر افتخار علمی و تاثیر گذاری در جهان جزو دیرینه فرهنگی مردم این کشور است .

وی رهبری حضرت امام (ره) ( از جنس قیام عاشورا ) ، همراهی مردم ( سلحشوری ، شهادت طلبی و همراهی رهبر  و پوشالی بدون نظام شاهنشاهی ( فاقد پشتوانه مردمی ،بی ریشه ) را از جمله عوامل  پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بر شمرد .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی با اشاره  به تاریخ تحول بعد از انقلاب  ، قطع رابطه سیاسی ، محاصره اقتصادی ،  عملیات نظامی ، تهاجم فرهنگی  و ناتوی  فرهنگی را مورد بحث و بررسی قرار داد .

وی با اشاره  به جایگاه فعلی نظام ،  به نقش محوری  کشورمان در خاورمیانه  و تاثیر گذاری در دیپلماسی جهان  نیز اشاره کرد و افزود :  همینک کشورمان به محل توجه  و امید مستضعفان  و الگوی موفق  یک حرکت دینی  ضد استکباری تبدیل شده است .

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن 1387ساعت 19:40  توسط محمد صفاجو   | 

افتتاح شعبه بانک پارسیان در خوی

با حضور معاون استاندار و فرماندار خوی شعبه بانک پارسیان در خوی افتتاح شد .

معاون استاندار و فرماندار خوی در مراسم افتتاح بانک پارسیان شعبه خوی  با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر گفت : امیدوارم این ایام فرصت جدیدی را پیش روی مردم قرار دهد . وی با اظهار خوشحالی از افتتاح شعبه این بانک در شهرستان خوی گفت : امیدوارم با افتتاح این بانک  ، جمعی  به مجموعه خدمتگزاران خوب این شهرستان افزوده شود .

ابراهیم محمدلو با تقدیر و تشکر از زحمت کشان جهت افتتاح این بانک گفت :  در نظام های مختلف سیاسی  برای عرصه های مدیریتی  در سازمانها از  3 گزینه  استفاده می کنند .

معاون استاندار و فرماندار خوی با اشاره به اینکه مدیریت مهمترین  رکن شکل گیری هر سازمانی است به مدیریتهای متمرکز ، نیمه متمرکز و غیر متمرکز نیز اشاره نمود و  افزود :  اندیشمندان توسعه و برنامه ریزی به این نتیجه رسیده اند  که نظام های  مدیریتی متمرکز  قطعاٌ  یک خلاء بزرگی برای مشارکت  مردم را به دنبال دارند .

محمدلو به شکل دوم نظام مدیریت اشاره کرد و گفت :  این شکل در بسیاری  از انجام وظایف  حیطه اختیاراتی را داراست ودر آن مردم وارد  عرصه شده و اهداف سازمانی را تدارک می بینند .

وی گفت : نظام جمهوری اسلامی ایران  به لحاظ اینکه  یک نظام انقلابی بود  از ابتداءتولدش در سال 1357  اقدام به شکل  دادن به  سازمانهای جدید انقلابی نمود .

معاون استاندار و فرماندار خوی با اشاره به اینکه از مدتها قبل  بانکهای خصوصی در کشور ایجاد شده اند تصریح کرد :   همینک متخصصان  توسعه به موازات  حرکت بشر  با استفاده از ابزار و ظرفیتهای قانون اساسی  ، در قالب اجرای  اصل 44 با مشارکت های مردم ایجاد می شود .

محمدلو گفت :  بانکهای خصوصی جایگاههای خوبی در شاخصهای اقتصادی و اشتغالزایی به دست آورده اند  .

وی گفت : هر بانک برای اینکه پایدار بماند  نیاز به سرمایه  غنی مادی ، سرمایه معنوی و اعتماد مردم دارد  . وی تصریح کرد : مردم  به عنوان ولی نعمتان مسئولان هستند  و اگر اعتماد مردم را به عنوان پشتوانه خود داشته باشند  به توفیقات زیادی دست خواهند یافت .

معاون استاندار و فرماندار خوی با اشاره به اینکه نبی مکرم اسلام  حضرت محمد (ص) به عنوان امانت دار به محمد امین لقب یافته بود افزود :  یکی از روشهای حصول  اعتماد مردم امانت داری است .

محمدلو تصریح کرد : امانت داری  یکی از ویژگیهایی است که باید در تمامی جایگاهها باشد و بعد از امانت داری نیز ما باید به  صداقت پایبند باشیم  و شیطان همیشه در کمین انسانها نشسته و در مسائل مالی و مادی بیشتر خود را نشان می دهد .

معاون استاندار و فرماندار خوی با اشاره به اینکه صداقت تاثیر زیادی در اعتماد مردم دارد خاطر نشان ساخت : شما اگر صداقت داشته باشید  مطمئناٌ مردم  دارائی خودشان را بیشتر  به شما نشان خواهند داد  و باید مشتریان دارا و ندار  به طور مساوی در این بانک مورد تکریم قرار گیرند .

محمدلو در خاتمه سخنان خود خواستار  کیفیت بخشی  به خدمات شد و گفت :  یکی از ملزومات رقابت ، برخورداری از  شاخصای کیفیت است .

در این مراسم که جمعی از کارکنان سیستمهای بانکی و همشهریان نیز حضور داشتند آقای سید آقائی مدیر امور شعب بانک پارسیان  نیز با تقدیر و تشکر از حضور  مسئولین و مردم ، فرارسیدن ایام ا... دهه مبارک فجر را تبریک گفت .

سید آقایی ضمن اشاره به اینکه بسیج مدرسه عشق است تصریح نمود :  رشادتها و شجاعتهای بسیجیان در طول هشت سال دفاع مقدس هرگز فراموش نخواهد شد چرا که جوانان بسیجی ما رشادتهای زیادی را از خود به معرض نمایش گذاشتند .

وی به رشادتهای رزمندگان لشکر عاشورا و استان آذربایجانغربی نیز اشاره و شجاعتهای آنان را نیز ستود .

مدیر امور شعب بانک پارسیان ضمن اشاره به افتتاح شعبه این بانک در شهرستان خوی گفت :  بانک پارسیان برای اولین بار در سال 1380 با 4 شعبه در تهران افتتاح شد  و فندانسیون بانک از نیروهای  متخصص بانکی بود و جوانانی در این بانک به کار گرفته شدند  که حداقل مدرک تحصیلی آنها ، لیسانس بود .

سید آقایی  گفت :  در این بانک حق با مشتری است  و ممکن است  مشتری دارای مشکلاتی باشد اما کارمندان این بانک باید با مشتریان رفتار خوبی داشته باشند .

وی افزود : با افتتاح شعبه این بانک در شهرستان خوی ، تعداد شعبات بانک پارسیان در کل کشور به 185 شعبه رسید .

مدیر امور شعب بانک پارسیان با اشاره به اینکه بانک پارسیان اولین بانک حصوصی کشور است تصریح کرد :  این بانک حدود 50 درصد منابع بانکهای خصوصی کشور را در اختیار دارد و از نظر منابع 168 هزار میلیارد منابع بانک پارسیان است که نسبت به سایر بانکها پویاتر بوده و حدود 43درصد منابع این بانک  به صورت تسهیلات پرداخت شده است .

سید آقایی  با اشاره به اینکه در حال حاضر این بانک 73 هزار سهامدار دارد گفت :  حدود 35 درصد  سهامداران اشخاص حقیقی و 65درصد آنها نیز  اشخاص حقوقی هستند .

وی گفت : بانک پارسیان در حال حاضر 117 هزار کارت خوان داشته و 3500 نفر جوان  در این بانک مشغول کار هستند  که با خانواده آنها برای 100 هزار نفر امرار معاش شده است .

سید آقایی  تصریح کرد:ما مطمئن بوده و امیدوار هستیم این بانک  در سال 1391 به اولین بانک نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود .

 وی با اشاره به اینکه ما در دهه فجر  شعبات زیادی را افتتاح خواهیم کرد اظهار امیدواری کرد که تا آخر سال تعداد شعبات این بانک در کل کشور به 200 شعبه برسد .

سید آقایی افزود :  ما در این بانک رقابت را دوست داریم و اگر رقابت و حرکت نباشد انسان پژمرده  می شود  و باید رقابت یک رقابت سالم باشد و جناب آقای شایسته مدیر عامل محترم این بانک نیز بر این عقیده هستند  . وی در خاتمه سخنان خود افزود : هم اکنون این بانک در میان بانکهای  دولتی و خصوصی نفر چهارم است .

 

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم بهمن 1387ساعت 9:17  توسط محمد صفاجو   | 

سخنرانی معاون استاندار و فرماندار خوی در شرکت تعاونی

 آب بران

معاون استاندار و فرماندار خوی در جلسه شرکت تعاونی آب بران که در جهاد کشاورزی خوی تشکیل شد  با تبریک فرارسیدن ایام ا... دهه مبارک فجر  با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در مورد آب به عنوان مایه حیات به ظرفیت منابع آب های روان و زیر زمینی شهرستان  نیز اشاره کرد .

ابراهیم محمدلو با اشاره به اینکه این تعاونی موازی با اصل 44 قانون است سدها ، کانال ها و آبیاری تحت فشار این شهرستان را مورد بررسی قرار داد و افزود : در دهه فجر امسال  سد کلوانس ، آب بند انحرافی ملهذان ، 19 سد ملاتی و آبخیزداری مخین نیز افتتاح خواهد شد .

معاون استاندار و فرماندار خوی در ادامه این جلسه  به آب شرب خوی ، آب بند ایواوغلی ، آب بند زاویه  و لایروبی 3 شهر نیز اشاره نمود .

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم بهمن 1387ساعت 9:16  توسط محمد صفاجو   | 

سخنرانی نماینده مردم خوی

دکتر موید حسینی صدر نماینده مردم  خوی و چایپاره  در مجلس شورای اسلامی

ما می خواهیم مشکلات مردم خوی را حل کنیم .

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی که در مراسم  پیش از خطبه های نماز جمعه خوی سخن می گفت  با اشاره به  شعارهای اصلی انقلاب  اسلامی گفت :  مردم ما خواهان آزادی بودند همان آزادی که جمهوری اسلامی می خواهد . وی با تبریک فرار رسیدن  ایام ا... دهه مبارک فجر  تصریح کرد :  خوشبختانه شهرستان خوی  در طول پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی  ، سابقه درخشانی  داشته و بیشترین  شهید را تقدیم  نظام مقدس اسلامی کرده است به طوری که  اولین شهید انقلاب در این شهرستان با  خون خود بر روی دیوار نوشت : یا خمینی یا مرگ . 

دکتر موید حسینی صدر  با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری  تاکید کرد :  مقام معظم رهبری همواره  بر مشارکت  ، جایگاه والای مردمی  و جمهوری اسلامی  تاکید می ورزند .

نماینده مردم خوی و چایپاره   به شهادت 8 نفر  از اهالی این شهرستان در  روز 19 بهمن 1357 نیز اشاره نمود و خاطر نشان ساخت : پیام چنین فداکاریها در انقلاب این است  که مطالبه مردم  ، همان  شعارهای انقلاب است .

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه مسئولان نوکر مردم هستند  و مردم ارباب  آنها ،  افزود :  آنهایی که برای  مردم فخر فروشی می کنند طاغوتی هستند و  پس از پالایش حذف خواهند شد .  وی به مشکلات گازرسانی در این شهرستان نیز اشاره کرد و تصریح نمود :  در این زمینه پیگیریهای گسترده ای صورت گرفته و مکاتباتی زیادی با رئیس جمهور  به عمل آمده است  و  قول داده شده  تا انشعاب گاز این شهرستان را به  6 هزار انشعاب  گاز برسانند .

وی گفت : دسترسی به گاز  حق طبیعی مردم است  و از اهداف این انقلاب است  که این نعمت به دست محرومان نیز بیفتد .

دکتر حسینی صدر  با اشاره به برخی  پیگیریها در مورد مسائل و مشکلات مردم گفت :  بنده در زمینه  بازگشایی فرودگاه خوی متحمل مشکلات زیادی شدم  و مادامی  که سئوال و پیگیری از وزیر نداشتم امکان نداشت این فرودگاه مجدداٌ بازگشایی شود .

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از رئیس جمهور محترم اظهار رضایت دارد  به مشکلات موجود بیمارستانهای خوی نیز اشاره و خاطر نشان ساخت :  هم اکنون شهرستان خوی دارای  2 بیمارستان  متروکه  است که از زمان طاغوت  باقی مانده و جوابگوی مراجعه کنندگان نیست .

وی با انتقاد از برخی ها در زمینه غیبت پشت سر نماینده گفت :  نباید در مقابل پیگیریهای  نماینده سنگ اندازی  صورت گیرد .

دکتر حسینی صدر  به تعریض جاده خوی  در مسیر سلماس  و ایواوغلی نیز اشاره و تصریح نمود :  تعریض 3 جاده  در بودجه  ملی پیش بینی شده است .

وی تکمیل بزرگراه شهید کلانتری را نیز در توسعه استان بااهمیت دانست و عنوان کرد:   به پروژه جاده خوی  قطور به طول 70 کیلومتر  که نزدیکترین راه ترانزیتی  ایران به ترکیه است بایستی اهمیت خاصی قائل شده و بو دجه مناسبی برای این مسیر مهم ترانزیتی در نظر گرفته شود .

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  با درخواست  از مردم در جهت حمایت  از وی مبنی بر پیگیری و بازگشایی گمرک رازی خوی افزود :  بنده همواره در خدمت مردم و نظام هستم  و نظام نیز خدمتگزار مردم است  و شما باید صاف و صادق باشید .

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با انتقاد ازسازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان  مبنی بر عدم درج  مراکز گردشگری و باستانی خوی  در کتابچه چاپ شده توسط این سازمان گفت :  میراث فرهنگی استان نباید اقدام به چنین کاری می نمود و ما از این سازمان  گلایه مند هستیم و مسئولین آن باید پاسخگو باشند .

وی به پیگیری فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خوی نیز اشاره کرد و افزود :  عده کثیری از همشهریان

 در مقابل بعضی  از تبعیضهاو تنگ نظر یهای  مرکز استان گلایمند  بوده و خطاب به من می گویند ما حاضریم  شهرمان از این استان خارج شده و جزو استان آذربایجانشرقی شود .

دکتر حسینی صدر با اشاره به تصویب  احداث سد غازان گفت : متاسفانه   هنوز احداث سد الند در این شهرستان به تصویب نرسیده است .

وی از تصویب احداث اردوگاه  استانی آموزش و پرورش در این شهرستان نیز خبر داد و تصریح کرد : برخی ها اجازه نمی دهند ما مشکلات مردم خوی را حل کنیم به همه می گویم ما هیچ گونه مشکلی با استاندار نداریم و می خواهیم مشکلات مردم خوی را حل نمائیم .

وی با بیان اینکه خواسته ما  ایجاد سه پل روگذر در این شهرستان  است  گفت : من با مسئولین برادر هستم  و باید دست در دست هم داده و مشکلات را حل نمائیم .

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مساله واگذاری کارخانجات نساجی خوی نیز گف : این کارخانه به قیمت کمی که حتی پول دفتر تهران  آن نیز نمی شود به فروش رسیده و این امر یک نوع خیانت در حق مردم است .

دکتر حسینی صدر  با اشاره به دستاوردهای بالای علمی کشور گفت :  ما فدائی تمامی آرمانهای انقلاب اسلامی ایران هستیم .

 

+ نوشته شده در  جمعه یازدهم بهمن 1387ساعت 15:10  توسط محمد صفاجو   | 

انتقاد شدید امام جمعه خوی مبنی بر خارج کردن منافقین از لیست تروریستها توسط اتحادیه اروپا

حجت الاسلام  سید رضی شكوري امام جمعه خوی در خطبه های نماز جمعه این هفته  با اشاره به موضوع خانواده از ديدگاه اسلام تصريح كرد:   يكي از ملاكهاي اساسي در انتخاب همسر تخلق به اخلاق نيك است .

وی با استناد به رواياتي گفت :  اسلام به شدت ازدواج دختر مسلمان با مرد بداخلاق را نهي كرده است و در مقابل به  پاسخ مثبت دادن به انسانهاي ديندار ، با اخلاق و امانتدار سفارش شده است

 امام جمعه خوی افزود : انقلاب اسلامي در طول 30 سال بحرانهاي متعددي از جمله  محاصره و فشارهاي اقتصادي غرب بويژه آمريكا ، 8  سال دفاع مقدس در مقابله با ماشين جنگي استكبار جهاني ،  ترور شدن بسياري از مسئولان كارآمد و مؤثر نظام در سخت ترين شرايط انقلاب اسلامي ، گذشتن از چندين كودتا و توطئه هاي خطرناك براندازي ، عبور از تعداد زيادي از نارسائي ها و ناهنجاري هاي داخلي و بين المللي مربوط به انقلاب اسلامي كه در اثر شيطنت هاي استكبار جهاني بوجود آمده بود از قبيل : ناامني هاي داخلي ، موضوع حقوق بشر ، مسئله قائم مقامي رهبري ،  توطئه  سلمان رشدي  ،  پرونده انرژي  اتمي   و ...  را پشت سر گذاشته و از موانع بی شماری عبور کرده است .

حجت اسلام سید رضی شکوری تصریح کرد :   امروز جمهوري اسلامي ايران در سطح بين الملل مستقل ترين كشور جهان است.

وي با اشاره به شعار محوري دوران انقلاب يعني استقلال ، آزادي و جمهوري اسلامي خاطر نشان كرد:تمامي اهداف و آرمانها را مي توان در اين سه كلمه خلاصه كرد كه محتواي آنها با تدبير رهبر كبير انقلاب و مقام معظم رهبري مدظله در وجود ملت ايران نهادينه شده است.

امام جمعه خوي با انتقاد از اتحاديه اروپا مبني بر خارج ساختن منافقين از ليست تروريستها اظهار داشت :  اگر قرار باشد منافقين با آنهمه جنايات و آدم كشي تروريست نباشند علي القاعده نبايد در جهان تروريستي وجود داشته باشد .

وي در خاتمه اضافه کرد :  اين اقدام گستاخانه و ابلهانه نشان مي دهد خداوند اراده كرده است انتقام مظلومان و ستمديدگان را از مستكبران و حاكمان ستمگر بستاند كه اين چنين اقدامات بي خردانه را مرتكب مي شوند .

+ نوشته شده در  جمعه یازدهم بهمن 1387ساعت 11:22  توسط محمد صفاجو   | 

 جراح قلابي در شهرستان خوي دستگير شد

 فردي كه خود را به دروغ پزشك جراح معرفي كرده و در منزل خويش جراحي هاي زنان و زايمان غيرقانوني انجام مي داد، دستگير شد.

فرمانده انتظامي خوي با اعلام اين خبر افزود: به دنبال دريافت اطلاعات مردمي مبني بر اينكه فردي به دروغ خود را پزشك معرفي كرده و در منزل خود عمل جراحي انجام مي دهد، بلافاصله ماموران دايره اماكن دست به كار شده و با جمع آوري اطلاعات بيشتر و تعقيب و مراقبت غير محسوس مكان نامبرده را كشف كرده و بعد از دريافت حكم قضايي از دادستان، وي را دستگير نمودند.

سرهنگ خسرو گل محمدي گفت: در بازرسي از منزل شخص دستگير شده كه (پ- ت) نام داشت،آلات و ادوات جراحي غيرمجاز كشف گرديد و نامبرده با تشكيل پرونده به مرجع قضايي معرفي شد.

فرمانده انتظامي خوي در اين گفتگو با اشاره به خبر خودكشي يك زن اظهار نمود: در طي هفته گذشته گزارش خودكشي يك زن 32 ساله نيز دريافت شد كه ماموران پليس آگاهي با حضور در محل متوجه شدند كه زني ظاهرا به وسيله زنجير خود را حلق آويز نموده است.

وي گفت: بررسي هاي اوليه نشان داد كه اين زن (ز-گ) نام داشت و از بيماري اختلالات رواني رنج مي برد.

گل محمدي تصريح نمود: تحقيقات در اين زمينه ادامه دارد.

فرمانده انتظامي خوي از كشف بيش از يك كيلو مواد مخدر از نوع كراك نیز خبر داد و افزود :  ماموران مبارزه با مواد مخدر اين فرماندهي هنگام گشت زني به فردي مشكوك شدند و در بازرسي بدني از وي موفق گرديدند  يك كيلو و 50 گرم مواد مخدر از نوع كراك از وي كشف و ضبط نمايند.

وي دستگير و بعد از تشكيل پرونده به مرجع قضايي معرفي شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم بهمن 1387ساعت 22:38  توسط محمد صفاجو   | 

زني در خوي 4قلو زائيد

 خانمي به نام ( فريبا ـ ح) در بيمارستان قمربني هاشم شهرستان خوي پس از انجام عمل سزارين ، نوزادان چهارقلو به دنيا آورد.

 به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان خوي، يك دختر و سه پسر زنده‌ي وي به علت دسترسي تنفسي در (ان آي سي يو)تحت نظر بودند كه حالشان كاملاً خوب بوده  و از بيمارستان نيز مرخص شده اند.

بر اساس اين گزارش، نامبرده يك فرزند پسر6 ساله دارد كه دچار نازايي ثانويه شده بود و داروي كلومفين مصرف مي كرده است.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم بهمن 1387ساعت 22:37  توسط محمد صفاجو   | 

معاون استاندار و فرماندار ویژه خوی

235 طرح در دهه فجر امسال در شهرستاخوی افتتاح خواهد شد .

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان خوي طي گفتگويي با خبرنگار  ما گفت : 235 طرح عمراني  توليدي خدماتي كشاورزي و اقتصادي  با اعتباري بالغ بر 605 ميليارد ريال در سي امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در شهرستان خوي به بهره برداري خواهند رسيد.

ابراهیم  محمدلو از پروژه هاي پايانه بزرگ مسافربري شهري خوي ساختمان معاونت استانداري و فرمانداري ويژه شهرستان خوي ، ساخت 71 واحد مسكوني براي محرومين تحت پوشش كميته امداد امام خميني(ره ) ، واگذاري 216 آپارتمان اجاره به شرط تمليك ، 4 ايستگاه CNG  گازرساني به 4 روستا ،‌ 19 سد ملاتي كابيوني  ، آبرساني به 6 روستا بعنوان پروژه هاي شاخص افتتاحي نام برد و افزود : اين طرح ها در مقايسه با سال گذشته به لحاظ كميت دو برابر و اعتبارات هزينه شده 5 برابر شده است.

 معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان خوي در خصوص ميزان افزايش رفاه  روستائيان شهرستان خوي گفت :  براي 66 روستاي شهرستان با حوزه جميعتي بيش از  130 هزار نفر خدمات رساني خواهد شد.

محمدلو گفت : با بهره برداري از اين طرح ها براي 600 نفر اشتغال زايي خواهد گرديد.

وي همچنين خاطرنشان كرد: بيش از 98 درصد پروژه ها در دولت نهم كلنگ زني و در دهه فجر امسال به بهره برداري خواهد رسيد.

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان خوي همچنين از 20 پروژه آماده اجراء در اين شهرستان خبر داد و گفت : كلنگ زني احداث  نمايشگاه دائمي آثار فرهنگي و هنري نگارخانه ، اردوگاه فرهنگي و تربيتي شمس ، احداث   9  باب مدرسه ،‌ كتابخانه عمومي خوي و  پاياب سد خاكي كلوانس در سي امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي  انجام خواهد شد.   

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم بهمن 1387ساعت 22:36  توسط محمد صفاجو   | 

شهرستان خوي صدر نشين پرداخت تسهيلات اشتغالزايي در استان آذربايجان غربي شد.

شهرستان خوی  پس از تلاش هاي فراوان كاري سرانجام صدر نشين پرداخت تسهيلات اشتغال زايي در استان آذربايجان غربي شد.

معاونت استانداري و فرمانداري ويژه شهرستان خوي همسو با تلاش هاي شبانه روزي و بي وقفه دولت نهم همواره خود را متعهد به ايجاد زمينه هاي اشتغال براي جوانان و جويندگان كار نموده بود و از آنجائي كه يكي از اهداف مهم دولت نهم كاهش آمار بيكاري در جامعه و گسترش فعاليت هاي توليدي و اقتصادي در مناطق مختلف بوده ،‌ شهرستان خوي در استان آذربايجان غربي توانست به اين موقعيت و جايگاه مهم در زمينه اشتغال دست يابد.

بر طبق این گزارش روابط ابراهيم محمدلو معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان خوي پس از عهده دار شدن مسئوليت ، تمام هم و غم و تلاش خود را در جهت گسترش بنگاههاي زود بازده اقتصادي بكار بست تا دريچه اي از فعاليت و اشتغال براي جويندگان كار فراهم شود.

در اولويت قرار دادن طرح هاي مهم اقتصادي ، رسيدگي به واحدهاي مهم توليدي در دست اجراء ، فراهم نمودن تسهيلات ويژه بانكي و رسيدگي به مشكلات توليد كنندگان ، نمودهايي از تلاش هاي گسترده معاونت استانداري و فرمانداري ويژه اين شهرستان خوي محسوب مي شود.

هم اينك معاونت استانداري و فرمانداري ويژه شهرستان دارالمومنين خوي با لبيك گويي به فرامين مقام عظماي ولايت در سال نوآوري و شكوفايي ، تداوم  دهنده همان حركت هايي است كه راه را براي ظهور و بروز استعدادها نسل جوان و نوجوان جامعه فراهم مي نمايد.

پرداخت بيش از 4 ميليارد و 500 ميليون ريال تسهيلات اشتغال زايي براي 110 نفر از اهالي ساكن در شهر و ارائه وپرداخت بيش از 805 ميليارد ريال تسهيلات  ديگر براي 24 نفر از ساكنان روستايي اين شهرستان پرافتخار ايران زمين ،‌ نشانه هاي از عزم راسخ تلاشگراني است كه دست در دست هم نهاده اند تا معضل بزرگ بيكاري را در اين شهرستان ريشه كن كرده يا نرخ آن را به پايين ترين حد ممكن  برسانند.

پرداخت بيش از 5305 ميليون ريال تسهيلات اشتغال زايي از مهرماه سال جاري تا نيمه اول بهمن ماه به 134 نفر و آن هم در عرض چندين ماه بارقه هاي روشني از اميد به آينده در راستاي گسترش فعاليت هاي توليدي و اقتصادي است.

موفقيت هاي حاصله توسط دولت نهم در طول سه و نيم سال گذشته ، پيروزي بزرگي است كه يكي از نمودهاي آن در زمينه ايجاد و اشتغال به وضوح مشاهده مي شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم بهمن 1387ساعت 22:35  توسط محمد صفاجو   | 

71 واحد مسکوني ويژه مددجويان کميته امداد امام خميني در مناطق شهري و روستايي خوي احداث گرديد.

رئيس کميته امداد امام خميني خوی گفت: در 10 ماه اخير 41 باب در مناطق شهري و 30 باب در مناطق روستايي بنا گرديده  و به مددجويان نيازمند مسکن واگذار شده است.

عزيز محدث  اعتبارات ساخت اين واحدها را افزون بر چهار ميليارد ريال اعلام کرد و افزود: در سال جاري 50 واحد مسکوني مددجويان کميته امداد امام خمنيني (ره)  با 300 ميليون ريال در خوي تعمير و بازسازي شده است.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم بهمن 1387ساعت 22:35  توسط محمد صفاجو   | 

  باز سازی دروازه تاریخی خوی

 با اجرای طرح ساماندهی دروازه سنگی خوی این دروازه به شکل اولیه خود در 250 سال پیش بازگشت .

اجرای این طرح از سال گذشته با همکاری شهرداری خوی آغاز شده است و کارشناسان میراث فرهنگی با عملیات حفاری و محوطه سازی یک متر از بدنه و پایه های اصلی این دروازه را که سالها در زیر خاک دفن شده بود بیرون آوردند تا این اثر تاریخی به شکل اولیه و اصلی خود باز گردد .

حسین بحرینی کارشناس مرمت بناهای تاریخی میراث فرهنگی استان هدف اصلی از اجرای این طرح را رسیدن به کف اصلی بنا و جذب توریست و گردشگر برای این طرح عنوان کرد و گفت : تا کنون هشتاد درصد کارهای مرمتی – احیاء محوطه سازی  این بنا با صرف 650 میلیون ریال اعتبار به پایان رسیده است .

 این بنا  که قدمت آن به دوره حکومت صفویه می رسد در قسمت جنوبی بازار تاریخی خوی واقع شده و تنها دروازه باقیمانده از 4 دروازه ای است که در حصار تدافعی این شهر وجود داشته است .

+ نوشته شده در  شنبه پنجم بهمن 1387ساعت 15:47  توسط محمد صفاجو   | 

مطالب قدیمی‌تر